Komendant Gminny O.S.P.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Komendant Gminny O.S.P.

Post autor: fajerman-1 »

Mam pytanie jak sie ma wybór Komendanta Gminnego OSP do załacznika nr 1 Uchwały nr 13724/2005 Prezydium ZG ZOEP RP z dnia 20.10.2005r. czy uchwała jest OBOWIĄZUJACA?
Sa tam pewne wytyczne niestety nasz Ziazd Miejsko - Gminny nie zastosował sie do Uchwały wybrany Komendant nie posiada kursu komendantów ani sredniego wykształcenia wiek 57 lat kurs dowudców OSP z lat 80 i pomimo mojej informacji w trakcie głosowania nad kandydatami nikt specjalnie nie zwrócił na to uwagi.
Nadmieniam ze obecnie w naszych jednostkach nikt nie ma kursu komendantów na marginesie posiadam wykształcenie srednie i kandydowałem na to stanowisko po raz drugi lecz z uwagi na to ze stram sie byc konsekwenty odnosnie przestrzegania przepisów i regulaminów czy BHP jestem bardzo niewygodny dla członków naszych jednostek.Lecz tylko dla tych starszych po 50 którzy głosowali za drugim kandydatem.
Niestety nikt nie wziął pod uwage b.dobra opinie o mojej działalności z ust Prezesas Zarządu Powiatowego KP PSP czy Burmistrza a takze wybranego Prezesa.Szanuje demokratyczne wybory lecz jak to ktos okreslił to była FARSA .Czy mozna sie odwołac i do kogo w związku z tym złosliwym i ....... wyborem.Nie zależy mi na ponownych wyborach lecz jezeli przegrac to z godnościa a nie gdzie decyduja głosy bezsensowne w naszym przypadku połowa sie wstrzymała nawet Prezes który powiedział ze nie chce sie opowiadac za jednym z nas.Prosze o odp.

pyndzel
Posty: 2
Rejestracja: śr 10 maja 2006, 18:47
Status: Offline

Komendant Gminny O.S.P.

Post autor: pyndzel »

Witaj !!!
Od niedawna jestem nowym Komendantem Miejsko-Gminnym i dziwię się, że przy tak dużym poparciu nie udało Ci się nim zostać .
O ile mi wiadomo to decydujący głos w tej sprawie ma Burmistrz (Wójt) danej gminy bo to on ma możliwość "mianowania" Komendanta bez względu na wybory. Poszperaj trochę w ustawie o ochronie p-poż. tam coś na ten temat jest.
Pozdrawiam!!

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Komendanta Gminnego ZOSP wybiera się na normalnych zasadach tak jak pozostałych członków zarządu. Nominacja burmistrza była stosowana w poprzednich przepisach to jest przed wejściem w życie aktualnej ustawy o stowarzyszeniach i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. W ustawie, o której mówisz jest mowa o komendancie gminnym ochrony przeciwpożarowej. To nie jest komendant ZOSP a pracownik gminy. To są inne funkcje. Poszperaj na forum, problem komendanta był poruszany wielokrotnie. Pozdrawiam Krzysiek

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

komendant..

Post autor: fajerman-1 »

Dzieki za odp.jak do tej pory spoko z tego co sie orientuje Prezes Powiatowy przesłał zapytanie o opinie odnosnie wyborów naszego nowo wybranego Prezesa / obaj byli / co on na to?Widze ze nic z tego wiec bede pisał do Zarzadu Wojewódzkiego.Jak mysle obaj panowie chca miec czyste raczki a o to nie chodzi to jest cała społeczna praca i niestety powinismy sie szczerze oceniac nawet jesli nie zgadzamy sie z tym z tamtym.Dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat