dymisja

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
ststut12
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 lip 2014, 18:57
Status: Offline

dymisja

Post autor: ststut12 »

mam pytanie czy jesli czlonkowie zarzadu z rezygnowali to czy powtornie moga kandydowac do tego zarzadu jaka ustawa to reguluje. zerzygnowali by wybrac ponownie siebie tylko na innych stanoiwisakch ale rezygnacje nie z funkcji tylko zarzadu napisali.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: dymisja

Post autor: kamil237 »

Reguluje to STATUT Twojej jednostki. I tak, jeżeli statut nie stanowi inaczej to mogą kandydować. Tylko po co rezygnować z zarządu jeżeli chce się zamienić funkcjami. To mogli zrobić na zwykłym posiedzeniu zarządu poprzez głosowanie i zwykłą uchwałę zarządu. Po zapewne masz napisane w statucie, że walne wybiera spośród siebie członków zarządu a zarząd wybiera spośród siebie osoby na dane stanowisko. No ale jeżeli już zrezygnowali to i tak zapewne mogą ponownie kandydować.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

samosad
Posty: 5
Rejestracja: pn 14 lip 2014, 15:10
Kontakt:
Status: Offline

Re: dymisja

Post autor: samosad »

Według mnie mogą ponownie kandydować. Tutaj raczej ma zastosowanie zasada bardziej "moralna". Skoro zrezygnowałem to po co mam to robić jeszcze raz? Myślę, że przepis jako taki tego nie reguluje
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat