Patenty na zawody


Topic author
jens16
Posty: 179
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Patenty na zawody

Post autor: jens16 »

Witam druhów i druhny. Mam pytanie czy stosujecie i jakie stosujecie patenty na Zawodach OSP mam na myśli, np. równe ułożenie węży ssawnych podczas ćwiczenia albo ustawienie łącznik bądź też zakładanie kluczy odrazu na łączniki przy łączeniu ewentualnie wcześniejsze nawadnianie linii gaśniczej. Macie pomysł na jakieś inne?

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: naczelnikospmrocza »

przyjedz pokażemy :-p
https://www.youtube.com/watch?v=aMhCVXuchKM problemem jest to że my trenujemy tak jak nam pozwalają sedziowie , pewnie szło by sie doczepic do ssawnej, co powiat to inne ocenianie, na wojewódzkich jak bylismy bardzo skrupulatnie trzymali się regulaminu ,to masz z wojewódzkich
https://www.youtube.com/watch?v=yHpM2uRHroo , i jeszcze jeden https://www.youtube.com/watch?v=NuScLhfbwhg

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: jerzy988 »

OGLĄDAM TEN FILMIK z zawodów w mroczy wynik bardzo dobry ,,,tylko że nie mówmy o rekordach gdy każdy pracuje na innym sprzęcie ..przykłady motopompy ,pachołki drogowe ustawiane na podstawach a pachołki drewniane jest róznica ,jesli regulaminowo to równe warunki i wtedy można mówić o rekordach a nie PO5-3 z Tochatsu czy inną nowoczesną motopompą

Topic author
jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: jens16 »

jerzy998 z całym szacunkiem, właśnie nie chodzi o rekordy gdyż o nie nie pytałem o coś innego, ale dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Niestety niektóre powiaty startują na Po3 albo PO5 a inne na nowszym sprzęcie i rzecz wiadomo, że rekordy i wyniki będą inne, więc pytam czy macie jakieś przetestowane "tricki" o które pytałem wcześniej bądź inne których jeszcze nie znam i nie widziałem.

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: naczelnikospmrocza »

My mamy motopompe P0-5 od Wyszogrodzkiego na której czasy robimy lepsze niż na tohadsu, pisze serio , no ale od kiedy my ją nabylismy organizator zawodów stwierdził że wszyscy bedą startowac na tohadsu więc kupiliśmy tohadsu ,jezeli chodzi o czas to te paliki drewniane duzo gorzej się przewraca niz strąca pachołki drogowe stąd uważam że czas jest ok, propo trików , no węże bezalin sport z wkładką gumowa długość 19,6 węże ssawne
Grunwad i własnej roboty te przezroczyste , prądownice z grunwaldu , są rewelacyjne polecam , buty smarowane magnezją , jeżeli masz pompe P0-5 i chcesz ją podkręcic to tu na forum jest wątek o tym co trzeba zrobic ale myslę ze samemu bedzie Ci ciężko wiec lepiej zlecic to fachowcowi. węże 75 i 52 zawsze smarujemy tawotem , nie piłujemy bo to nie ma sensu , lekko posmarowac tawotem i skręcają się tak że niemowlak sobie poradzi, no i naważniejszy trik, to zebranie 8 ludzi którym się chce , którzy maja straż w sercu no i urodzili się po to żeby wygrywać bo sprzęt sprzętem ale umiejętności ludzkie są najważniejsze. jak już ich zbierzesz to pozostaje Ci ćwiczyć 3 razy w tygoniu a na przysły rok to starczy raz w tygodniu jeżeli bedziesz miał te samą ekipę . to są moje doświadczenia a nie jakieś wytyczne , kązdy mysle ma swoje teorie . ja mam taką . pozdrawiam . P.s jeszcze niedawno czas 45 to był dla nas szczyt sukcesu , zachwycaliśmy się Lądkiem i innymi z Konina a dzisiaj 35s to dla nas wpadka :-)

Topic author
jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: jens16 »

Wszystkie węże smarujecie towotem? My łączniki ssawnych smarujemy kremem. Może smar będzie lepszy?

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: naczelnikospmrocza »

tak wszystkie, oczywiście w taki sposó żeby nie usmarowac nasady bo bedzie sie wysizgiwać , kły od wewnątrz i uszczelki zarówno 52,75 jak i ssawne

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: dana879 »

Może być też wazelina techniczna w sprayu lub tubce

Funkmaster
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 maja 2008, 11:34
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: Funkmaster »

Witam
co daje magnezja stosowana do butów ?

wierchand
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 sie 2015, 10:38
Status: Offline

Re: Patenty na zawody

Post autor: wierchand »

Funkmaster pisze:Witam
co daje magnezja stosowana do butów ?
magnezja osusza buty i zapewnia im przyczepność
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat