Strona 1 z 1

Badania lekarskie

: ndz 26 sty 2014, 20:01
autor: strazakooosp
Witam. Mam zamiar przystąpić do straży. Żłożyłem podanie i powiedziano mi, że będę miał szkolenie i badania lekarskie. Mam pytanie , co, jeśli mam lekką astme, powinienem brać leki wziewne i tabletki ale nie biore ich za często. Spirometria, bo z tego co mi wiadomo jest na tych badaniach wychodzi mi na badaniach w miare dobrze.

Czy mając astmę oskrzelową nie jestem skazany na porażkę ? Czy lekarz gdy dowie się ze mam astme nie podpisze mi badań ? Bardzo chciałbym móc wyjeżdżać do akcji, od dziecka o tym mażyłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Badania lekarskie

: ndz 26 sty 2014, 20:15
autor: XCerber
na moje nie powinno byc problemow, znam osoby z cukrzyca, pol slepi a i tak jezdza :) sam mowisz ze lekka astma

Re: Badania lekarskie

: ndz 26 sty 2014, 20:17
autor: strazakooosp
No tak, ale mogą powiedzieć że to praca w dymie itp. Troche się obawiam. Normalnie wgl nie mam ataków astmy Tylko przy naprawde duzym wysiłku dostaje lekkiej zadychy. Ale podejrzewam, że nałogowy palacz ma gorzej niż ja ;)

Re: Badania lekarskie

: pn 27 sty 2014, 16:25
autor: XCerber
znam osobe ktore dyszy przy ubieraniu sie na akcje :P a przyjezdza samchodem:)

Re: Badania lekarskie

: pn 27 sty 2014, 16:36
autor: strazakooosp
W takim razie rozwiał Pan trochę moich wątpliwości. Jednak do samych badań będę siedział jak na szpilkach. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Re: Badania lekarskie

: pn 27 sty 2014, 19:48
autor: vanes
Też bałem się badań, ale ja ze względu na wzrok. Powiem Ci, że na pewno wszystko zależy od tego na jakich doktorków trafisz :) Nie ma co ukrywać, myślę, że nie masz co się bać. Uszy do góry Kolego!

Re: Badania lekarskie

: wt 28 sty 2014, 17:24
autor: strazakooosp
A powiedzcie mi jak ma się kategoria wojskowa ( czy jak to się fachowo nazywa ) ma się do owych badań lekarskich ?

Re: Badania lekarskie

: śr 29 sty 2014, 14:57
autor: jerzy988
kategoria wojskowa nic nie ma do badań na strazaka osp --po nowelizacji z 2009r badanie kończy się zaświadczeniem,,, zdolny do bezpośrednich działań -ratowniczo gasniczych lub niezdolny okres max 3lata nie ma tam nic o wysokościach wśród lekarzy uprawnionych na liście jest lekarz o specjalizacji medycyny rodzinnej tłusty druk przed nowelizacją nie było takiego lekarza ,w jednym z punktów pisze wyraźnie ,,lekarz przeprowadzający badania może poszezyć ich zakres o dodatkowe konsultacje lekarzy posiadających specjalizację w określonych dziedzinach medycyny oraz dodatkowe badania ,,czyli może poszeżyć ale nie musi , całe rozporządzenie na stronie głównej związku -prawa

Re: Badania lekarskie

: sob 22 lut 2014, 11:54
autor: mella21
Dziękuję za info...

Re: Badania lekarskie

: śr 26 lut 2014, 10:22
autor: today11
Ja również dziękuję.

Re: Badania lekarskie

: śr 11 lis 2015, 09:53
autor: czarnuli
Dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi. Uwielbiam to forum.

Re: Badania lekarskie

: pn 16 kwie 2018, 13:27
autor: karaiby
Wiecie co jest najgorsze? Gdy jesteśmy zapisani w kolejce na zabieg na NFZ w polskim szpitalu, a placówka trafi kontakt z NFZ. Wtedy jesteśmy zdani na przeniesienie na innego szpitala, gdzie trafiamy przeważnie na szary koniec kolejki chętnych do zabiegu…To wiele lat czekania :/ Zamiast tego, warto zapoznać się z leczeniem na NFZ w ramach ustawy transgranicznej i wyjechać na zabieg do Czech. Tu jest świetna klinika: http://lepiejzobacz.pl/ , gdzie przyjmą Was od ręki, a zabieg wykonają szybko, profesjonalnie i zgodnie z najwyższymi standardami leczenia. Warto.