Zbliżają sie zawody 2012..


Topic author
Zbig1991
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 24 maja 2012, 09:59
OSP (gm., woj.): Dobra Dobra Wielkopolskie
Status: Offline

Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Zbig1991 »

Moi drodzy zblizaja sie tegoroczne zawody na szczeblu gminnym. Czy w waszych gminach z powodu euro sa one przesuwane? Pytanie odnosnie sztafety, czy ustawiacie w jakis sposob swoich zawodnikow? tzn szybki wolny szybki wolny? czy po prostu kto na czym jest dobry?

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: sloikk »

ustawiamy szybki, szybki, szybki... ;D a tak na serio tych szybszych dajemy na płotek, rów, ew. równoważnię, zwinnego na tyczki, skoczniejszego na ścianę itd i myślę, że wszędzie tak jest ;) pozdro

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Fistach »

U nas na całe szczęście w ogóle nie będzie zawodów.

Topic author
Zbig1991
Posty: 2
Rejestracja: czw 24 maja 2012, 09:59
OSP (gm., woj.): Dobra Dobra Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Zbig1991 »

dlaczego nie bedzie? za malo jednostek?
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: podymacz »

Fistach pisze:U nas na całe szczęście w ogóle nie będzie zawodów.
He, he, to tak jak i u nas. :)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Fistach »

Nie jednostek jest wystarczajaco. Ja tylko uwazam ze organizowanie zawodow z takimi konkurencjami jakie sa nie ma wiekszego sensu.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: sloikk »

Fistach pisze:Ja tylko uwazam ze organizowanie zawodow z takimi konkurencjami jakie sa nie ma wiekszego sensu.
Tu się zgodzę. Co miało być osiągnięte w tym regulaminie, to zostało, a nakład dużych funduszy na poprawienie czasu o 0.5 sek mija się z celem. Moim zdaniem mógłby powstać nowy regulamin z nowymi konkurencjami, lecz jednocześnie taki, żeby wymaganiom sprzętowym mogła sprostać każda jednostka. Jednocześnie, żeby od tego sprzętu nie zależał wynik w danej konkurencji, a od umiejętności zawodników, bo wiadomo są jednostki bogatsze i biedniejsze. Nie chodzi przecież o to, aby wygrywał bogatszy, lecz sprawniejszy!
Awatar użytkownika

straż559[S]
Posty: 44
Rejestracja: pn 21 mar 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): Warszowice pawłowice śląskie
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: straż559[S] »

może "z innej beczki" jakie trzeba miec wymagania na to żeby byc opiekunem MDP, oraz jakie na start w zawodach???

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: sslawek77 »


michalziemosp
Posty: 3
Rejestracja: sob 16 cze 2012, 10:33
OSP (gm., woj.): OSP Źródła (gmina Tłuchowo)
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: michalziemosp »

Witam. Mam pytanko jak to jest z tymi ssawnymi. Czy za skręcanie na ziemi są punkty karne? W regulaminie tez nie dopatrzyłem się jakiegoś zapisu odniesienie kluczy. Czyli można je zostawić gdzie wygodnie, nie trzeba ich zostawiać na podeście?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: damian_osp »

Nie wolno skręcać ssawny na ziemi. Klucze możesz nawet wrzucić do basenu z wodą (dawniej miały wrócić na podest).
Przed zawodami powinna odbyć się odprawa z sędzią i omówić wszystkie sprawy i wątpliwości.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Fistach »

sloikk pisze:
Fistach pisze:Ja tylko uwazam ze organizowanie zawodow z takimi konkurencjami jakie sa nie ma wiekszego sensu.
Tu się zgodzę. Co miało być osiągnięte w tym regulaminie, to zostało, a nakład dużych funduszy na poprawienie czasu o 0.5 sek mija się z celem. Moim zdaniem mógłby powstać nowy regulamin z nowymi konkurencjami, lecz jednocześnie taki, żeby wymaganiom sprzętowym mogła sprostać każda jednostka. Jednocześnie, żeby od tego sprzętu nie zależał wynik w danej konkurencji, a od umiejętności zawodników, bo wiadomo są jednostki bogatsze i biedniejsze. Nie chodzi przecież o to, aby wygrywał bogatszy, lecz sprawniejszy!
Przede wszystkim konkurencje (dla członków JOT) powinny być tak dobrane ażeby przygotowywały do działań ratowniczo-gaśniczych bo to co jest to jest nieporozumienie - ani nie przygotowują kondycyjnie (bo parę metrów sprintem przebiegnie każdy) ani nie przygotowują technicznie/sprawnościowo do prowadzenia działań ani nie przedstawiają żadnych walorów naukowych - ile można w kółko to rozwinięcie po prostej robić ???? Bezsens. Później się okazuje, że chłopaki nie potrafią sprawnie rozwinąć linii po klatce schodowej albo nie wiedzą co zrobić gdy autopompa ulegnie awarii a wodę trzeba podać.

I druga sprawa, którą poruszyłeś to sprzęt. Uważam, że każdy powinien startować na dokładnie tym samym sprzęcie - potrzebny byłby 1 kompletny zestaw sprzętu na gminę (który byłby tylko na zawody), który jednostki mogłyby wypożyczać na ćwiczenia (tylko jak tu wypożyczyć tuż przed zawodami? może z gmin sąsiednich?).

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: sslawek77 »

michalziemosp pisze:Witam. Mam pytanko jak to jest z tymi ssawnymi. Czy za skręcanie na ziemi są punkty karne? W regulaminie tez nie dopatrzyłem się jakiegoś zapisu odniesienie kluczy. Czyli można je zostawić gdzie wygodnie, nie trzeba ich zostawiać na podeście?
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=4312
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: TadekB »

Druhowie
Po pierwsze, to nie trzeba wymyślać nowego regulaminu, bo on już jest i nazywa się "Regulamin tradycyjnych międzynarodowych zawodów..." czyli w skrócie CTIF. Uniezależnia całkowicie wynik od posiadanego sprzętu.
Po drugie - zgadzam się, że powinien być jeden komplet na gminę (w przypadku CTIF rura na powiat), ale na czymś niestety trzeba ćwiczyć... Dobrym wyjściem jest kupowanie w formie nagród sprzętu do ćwiczeń (prądownic, noszaków, linek, kluczy itp.) lub dawanie talonów na zakupy sprzętu do zawodów. Byłoby super, gdyby w gminie był komplet sprzętu, na którym rozgrywa się zawody. I tylko zawody - żadnych treningów. Bo to faworyzuje tego, który ma dostęp do sprzętu.
Po trzecie - nie należy wymagać od zawodów, żeby przygotowywały całkowicie do zadań ratowniczych. Zawody mają być pretekstem do podnoszenia sprawności, zainteresowania się sprzętem, zrobienia zbiórek, z których może wyniknąć coś więcej, niż tylko "ćwiczenie w kółko rozwinięcia po prostej". Przecież to jest dyscyplina sportu (niestety w Polsce oficjalnie nie uznawana), a nie wszechstronne przygotowanie do biegania po schodach czy "widłowania" obory. Od tego są zbiórki szkoleniowe. Sport to podstawa, punkt wyjścia, sposób na przyciągnięcie młodzieży i zaszczepienie tzw. bakcyla.

Zapewne zaraz spadnie na mnie masowa krytyka znudzonych miłośników regulaminu z wodą ("bo ten CTIF jest beznadziejny i niczego nie uczy" - pozwolę sobie zacytować mojego adwersarza z innego tematu forum). Zanim coś napiszecie, zapytam - a próbowaliście?
998 + 112 = 1110 !

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Zbliżają sie zawody 2012..

Post autor: Fistach »

TadekB pisze:Druhowie
Po trzecie - nie należy wymagać od zawodów, żeby przygotowywały całkowicie do zadań ratowniczych. Zawody mają być pretekstem do podnoszenia sprawności, zainteresowania się sprzętem, zrobienia zbiórek, z których może wyniknąć coś więcej, niż tylko "ćwiczenie w kółko rozwinięcia po prostej".
Oczywiście i nikt tego nie wymaga. Chodzi tylko o to aby zawody były tak zrobione żeby wpływały na doskonalenie różnych umiejętności, które mogą przydać się podczas akcji - np. konieczność przeniesienia kukły na odległość 10 m, współpraca w rotach itd.
TadekB pisze:Przecież to jest dyscyplina sportu (niestety w Polsce oficjalnie nie uznawana)
I całe szczęście bo jeszcze OSP byłyby zmuszane do startowania w jakiejś lidze i zamiast się szkolić to startowaliby bez końca.
TadekB pisze:, a nie wszechstronne przygotowanie do biegania po schodach czy "widłowania" obory. Od tego są zbiórki szkoleniowe.
Ja tylko rzuciłem hasła - widłowanie obory nie jest ani widowiskowe ani jakoś specjalnie pożyteczne :)
TadekB pisze:Sport to podstawa, punkt wyjścia, sposób na przyciągnięcie młodzieży i zaszczepienie tzw. bakcyla.
Kiedyś jako osoba niezwiązana z OSP to o zawodach w ogóle nie wiedziałem ale ciężko się z tym nie zgodzić. Chociaż lepszym sposobem promowania OSP i w ogóle bycia druhem to przeprowadzanie pokazów czy oprowadzanie dzieciaków po remizach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat