czas wolny

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
halon328
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:08
Status: Offline

czas wolny

Post autor: halon328 »

Witam! Mam takie pytanie czy np. po całonocnej akcji gaśniczej, przysługuje nam jakiś czas wolny że nie musimy iść do pracy??
np akcja kończy się o godzinie 5 ,a ja mam na 7 czy przysługuje mi jakiś czas na odpoczynek, pytam bo mówili mi w pracy że jest gdzieś coś takiego zapisane, bo np ja pracując w policji muszę mieć co najmniej 10h wolnego od ostatniej służby, czy jest gdzieś coś takiego zapisane że po akcji również się należy ?? Bardzo proszę o odpowiedź.

maciles
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: czas wolny

Post autor: maciles »

Jest czas wolny, tak samo jak zwolnienie z pracy gdy bierzesz udział w akcji. Natomiast ilość tego czasu wolnego z tego co wiem ustala dowodzący akcją po zakończeniu czynności. Ale może ktoś to szerzej opiszę proceduralnie jak powinno wyglądać.

Zerknij tu
http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/uspra ... ka-w-pracy
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."

Topic author
halon328
Posty: 11
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:08
Status: Offline

Re: czas wolny

Post autor: halon328 »

Dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc :)
POZDRAWIAM

maciles
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: czas wolny

Post autor: maciles »

Nie ma za co, natomiast najlepiej byłoby jakbyś ten temat poruszył w swojej jednostce z władzami / zarządem jak to u Was konkretnie ma się odbywać.
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat