sprawianie węzy ssawnych na zawodach


Topic author
jgk
Posty: 65
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

sprawianie węzy ssawnych na zawodach

Post autor: jgk »

Witam. Pozwoliłem sobie założyć nowy temat w sprawie sprawiania węzy ssawnych.

W Opinii Przewodniczącego Zarządu Krajowego Kolegium Sędziów Zarządu Głównego ZOSP RP dotyczącego regulaminu zawodów z 1/2011 który wstawił kolega sslawek77 zawarty jest punkt 4 o treści:

Czy układając węże ssawne na murawie zawodnicy mogą je wsadzić w ich gniazda łączenia?
ODP. TAK, ale każda próba ich skręcenia to błąd.


I teraz moje wątpliwości i pytania

Według regulaminu: Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne z wykorzystaniem kluczy w sposób opisany wcześniej.

Czyli łączą w taki sposób jak robione to było w przypadku smoka i węza ssawnego.(pomijamy funkcje kluczy) tak mówi regulamin.

Zatem w którym momencie przed łączeniem (czyli skręceniem) smoka z wężem ssawnym, smok i wąż były już wsadzone w ich gniazda łączenia i czekały na ich połączenie poprzez skręcenie przez rotę ??????????????????
Tak jak to dopuszcza opinia przewodniczącego kolegium w sprawie węzy ssawnych.

Z tego co wiem nie ma takiego momentu.
Zatem na podstawie jakiego regulaminu przesłanek opierał się przewodniczący komisji uznając to za sposób prawidłowy.

Czyli pomijając funkcję kluczy powinno to wyglądać w następujący sposób według regulaminu.
unosimy --- wsadzamy w gniazda ------ łączymy poprzez skręcenia.

natomiast według opinii można to zrobić tak :
unosimy ----skręcamy. węzę już były wsadzone

Nie ma wsadzania bo to zostało już zrobione, a w sumie jest to jeden z decydujących momentów spinania węzy, albo się trafi na oba kły albo na jeden i zajmuje to jednak trochę czasu.To jedno drugie jak sędzia może oceniać dwa różne sposoby łączenia ze sobą węży ?

Według mnie wsunięcie gniazd węży w ich łączenia przed ich skręceniem powinno być traktowane jako niewłaściwa praca zawodników bo powinni robić to razem dopiero po połączeniu smoka z wężem,natomiast nie wsadzanie węży w gniazda kiedy powinno to być robione za nieprawidłowe sprawianie węzy ssawnych.
Dodatkowo stwierdzam że wsuwanie węzy w gniazda podczas ich sprawiania daje w przypadku niepowodzenia możliwość drugiego podejścia.

Zatem jak powinno to wyglądać ???????

Oczywiście wiem że takie szczegóły można dograć poprzez stworzenie załącznika do regulaminu itd ale mnie interesuje sytuacja gdzie nie ma załącznika a opieramy się na wzorcowym regulaminie z 2011
Posiada ktoś pismo zna dokument który rozwieje moje wątpliwości ? Z góry dzięki za pomoc.