mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Czasopismo strażaków i ratowników ochotników wydawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. „Strażaka” można zaprenumerować w: Biurze Oddziału Wojewódzkiego, Biurze Terenowym lub Punkcie Sprzedaży Związku OSP RP.

Topic author
cezaryalex
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 01 kwie 2007, 13:20
Status: Offline

mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: cezaryalex »

Czy wiceprzewodniczacy krajowej komisji rewizyjnej OSP i wiceprezes zarzadu woj.Kujawsko- Pomorskiego OSP , oraz naczelnik OSP w Lubrancu moze stosowac mobing w obec strazaków . Nie pozwala korzystac z pomieszczen OSP. Traktóje strazaków jak powietrze nie liczy sie z ich zdaniem. Zatrudnia firmy remontowe , które u niego w domu wykonywaly remonty bez rzadnych przetargów. Marnotrawi pieniadze ofiarowane przez sponsorów . Szkodzi strazakom , którzy maja odmienne zdanie i poglad na niektóre sprawy OSP.Traktuje OSP jak swój prywatny folwark.

dh Bartosz Włodarczyk
Posty: 51
Rejestracja: pn 26 kwie 2004, 09:04
Lokalizacja: GOSTYNIN, członek zarządu OSP Leśniewice i wspier. OSP Grabowa
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dh Bartosz Włodarczyk »

Witam !!!

Widzę ze ze po ukazaniu sie mojego postu MOBBING w JEDNOSTKACH OSP ten wątek przynosi nam nowe informacje i fakty z życia jednostek OSP w naszym kraju i jak widać problem jest tylko jeszcze niewiemy w jak dużym stopniu on występuje. Bardzo dobrze ze przerywasz zmowę milczenia i odwarzyłes sie na opisanie tego typu sytuacji, co mam nadzieje że zaowocuje tym że coraz to więcej strazaków będzie chciało takie sytuacje opisac i żeby wyszły z mroku na światło dzienne.
właśnie takimi działaniami możemy niedopuścic aby w naszych szeregach niebyło tego typu sytuacji.
Bo dzięki tym ,,CZARNYM OWCĄ '' wysiłek innych ludzi idzie na marne.
Może się tym ktoś odpowiedni zajmie.



Pozdrawiam
Dh Bartosz Wlodarczyk

fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Szanowni dh to walka z wiatrakami w naszej OSP "walcze" od ponad roku o uzasadnienie nie przestrzegania uchwały ZG odnosnie wyboru na stanowisko Komendanta Gminnego OSP człowieka 58 letniego bez wykształcenia sredniego brak kursu d-ców OSP o czym mówi nasze prawo wewnętrzne.
Zarzad Gminny - Powiatowy - Wojewódzki - a nawet ZARZAD GŁÓWNY pisza ze wszystko jest wporzadku.
Wiec na Boga po co są wytyczne Uchwały i koto jak kto ale jesli Zarzad Główny nie respektuje sam swoich uchwał to o co w tym wszystkim chodzi ???????????????????
Po co mydli sie oczy o obowiązkowych szkoleniach wykształceniu badaniach ubezpieczeniu itp.jesli sama góra robi posmiewisko / lecz nie wiem z kogo / nie przestrzegajac prawa które ustala i nakazując nam je respektowac.
Mnie osobiscie to smieszy.
Pozdrawiam

jurek
Posty: 3
Rejestracja: pt 30 lis 2007, 13:43
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: jurek »

cezaryalex pisze:Czy wiceprzewodniczacy krajowej komisji rewizyjnej OSP i wiceprezes zarzadu woj.Kujawsko- Pomorskiego OSP , oraz naczelnik OSP w Lubrancu moze stosowac mobing w obec strazaków . Nie pozwala korzystac z pomieszczen OSP. Traktóje strazaków jak powietrze nie liczy sie z ich zdaniem. Zatrudnia firmy remontowe , które u niego w domu wykonywaly remonty bez rzadnych przetargów. Marnotrawi pieniadze ofiarowane przez sponsorów . Szkodzi strazakom , którzy maja odmienne zdanie i poglad na niektóre sprawy OSP.Traktuje OSP jak swój prywatny folwark.
W naszej straży jest niemal tak samo tylko sprawa dotyczy prezesa .Makabra.W formie protestu kilkunastu druhów się wypisało ale prezes i zarząd się tym nie przejął

TOSIA_FHU
Posty: 8
Rejestracja: pt 23 paź 2009, 15:33
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: TOSIA_FHU »

wszystko to jest straszna co piszecie, ale to przecież czlonkowie wybieraja zarząd jednostki i delegotów do zarzadu gminnego. Dziwne jest to dlaczego ciągle ci ludzie pelnią te funkcje skoro nikt ich nie popiera. W.g. mnie sprawa musi mieć drugie dno.

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: sumiakai »

To mnie także zawsze zadziwia... Nikt nie popiera zarządu to czemu On i tak dalej jest owym zarządem? A nie kto inny?

wuula
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 lut 2014, 18:39
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: wuula »

Bo kazdy się boi odezwać...
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: seligow »

TOSIA_FHU pisze: sprawa musi mieć drugie dno.
Jeżeli byłoby tak jak wiele osób pisze, że cała jednostka jest przeciwko prezesowi/naczelnikowi itd. to ja się pytam: Kto ich wybiera? Kadencja zarządu to 5 lat...
W większości przypadków na 50 członków osp zawsze zbierze się 5-6 "krzykaczy" i stąd problemy. Chyba w każdej jednostce znajdzie się taka grupa pseudo ekspertów. Tylko jak na zebraniu jest punkt "dyskusja" to nagle zapada cisza...

Każdy boi się odezwać??? Jak nie masz jaj to daj sobie spokój ze strażą i zacznij np. szydełkować...
Starszy sikawkowy

RAFI3422
Posty: 23
Rejestracja: ndz 30 gru 2012, 11:50
OSP (gm., woj.): gniewkowo, kujawsko pomorskie
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: RAFI3422 »

czesc, u nas byl problem z prezesem, nazebraniu walnym zarzad nie dostal absolutorium od czlonkow w 99% i bylo wielkie zdziwienie dlaczego , pewne osoby chcialy i odwrocily pytanie kto jest za nie udzieleniem absolutorium, chyba tylko po to by uśpic czujnosc ale nie wyszlo, A wypisywanie z strazy to nie wyjscie ale strach przed tym ze moze ktos zapytac dlaczego i braknie slow.

kubacyg1
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 mar 2015, 09:06
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: kubacyg1 »

Bierzcie sprawy w swoje ręce.Ja nie mam przekonania do rozstrzygania spraw miedzy soba.

kasian85
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 kwie 2015, 09:22
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Rzeczków
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: kasian85 »

Nie ma co udawać, że problem nie istnieje... jesli kazdy bedzie siedzial cicho to wlasnie tacy ludzie beda mieli pozywke i beda mogli mobingowac dalej. trzeba sie przeciwstawic solidarnie i wykopac dziada!

przypadek88
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 kwie 2015, 07:58
OSP (gm., woj.): OSP Kielce głowne
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: przypadek88 »

Ja uważam ze należy podjąć stosowne kroki, takie rzeczy nie można tolerować. Ponieważ może być tylko gorzej.

aniston88
Posty: 4
Rejestracja: śr 15 kwie 2015, 10:39
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: aniston88 »

Nie ma co siedzieć cicho, takich rzeczy nie należy tolerować. Nie wolno tego tak zostawic.

smelly22
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 kwie 2015, 09:26
Status: Offline

Re: mobing naczelnika w OSP Lubraniec

Post autor: smelly22 »

kubacyg1 pisze:Bierzcie sprawy w swoje ręce.Ja nie mam przekonania do rozstrzygania spraw miedzy soba.
Popieram, zgadzam sie z Tobą. Nie ma co popuszczać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat