Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
dawid1223
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 lip 2014, 19:42
OSP (gm., woj.): Szare (Milówka, Śląskie.)
Status: Offline

Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: dawid1223 » śr 23 lip 2014, 19:49

Witam.
Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za błędy i niedociągnięcia.

Moje pytanie brzmi w jakiej sytuacji, bądź czy w ogóle konieczne jest zapytanie o ceną przy wykonywaniu inwestycji w osp nie prowadzącej działalności.
Moja jednostka w najbliższym czasie zamierza wymienić drzwi garażowe koszt takiej inwestycji to ok 3000 zł finansowane przez osp czy w tej sytuacji powinno znaleźć się zapytanie o cenę czy nie jest to konieczne ?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej kwestji.

lukasz21
Posty: 5
Rejestracja: ndz 11 maja 2014, 21:37
Status: Offline

Re: Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: lukasz21 » czw 24 lip 2014, 11:34

za 3tyś. brama garażowa? Tanio u nas najtańsza kosztowała 6 tyś. My zawsze robimy wtedy można znaleźć najtańszą ofertę.

Topic author
dawid1223
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 lip 2014, 19:42
OSP (gm., woj.): Szare (Milówka, Śląskie.)
Status: Offline

Re: Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: dawid1223 » czw 24 lip 2014, 19:22

Czyli rozumiem, że owo zapytanie o cenę nie jest konieczne ?

OSP Grodzisk
Posty: 8
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 15:17
Status: Offline

Re: Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: OSP Grodzisk » pt 25 lip 2014, 08:14

Przepisy prawa to jedno a zdrowy rozsądek to drugie.
Nie zawsze to co najtaniej jest "najtańsze".
Ale zawsze trzeba zrobić rozeznanie rynku bo może tą BRAMĘ zrobi ktoś taniej a w dodatku lepiej.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: Jarek » czw 07 sie 2014, 21:55

O ile się nie mylę to do 5000 zł nie trzeba robić, zapytania, od 5 tys do ok. 60.000 jest zapytanie ofertowe, a pow. przetarg.
Jest jeszcze kwestia zapytania czy obejmują was przepisy finansów publicznych czy nie.
A tak na marginesie, jak wyślesz zapytania do 3 sklepów i wybierzesz najtańszą ofertę to w razie co, nie będzie się do czego przyczepić :)
Awatar użytkownika

dh skarbnik
Posty: 11
Rejestracja: czw 06 lis 2014, 19:53
OSP (gm., woj.): OSP Brzeziny (gm. Miasto Brzeziny, woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: Kiedy wymagane jest zapytanie o cenę

Post autor: dh skarbnik » wt 18 lis 2014, 20:28

Zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro.
ODPOWIEDZ