Star 244 GBA Osp - zrobił się wolniejszy


Topic author
Kordyl
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 20 mar 2017, 07:33
Status: Offline

Star 244 GBA Osp - zrobił się wolniejszy

Post autor: Kordyl »

Witam serdecznie , mam nadzieję że dobrze trafiłem. Ponad miesiąc temu nasza jednostka OSP kupila stara 244 z silnikiem S359, w czasie drogi powrotnej (200 km) bolaczką była prędkość a mianowicie 75 km/h ...no ale wiemy ze to nie była "usterka" ale że ten typ tak ma..... Potem się zaczęło.... Kopcenie szarpanie itp itd.... Wyremontowane głowice, planowanie , zawory , tuleje wtrysków, pompa zawieziona do pompiarza, wtryski wszystko ładnie, troche regulacji itp. no i kopcenie ustało, masakra ogólnie była bo pompa była w reklamacji , za pierwszym razem przy montowaniu głowicy wydmuchało uszczelkę bo "ktoś" za słabo je przykręcił, ale pogem przyszedł gość ktory to ogarnął... Ale do celu .... Star jechał 75km/h a teraz jedzie 65 km/h !!! Na pompie patrząc na cięgno które połączone jest z pedałem gazu, to pedał wciśnięty na maksa nie jest "blokowany" śrubką na pompie która za cięgnem się znajduje tylko dochodzi do nie niej na styk ....więc przykrecenie śróbki nic raczej nie da bo pedał i tak w podłodze. Na głowę można dostać.... Ponad miesiąc walki i tu takie coś.... Kolejna rzecz to na wolnych obrotach silnik pracuje równo ale buja nim na boki ... Po dodaniu gazu przestaje a po wróceniu na wolne obroty dalej buja ... Mamy starego dziadka z 78 (ten w dowodzie ma 91 rok.) , ten sam silnik i takiego czegos nie ma ....tj. Silnik "stoi w miejscu" nie kiwa się.... Najbardziej zalezy mi na prędkości.... Stary jedzie 95 na dobrej prostej ale to wiem ze dyfer inny ....a te 65 tutaj to gruba przesada .... Prosze o pomoc bo nam juz rece opadają.... Nie mozemy za bardzo liczyć na mechaników nie wiadomo skąd bo juz dużo wydaliśmy.... Starego musimy niebawem się pozbyć....a niechcemy mieć pustej remizy i bezcennych spojrzeń mieszkańców wsi... Pozdrawiam serdecznie