Zbliżają sie zawody 2012..

Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: TadekB »

Wydaje mi się, że nie ma co mnożyć bytów bez potrzeby. Są zawody w sportach obronnych, zawody w ratownictwie medycznym, nawet w ratownictwie wodnym i powodziowym, więc jak kogoś nudzą zwykłe zawody sportowo-pożarnicze, jest się gdzie wykazać.
Co do ściągania dzieciaków do straży to zgadzam się, na początek pokazy, dni otwarte. Ale co dać w praktyce, aby jednocześnie nie narażać na warunki akcji?
Jeżdżę do akcji już około 20 lat (w tym również do wypadków) i z doświadczenia mi wychodzi, że rozwinięcia (oczywiście we wszelkich możliwych wariantach) są zdecydowanie częściej spotykane w praktyce, niż przenoszenie kogokolwiek na dowolną odległość. Doświadczenia wyniesione z zawodów nie pomogą w ugaszeniu skomplikowanego pożaru, ale strażacki elementarz ma się po nich zaliczony. Pomysł na inne zawody ciekawy, ale jako sędzia w z wieloletnim doświadczeniem już węszę problem w ocenie. Co nie znaczy, że nie można by się pokusić o coś w tym kierunku. Może, Druhu Fistachu, warto by założyć nowy wątek, w którym zbierałbyś pomysły na całkiem nowe zawody sprawnościowe OSP? Myślę, że zwłaszcza w młodej strażackiej kadrze jest spory potencjał jeśli chodzi o kreatywność.
Co do zakwalifikowania naszych "sportów" jako sportów, to nie odrzucałbym tego pomysłu tak szybko. Po pierwsze ligę już mamy, i to bardzo rozbudowaną (gminna, powiatowa itd.), po drugie nikt mnie nie zmusi do startu, jeśli nie będę chciał, po trzecie - ministerstwo odpowiedzialne za sport ma troszkę więcej pieniędzy na sport, niż MSWiA (chociaż sportowcy tak narzekają) i tutaj widziałbym szansę dla nas. Próby zakwalifikowania naszych dyscyplin jako powszechnie uznawanych już były, niestety ktoś zastrzelił ministra sportu i jak dotąd nie udaje się wrócić do tematu.
Na marginesie - wnioskuję, Durhu Fistachu, że działa Druh w terenach miejskich, bo na terenach wiejskich "jazda na widłach" jest dla każdego strażaka dyscypliną obowiązkową :wink: .
998 + 112 = 1110 !

michalziemosp
Posty: 3
Rejestracja: sob 16 cze 2012, 10:33
OSP (gm., woj.): OSP Źródła (gmina Tłuchowo)
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: michalziemosp »

Witam
Mam pytanie co do pasów jakie powinny być na zawodach. Sztandarowa jednostka gminy (włączona do KSRG) startuje w pasach galowych
Obrazek
który ma tam te 2.5 cm szerokości.
A reszta na normalnych szerokich pasach (podaj 8.5 cm szerokości)
Chyba nie podlega to dyskusji ze pas oficerski jest wiele lżejszy i ruchy w nim mogą być wiele swobodniejsze.
I stad moje pytanie czy za zawodach sportowo-pożarniczych można startować w pasie oficerskim?

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: sslawek77 »

pisze w regulaminie że się ma startować w pasie bojowym
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: seligow »

Witam.
Parę centymetrów robi różnice... :twisted:

A tak na serio: jak chcecie dobrze wypaść na zawodach to zapier*alajcie jak małe motorki, ćwiczcie kondycje i zgranie. Nowe buty za Was nie pobiegną, nowe węże same się nie skręcą, a lżejsze pasy za Was przez ścianę nie skoczą... To samo z syrenkami. Czytałem na tym forum o wynalazkach co podają wodę w parę sekund. Tylko czy jesteście w stanie to wykorzystać?

Ubierzcie się według regulaminu, wystartujcie na normalnym sprzęcie, odjedźcie im na 5-6 sekund na bojówce, na sztafecie to samo. Uśmiechy na Waszych twarzach po wygranych zawodach będą dla nich jak kilo soli w oku.
Byłem kiedyś sportowcem, występowałem na finałach mistrzostw Polski w drużynie szkolnej, w klubie i powiem Wam tak: Z pucharu, który zdobyłbym, bo miałem lepszy sprzęt a nie dlatego, że byłem lepszy na boisku zrobiłbym popielniczkę, albo śmietnik przy biurku, nic więcej...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: TadekB »

I zapomniałbym o temacie, gdyby nie internet:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,14781273,ka ... leria.html
Szkoda tylko, że dowiadujemy się o tym PO FAKCIE. Wakacje, pogoda, a Toruń to przecież ładne miasto, byłaby okazja odwiedzić.
Wygląda fajnie, tylko że niestety stoi za tym KASA (sponsor).
998 + 112 = 1110 !

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: karol1118 »

Jeśli ktos chce sie pośmiać zapraszam na zawody w gminie Wisniewo... Totalna paranoja 5 zawodników podawanie wody z Niagary ...Nasz zarząd z wójtem jest bezbledny , Myślimy o tym by wogole w tym roku zbojkotować te pseudo zawody niech sobie sami pajacują....
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat