Ceremoniał

Czasopismo strażaków i ratowników ochotników wydawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. „Strażaka” można zaprenumerować w: Biurze Oddziału Wojewódzkiego, Biurze Terenowym lub Punkcie Sprzedaży Związku OSP RP.

Topic author
Martyna OSP Otwock Wielki
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Ceremoniał

Post autor: Martyna OSP Otwock Wielki »

Powiedzcie mi- czy w Waszych jednostkach druhowie i druhny zapoznawani byli z ceremoniałem? Bo z PSP dowiedziałam się, że trwają prace nad nowym Ceremoniałem, który prawdopodobnie bedzie obowiązywał nas od czerwca tego roku....

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Szanowna Druhno
w OSP obowiązuje "CEREMONIAŁ OSP" zatwierdzony uchwałą 97/XI/2000 ZG ZOSP RP z 27.10.2000 r.
do ściągnięcia ze strony ZOSP RP. Podaję link:
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode ... d_dzial=22
Szamot

Topic author
Martyna OSP Otwock Wielki
Status: Offline

Post autor: Martyna OSP Otwock Wielki »

Chodziło mi o Ceremoniał OSP, a nie PSP> Wiem, że one się różnią. Ale właśnie ten Ceremoniał, ktory jest na stronie ZOSP RP lada dzień będzie nieaktualny.

Topic author
Gość
Status: Offline

Post autor: Gość »

A niby dlaczego?

Topic author
Strazaczka Martyna
Status: Offline

Post autor: Strazaczka Martyna »

Ponieważ zmieniły się odgórnie ustalone zasady narzucone ZOSPRP przez KGPSP.

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Szanowna Druhno

A co to są "odgórnie ustalone zasady narzucone ZOSPRP przez KGPSP" Czy w kwestiach ceremoniału możesz mi je przybliżyć?
Będę wdzięczny.
Szamot

Topic author
Martyna.OSP Otwock Wielki
Status: Offline

Post autor: Martyna.OSP Otwock Wielki »

No bo wszystko, co dotyczy Ochotniczych Straży Pożarnych, wypływa z ZGOSPRP. Jednak OSP jest organizacją podlegającą pod PSP. Na czym te zmiany będą polegać? Tego jeszcze nie wiem

Topic author
Gość
Status: Offline

Post autor: Gość »

Druhno Martyno!!! powoli.

OSP nie podlega pod nikogo!!!

Jako stowarzyszenie, działa na podstawia ustawy "prawo o stowarzyszeniach" z dnia 7 kwietnia 1989r. ustawy "o ochronie przeciwpożarowej" z dnia 24 sierpnia 1991r. i statutu.

OSP może się zrzeszać w Związku OSP RP, ale może też pozostać poza strukturami Związku. Nie każda OSP ma zapis w statucie, że jest członkiem ZOSP RP.
Jeżeli OSP jest poza strukturą Związku OSP RP np. nie może dostawać odznaczeń Związku OSP RP, dotacji ze Związku, itp...

Tym bardziej nie podlega pod PSP, OSP jest jednostką ochrony przeciwpożarowej, jednostką ochrony przeciwpożarowej jest też Związek OSP RP, jednostki organizacyjne wojskowej ochrony przeciwpożarowej, zakładowa straż pożarna, i inne (odsyłam do ustawy o ochronie ppoż)

Czy sadzisz , że wszyscy wyżej wymienieni "podlegają" PSP - NIE!!!

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Po raz kolejny, jestem zalogowany jako Gość.

Czy Administrator panuje nad tym forum czy nie, skąd bierze sie tyle spamu na forum.

Może pora zmienić Administratora.

Nawet sie zrymowało.

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Druhu
Jeżeli masz uwagi do administratora to proszę na e-mail op@zg.zosprp.pl chętnie je uwzględnimy w bieżącej pracy.
Pozdrawiam
Szamot

Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

Druhno Martyno ja w swojej OSP zrobiłem taki myk, że na podstawie ceremoniału, regulaminu umundurowania, odznaczeń itd. przygotowałem szereg związłych instrukcji.
Teraz jest tak, że jeżeli np. poczet sztandarowy się spotyka, czyta sobie taką instrukcje jak ma wyglądać jak się zachować i nie musi niczego szukać w tych książeczkach.
Prosta sprawa, a skuteczna zwłaszcza, że się ludziska lubią obrazić jak się im zwróci uwagę, a tak ma na ścianie i musi przeczytac.
Pozdrawiam
RP
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

johansir
Posty: 1
Rejestracja: pt 19 lut 2010, 11:14
Status: Offline

Re: Ceremoniał

Post autor: johansir »

Mam tę samą odpowiedź, że również mnie tradycyjne OSP, PSP, nie wiem, że są one różne. Ale to jest uroczystość, która każdego dnia ZOSP Polska stanie się archaiczna.

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Ceremoniał

Post autor: HUSARZ »

Sprawa wygląda tak zarząd glówny może przyjąć lub odrzucić projekt ceremoniału każdego strażaka. PSP nie może w to ingerować.

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ceremoniał

Post autor: sumiakai »

U mnie ceremoniały są bardzo ważne dla członków i każdy się z nim zapoznawał.

lourencohen
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 mar 2014, 10:06
Status: Offline

Re: Ceremoniał

Post autor: lourencohen »

Now that was an informative post to read on about the ceremonial and the TSO. I read about these terms earlier, but not aware how these connects with each other. You have explained it in a well manner and very to understand. Thanks for sharing.



Thanks
Louren
medical billing services los angeles
Ostatnio zmieniony wt 02 sie 2016, 09:31 przez lourencohen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat