Skierowanie na kurs

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Skierowanie na kurs

Post autor: fajerman-1 »

Czy jest jakas podstawa prawna odnosnie skierowania strazaka na kurs np dowodców OSP kwalifikujaca osobe 57 letnia .
Słyszałem ze jest granica 18-55 lat .Czy tak jest napreawde i nteresuje mnie konkretny przepis.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Granica jest. Ale 18 - 60 lat. Poza tym żeby byc skierowanym na kurs dowódców trzeba mieć zaświadczenie o stanie zdrowia i wg. nowego programu - wykształcenie średnie. No i oczywiście trzeba być strażakiem "wyjazdowym" a nie na sztukę.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Tzn goscia 59 lat takze mozna wysłac na kurs jak za rok traci prawo do bycia członkiem czynnym.
Chce cos konkretnie wiedziec bo słyszałem ze 45 lat a w niektórych przypadkach nawet 55 lat.Co mi po 50 letnim kursancie ratownictwa medycznego gdzie dziadkowi tyrzesa sie rece jaka jest w tym logika.
Po co tracic na 50 latka kase

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Granica wieku to 18 - 55 lat na wszystkich poziomach szkolenia.

Strona główna ZOSPRP zakładka - regulaminy - ZASADY ORGANIZACJI SZKOLEŃ CZŁONKÓW OSP.

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/KG_PSP.pdf

fojerman-1 - jeżeli sądzisz, że 50-latek to dziadek, przepraszam za słowa, poniosło mnie, to TY, w takim razie, jesteś gó...arz.
Kim Ty jesteś, kiedyś też będziesz miał 50- tkę, dostaniesz brzucha, będziesz łysy, łapki może będą dygotały i może nawet nie będzie nikogo, kto Ciebie nazwie dziadkiem, "panimajesz"??? (na pewno nie wiesz nawet co to znaczy)

Żeby Ciebie bardziej "zdołować" stwierdzam, że nawet nie znasz statutu OSP. Według statutu OSP nie ma czegoś takiego jak członek czynny
(oczywiscie możesz mieć inny statut, niż ten najnowszy , wzorcowy)

http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode ... d_dzial=20
§ 8
Członkowie OSP dzielą się na:
1) członków zwyczajnych, w tym członków młodzieżowej i kobiecej drużyny pożarniczej,
2) członków wspierających,
3) członków honorowych.
Członek w wieku 60, 70, 80, .... lat jest nadal członkiem zwyczajnym , podobnie jak członkini KDP, członek, członkini MDP, chyba, że walne zebranie nada godność członka honorowego.

Członek zwyczajny w wieku powyżej 60-ciu lat nie może być członkiem JOT (nie może brać bezpośredniego udziału w akcji ratowniczej)

Nie jestem jeszcze taki stary, nie mam jeszcze 50-tki, choć niewiele mi brakuje (parę lat), może według Ciebie, jednak jestem???

Jesteś młody, gniewny, ale pamiętaj, sławny nasz wieszcz, tak napisał:
"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
Poddaję do przemyślenia !!!

Ten sam poeta napisał:
"I wasze gwiazdy, o zdobywcy młodzi,
W ciemnościach pogasną znów!"
Mam nadzieję, że wiesz, kto to napisał i w jakim utworze ??? I co chciał powiedzieć przez to???

Pozdrawiam i sorry za reprymendę.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Co fakt to fakt wiek wyjazdowy jest inny niz wiek do szkolenia. Moje niedopatrzenie. Staruchów nie warto szkolić? Tylko nie wiem dlaczego. Jeśli strażak jest w wieku powyżej 55 lat to ma prawo do popełniania błędów na akcjach? Albo może wolno mu jeździć do akcji ale nie wolno nic robić. Ja się z tym nie zgadzam. Jesli się ma prawo do wyjeżdzania do akcji to powinno się mieć prawo do szkoleń, ćwiczeń etc. etc.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

..

Post autor: fajerman-1 »

Nie bedę polemizował z dh.straszak gdyz bym sie ponizył do jego poziomu myslenia.
Nikogo nie miałem zamiaru obrazac lecz zadałem konkretne pytanie i jezeli ktos wyciaga wnioski takie jakiechce ,to prosze wybaczyc.
Kim jestem jestem 42 letnim ze srednim wykształceniem Prezesem OSP nigdy nie oceniam ludzi ze wzgledu na wiek lecz wybierając pomiedzy 27 latkiem a 57 latkiem który np.ma 23 letni staz a nie posiada nawet kursu d-ców OSP to prosze mnie zmusic abym wysłał na kurs tego drugiego.
A co do Statutu to własnie prosze poczytac
Nikt nie ma prawa wydalic z szeregów członka 60 letniego lecz szanujmy sie gdyz to w naszych rekach czasami lezy zycie innych
A strasi powinni młodszych wspierac i uczyc a nie jak w naszej jednostce kierowca lat 57 waga 100 kg wstyd z nim wyjechac do akcji ludzie sie smieja nawet czasu mu drak zeby ubrac sie odpowiednio do akcji.
Wiec sie grzecznie pytam co z takim panem zrobic ?
Pozdrawiam kolege dh ciepło i serdecznie.
Sa niestety sprawy które wymagają przemyslen które przynosza krytyke tak jak w tym przypadku.
Staram sie byc obiektywny dlatego dostaje baty a co do Twoich cytatów sa piekne lecz sadze ze czas cos zmienic a Ty sie tego boisz wnioskuje ze masz swoja 60 .
" Prawdziwa cnota........."
Chyba Twoja gwiazdka gasnie szanowny druhu.
Raz jeszcze podrawiam i przepraszam ze dh zdenerwowałem jakze prostym pytaniem.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Przepraszam dziekiszyn na odpowiedz
A u nas jestesmy w "posiadaniu "starego Statutu lata 90 chce zmienic lecz starsza gwardia strasznie sie opiera wiec sie stosujemy do jego tresci
Jestesmy w KSRG to także obliguje do czegos i zobowiązuje prawda : :D
Pozdrawiam kolege Straszaka

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

:lol: jak tam straszak!!!! zamurowało Cie dość polemiki z Twojej strony
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat