Pytanie o punkty karne


Topic author
pawlaks51
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 15 lip 2016, 17:36
Status: Offline

Pytanie o punkty karne

Post autor: pawlaks51 »

Witam, czy rozdzielaczowy może wydać swoją komendę od razu po złączeniu swojego węża z rozdzielaczem, czy musi czekać aż łącznik połączy oba węże w-75 i cała linia główna będzie złączona?
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Pytanie o punkty karne

Post autor: marcing2508 »

U mnie nigdy, nawet na treningu nie zdarzyło się, żeby rozdzielaczowy był szybszy od łącznika ;) Byłem niejednokrotnie w roli z rozdzielaczem i powiem szczerze że od razu po podłączeniu swojego odcinka podnosiłem rękę i krzyczałem komendę. Nie zwracając uwagi na łącznika oczywiście.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Pytanie o punkty karne

Post autor: TadekB »

Ciekawe pytanie.
Z punktu widzenia technologii sprawiania linii gaśniczych - bez sensu. Jak można wydać komendę o nawodnieniu linii ("woda naprzód"), jeśli jest ona jeszcze nie gotowa?
Z punktu widzenia regulaminu sportowo-pożarniczego - można. Jeśli się wczytać w treść regulaminu, to zarówno rozdzielaczowy jak i przodownicy rot nie muszą czekać na połączenie linii, aby wydać komendę. Również opis punktów karnych za niewłaściwe wydanie rozkazu nie nakazuje oczekiwania na pełne połączenie linii wężowych, a jedynie zwraca uwagę na połączenie sprzętu (rozdzielacz, prądownice).
W mojej opinii wydanie rozkazu przed połączeniem linii głównej przez łącznika nie jest błędem (w rozumieniu regulaminu). Temat ten jednak niewątpliwie powinien być omówiony na odprawie przed zawodami.
998 + 112 = 1110 !

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Pytanie o punkty karne

Post autor: dzidzi998 »

Oj znawcy regulaminu. Jeżeli jest napisane w regulaminie sposób sprawiania lini głównej i rozdzielaczowy zrobi wszystko krok po kroku według regulaminu to za co ma otrzymać punkty karne. Nad czym tu się doktoryzować?
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Pytanie o punkty karne

Post autor: TadekB »

Jak Ci się trafi na zawodach sędzia niedouk wstawiający własne "tołki" to bardzo szybko rozterki Druha pawlaks51 zrozumiesz. Bo w naszym kraju zawodnicy i trenerzy już umieją czytać.
998 + 112 = 1110 !

firebird89
Posty: 15
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 09:53
OSP (gm., woj.): Poznań, Krzesiny
Status: Offline

Re: Pytanie o punkty karne

Post autor: firebird89 »

Właśnie zawsze ta kwestia mnie interesowała, także dziękuję wam bardzo za dopowiedź. Osttnio nawet jak szukałem rzeczy w sklepie internetowym https://www.shopla.pl/pl/sklep/dualsens ... 6,621.htmlto o tym pomyślałem :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat