odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu


v-ce marcin
Posty: 80
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: v-ce marcin »

Możesz kręcić rękami, a kluczami tylko dokręcić, ale nie lepiej jest nauczyć się od razu skręcać z założonymi kluczami?
Na pewno jest szybciej, nie mówię, że łatwo.
Praktyka czyni mistrza.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: TadekB »

Brawo za ostatnie zdanie. Faktycznie, czytając regulamin wyraz po wyrazie można wyczytać, że powinno się łączyć każdą parę łączników za pomocą kluczy, a nie rąk. Jest to niedociągnięcie regulaminu, gdyż łączniki (łącznik z nasadą smoka, z nasadą motopompy) można łączyć za pomocą rąk i dociskać za pomocą kluczy. Mało tego: pierwszy łącznik z nasadą smoka w zasadzie nie da się inaczej połączyć (niektórzy zakładają klucze już wcześniej, ale jest to albo bardzo trudne, albo niezgodne z regulaminem). później zakładamy klucze i dociskamy. Ruch kluczami musi być wykonany, choć przy dociągnięciu łączników ręcznie do końca wydaje się to bez sensu, jednakże sędziowie wychwycą, że nie było ruchu dociągnięcia a jedynie przyłożenie kluczy (mówi się: "klucze nie pracowały"). A teraz odpowiedzi:
1. W zasadzie nie, chyba, że łączniki są dociągnięte do końca.
2. Tak.
3. Można łączyć rękami, reszta odpowiedzi w punkcie 2.
998 + 112 = 1110 !

javasen
Posty: 6
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 05:41
OSP (gm., woj.): Andrychów, małopolskie
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: javasen »

TadekB pisze:Brawo za ostatnie zdanie. Faktycznie, czytając regulamin wyraz po wyrazie można wyczytać, że powinno się łączyć każdą parę łączników za pomocą kluczy, a nie rąk. Jest to niedociągnięcie regulaminu
Zgadzam się, ja miałem takie samo wrażenie czytając Regulamin dosłownie, jak napisałeś - :słowo po słowie" - tekst daje taką właśnie sugestię, że powinno się łączniki łączyć za pomocą kluczy, a nie ręcznie.

pigula-92
Posty: 3
Rejestracja: sob 19 paź 2013, 23:50
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: pigula-92 »

Pachnie tu mega idiotyzmem -przynajmniej jak dla mnie!
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: TadekB »

A co tak konkretnie pachnie idiotyzmem - regulamin, czy to, że ktoś umie czytać ze zrozumieniem?
998 + 112 = 1110 !

macias612
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 maja 2014, 22:10
OSP (gm., woj.): Gostkowo,Łysomice, Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: macias612 »

Witam,
w odpowiedzi na twoje pytanie powiem ci jak u nas to jest wąż ssawny ze smokiem, w środku i do motopompy skręcamy ręcznie z uniesionymi wężami na wysokość kostek a potem dociągamy kluczami dla zasady że trzeba użyć kluczy

kosma321
Posty: 7
Rejestracja: sob 28 cze 2014, 16:38
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: kosma321 »

Witam !!!
U nas też za niedługo zawody, dopieszczamy szczegóły i mam pytanie odnośnie pracy rozdzielaczowego,a więc gdy I rota wykona swoje zadanie to wówczas czy rozdzielaczowy może zamknąć zawór pierwszej rocie żeby druga miała lepsze ciśnienie na wężu, w regulaminie nie dopatrzyłem się wzmianki odnośnie tego, jedynie apropo tego że mozna wypuścić powietrze głównym zaworem.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: sloikk »

kosma321 pisze: gdy I rota wykona swoje zadanie to wówczas czy rozdzielaczowy może zamknąć zawór pierwszej rocie żeby druga miała lepsze ciśnienie na wężu
Nawet powinien to zrobić ;)

kosma321
Posty: 7
Rejestracja: sob 28 cze 2014, 16:38
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: kosma321 »

Pytam po prostu bo nie widziałem na filmach na youtube żeby ktoś tak robił
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: Piki »

Mam pytanie. Ostatnio na zawodach gminnych dostaliśmy 5 pkt karnych za to że po połączeniu węży ssawnych i podłączeniu ich do motopompy odłożyłem klucz na podest(jestem przodownikiem II roty), a podobno powinienem do rzucić gdziekolwiek byleby nie na podest. A na podest klucze ma odłożyć dowódca. I jak powinno być prawidłowo, bo w regulaminie nic nie ma na ten temat.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: sloikk »

Skąd ci sędziowie byli??? W obecnym regulaminie nie ma wzmianki o miejscu odłożenia kluczy po sprawieniu linii ssawnej. Kiedyś był zapis o odkładaniu ich na podest, ale obecnie nie obowiązuje i możesz je odłożyć/odrzucić gdzie Ci się tylko podoba. A to, że dowódca ma je podnieść i odłożyć, to już kompletna paranoja. Dowódca po komendzie start udaje się na miejsce ustawienia rozdzielacza i stamtąd obserwuje przebieg konkurencji.
Czyta tam ktoś u Was regulamin w ogóle, czy jest on przekazywany ustnie z dziana na pradziada?
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: Piki »

Chłopaki którzy startowali jakieś 3-4 lata temu musieli odkładać klucze na podest bo za to były punkty. Ja sam przeczytałem ten regulamin kilkukrotnie, ale w nim nie ma nic na temat odkładania kluczy, a tym bardziej że musi to robić dowódca. Ja odłożyłem na podest i był to niby błąd. Dowódca melduje, wydaje rozkaz i się wszystkiemu przygląda <- tak powinno być. Za późno się dowiedziałem za co mamy punkty, tak to bym się odwoływał. Gdyby nie te 5 pkt karnych byłoby 2 miejsce, trochę szkoda, ale 3 też nie jest złe jak na ekipę bez wielogodzinnych przygotowań do zawodów.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: TadekB »

sloikk pisze:Skąd ci sędziowie byli??? (...)
Czyta tam ktoś u Was regulamin w ogóle, czy jest on przekazywany ustnie z dziana na pradziada?

No właśnie. Wystarczy zajrzeć na stronę Związku do odpowiedniej zakładki i pobrać AKTUALNY regulamin.

PS. Panie Przewodniczący KKS - i Pan się dziwi, że ja wciąż apeluję o kącik pytań i odpowiedzi w sprawie regulaminów?
998 + 112 = 1110 !

quosss
Posty: 3
Rejestracja: ndz 23 sie 2015, 10:24
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: quosss »

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i porady.

wojciech_87
Posty: 6
Rejestracja: śr 20 sty 2016, 17:02
OSP (gm., woj.): EŁGANOWO, Trąbki Wielkie, pomorskie
Status: Offline

Re: odgórne wyjaśnienia prawidłowej interpretacji regulaminu

Post autor: wojciech_87 »

Witam,

jeśli chodzi o regulamin to mam pytanie,
czy sprzęt leżący na podeście, a konkretnie smok ssawny, może leżeć na wężach ssawnych?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat