Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego


Topic author
dana879
Posty: 136
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego

Post autor: dana879 »

Witam,

Nurtuje mnie odpowiedz na pytanie: Jak rozdzielaczowy musi otwierać wodę aby było jak najszybsze podanie wody dla II roty ? tzn żeby pomocnik ledwo nadążał dobiec (na trzy kroki) do przodownika. Mniej więcej orientuję się jak to ma wyglądać ale może zna ktoś jakieś nowe triki ? :D

jatromb
Posty: 140
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 16:43
OSP (gm., woj.): Dąbrowa Górn - Tucznawa
Status: Offline

Re: Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego

Post autor: jatromb »

musi otwierać wodę tak, aby było jak najszybsze podanie wody dla II roty, tzn żeby pomocnik ledwo nadążał dobiec (na trzy kroki) do przodownika.

pomogłem?

Topic author
dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego

Post autor: dana879 »

Tyle to ja wiem tylko bardziej mi chodzi o szczegóły :) bo są dwie linie gaśnicze i do tego zawór na środku. Co trzeba w odpowiednim momencie zamykać a co otwierać oraz na jaki poziom ?

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego

Post autor: sslawek77 »

proponuję poszukać rozdzielacza i prądownicy z opcją teleportacji.... chłopie czy jesteś jeszcze w stanie wymyśleć głupsze pytanie ? jakie tu moga być triki :idea: :!: :?: się lata z wezami i rozdzielaczowy otwiera tyle szybciej aż woda bedzie na styk a nie triki szukać do tego :idea:

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Podanie wody na II rocie przez rozdzielaczowego

Post autor: naczelnikospmrocza »

nie do końca sie zgodzę że nie idzie nic zrobic w kwestii rozdzielacza , kumaty rozdzielaczowy to podstawa , może nie są to triki jakieś ale pewne zachowania które powodują że idzie to sprawnie i na styk. jezeli pomocnik rozwinie wąż na tyle ładnie że linia po rzuceniu jest do połowy rozciągnięta to rozdzielaczowy po tym jak pomocnik podłączy wąż do rozdzielacza powinien go juz powoli napełniać i w momencie kiedy pomocnik złączy juz oba węże i ma linie rozciągniętą wtedy otwiera całkowicie tak na prawdę on decyduje czy pomocnik zdąży czy nie jak napełni linie która jest połączona a nie rozciągnięta to dupa zbita dlaczego chyba każdy wie , tyle w tym temacie , u nas tak to jest zgrane ,że pierwsza rota dostaje wodę prawie jednocześnie z drugą rotą , czasy wychodzą w granicy 0d 31 do 34 .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat