zarzad gminny

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
RAFI3422
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 gru 2012, 11:50
OSP (gm., woj.): gniewkowo, kujawsko pomorskie
Status: Offline

zarzad gminny

Post autor: RAFI3422 »

Mam pytanie jak jest wybierany zarzad gminny i ilu czlonkow osp z gminy moze byc w zarzadzie gminnym, czy moze byc tak ze np z jednej jednostki jest wiekszosc w zarzadzie

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: jerzy988 »

zarzad jest wybierany z kandydatów proponowanych i zatwierdzanych przez jednostke osp w ilości odpowiadającej proporcjonalnie do ilości członków osp np 10 członków osp 1 kandydat lub uchwała zarzadu gminnego która mówi ze np z każdej jednostki równo kandydaci ci są głosowani na zjeździe oddziału gminnego i spośród siebie wybierają zarząd tak samo jak w jednostce osp dodatkowo wójt moze zatrudnić komendanta gminnego ochrony ppoż i mamy dwóch komendantów i kłopoty ,,wójt może zatrudnić komendanta związkowego czyli naszego i mamy jednego komendanta tak krótko

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: jerzy988 »

jest jeszcze możliwośc kandydowania z sali czyli gości na zjeździe określone w % i tu jest wejście dla osób które nie były wybierane na zebraniach osp np.wójtów którzy później zostają prezesami gminnymi nie mając pojęcia o strazach i tacy ludzie ida do powiatu ,województwa i mamy co mamy !!

kameleon
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 11:30
OSP (gm., woj.): ruda kolejki swiętokrzyskie
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: kameleon »

Jestem członkiem zarządu i chciałbym zwołać zebranie co musze zrobić? Czy na czy wniosek tak jak w zwykłym zebraniu wystarczy 1/3 ogółu członków

ospzakrzowek
Posty: 14
Rejestracja: czw 11 mar 2010, 10:21
OSP (gm., woj.): Zakrzówek - Zakrzówek - lubelskie
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: ospzakrzowek »

kameleon pisze:Jestem członkiem zarządu i chciałbym zwołać zebranie co musze zrobić? Czy na czy wniosek tak jak w zwykłym zebraniu wystarczy 1/3 ogółu członków
Proszę zapoznać się ze statutem związku http://www.zosprp.pl/?q=node/341 ( Zarząd Oddziału gminnego ( od paragrafu 58a )
Statut OSP dotyczy tylko jednostek OSP a Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ma też statut związkowy w nim też jest zapis o Zarządzie Gminnym ZOSP RP. Przyjemnej lektury . Ze strażackim pozdrowieniem

kameleon
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 11:30
OSP (gm., woj.): ruda kolejki swiętokrzyskie
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: kameleon »

Witam
Według statutu zwołanie członków gminnych odbywa się za pośrednictwem wysłania zaproszenia pocztom dwa lub minimum tydzień przed planowanym terminem !!! Pytanie : Do kogo muszę się zwrócić i czy mam szanse na unieważnienie takiego posiedzenia i decyzji jakie zostały podjęte na tym zebraniu ???? Gdyż prezes zwołując zebranie poinformował wszystkich członków telefonicznie dzień wcześniej lub w dniu zebrania a nie za pośrednictwem poczty !!!!! Jest to tak robione a żebym nie mógł być na tych posiedzeniach gdyż jestem osobą pracującą i nie mam możliwości w tak krótkim czasie załatwić sobie dnia wolnego. Dziękuje za odpowiedz

arekwian
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 wrz 2015, 14:35
Status: Offline

Re: zarzad gminny

Post autor: arekwian »

Wielkie dzięki za wszystkie porady!!! Mam u Was dług wdzięczności:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat