Budowa linii ssawnej


acidapple
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: acidapple »

http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=4312
W tym temacie masz również drugą stronę interpretacji sędziego głównego. Przeczytaj dokładnie pierwszy punkt na drugiej stronie, a jak nie możesz rozczytać to to samo masz napisane niżej w poscie dodanym przez kolegę sslawek77.
Zauważyłeś tam "lekko złączyć", bo widzę że kolega nie rozumie do końca co jest napisane. Pomijając, że chodzi w tym przypadku o pomocnika.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: sslawek77 »

acidapple pisze:
sslawek77 pisze:a ja popieram wypowiedz maćka, w regulaminie jest jasno napisane kto i jak składa ssawną i na pewno mechanik nie podtrzymuje węża, bo jego zadanie to podawanie kosza i kluczy. Wszyscy tak biegają, tylko wy widze że macie jakiś "nowoczesny" regulamin.
żeby było jasne, ja tylko wyjaśniłem kwestię w sprawie wkładania łączników bez przekręcania, a nie w sprawie mechanika, co wg mnie jest błędem i pkt powinny być. Sslawek możesz się nie zgadzać z tym, ale regulamin nie zabrania tego, bo to nie jest łączenie węży. Jak mi udowodnisz, że przez dwa łączniki włożone w siebie, nie przekręcone podasz wodę to Ci przyznam racje i uznam że to jest spinanie. Z resztą na krajowych tak robili (obejrzy film), na wojewódzkich i na niższych szczeblach też i co wszyscy sędziowie się mylą, bo to jest spinanie, a może zazdrość i brak wyników na zawodach tak boli. A jeżeli macie jakieś kwestie, to napiszcie do sędziego głównego o zmianę regulaminu.

Jeszcze wstawię tu interpretacje regulaminu wg sędziego głównego, patrz ostatni punkt.

http://imageshack.us/photo/my-images/689/31111389.jpg/
do czego ty pijesz? moja odpowiedz nie była do twojego postu wiec o co ci chodzi ?? Tu się rozchodziło o trzymanie weza przez mechanika a nie wkładania łącznika w łacznik. O interpretacje regulaminu to ja pisałem, i jak tylko dostałem odpowiedz wkleiłem na forum że by się wszyscy mogli zapoznać.

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: Maciek90 »

acidapple pisze:Zauważyłeś tam "lekko złączyć", bo widzę że kolega nie rozumie do końca co jest napisane. Pomijając, że chodzi w tym przypadku o pomocnika.
Drogi kolego doskonale rozumiem co jest napisane. Ten 5 punkt interpretacji regulaminu jest napisany trochę dziwnie. Panu sędziemu pomyliły się chyba funkcje i powinien on brzmieć : " Czy przodownik może sam włożyć zaczep łącznika węża w gniazdo smoka i lekko złączyć czekajac na pomocnika z kluczem aby razem dokręcić łączenie?", bo w przeciwnym razie jest całkowicie bezsensowny.
Co do praktycznego zastosowania regulaminu w tej kwestii, to rzeczywiście na filmach z krajowych widać, iż takie łączenie smoka przechodziło. Widać jednak również, że sędziowanie na tych zawodach nie stało na zbyt wysokim poziomie, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić czy każdy inny sędzia uznałby to za prawidłowe. Ja osobiście spotkałem się z takimi, którzy karali drużyny punktami karnymi za takie coś. Niestety nasz regulamin pełen jest takich nieścisłości i na forum już wielokrotnie miały miejsce spory o to jak go interpretować. Dlatego też wszelkie takie nieścisłości należy przedyskutować z sędziami przed zawodami.

acidapple
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: acidapple »

Dokładnie, teraz napisałeś mądrą rzecz, wszystko trzeba ustalić na odprawie przed zawodami. Dla mnie jest jednoznaczne, jeżeli można wkładać łączniki ssawnych w gniazda bez przekręcania, to tak samo może przodownik z smokiem, ale już bez tego lekkiego złączenia, za co ewidentnie powinny być punkty. Każdy już chyba wyjaśnił sobie wszystko i jest ok :)

waldek1992
Posty: 4
Rejestracja: śr 03 kwie 2013, 14:50
OSP (gm., woj.): Pokój, Opolskie
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: waldek1992 »

damian_osp pisze:A takie inne pytanie
Czy przodownik może wsadzić kosz do nasady węża ssawnego (ale nie przekręcać) czekając na pomocnika roty?
http://www.youtube.com/watch?v=Ki91tDjWgfk
OSP Fałkowice zrobiło tak jak piszesz, lecz przed startem długo wykłocaliśmy się że jest to poprawne ŁĄCZENIE LINI SSAWNEJ.

garbata_stonoga
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 18:25
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: garbata_stonoga »

To jest naprawdę coś z pewnością spore wyzwanie!

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: jerzy988 »

ale wy macie problemy z tym zawodami punktami u nas od lat już nie wiem ile stosuje się tzw. wolnoamerykankę ważne by zostało zakończone zadanie dwoma pradami wody ,przewrócenie pachołków i obrócenie tarczy i na zawodach powiatowych i gminnych , tor przeszkód- kobiety i dziewczęta do 18 lat bez ściany i jest różnie spinanie węzy na podeście wszystkich łącznie z prądownicami i rozwijanie z kregów jak komu wygodniej nikt sie nie kłóci ,ubranie koszarowe w hełmie buty twarda podeszwa ,młodziezówka w dresie sportowo -jednakowy ubiór drużyny .wszelkie niedomówienia naczelnicy z sędziami omawiają przed startem by nie było protestów i nie pamiętam kiedy były ostatnie awantury na temat regulaminu i punktów karnych ,,start --meta --wynik tzn czas i koniec

lombard13
Posty: 2
Rejestracja: sob 09 lis 2013, 22:33
Status: Offline

Re: Budowa linii ssawnej

Post autor: lombard13 »

Czasem różnie chyba z tym bywa na różnym szczeblu zawodów

agata17
Posty: 18
Rejestracja: czw 14 lis 2013, 18:21
Status: Offline

Szybka pozyczka na swieta

Post autor: agata17 »

Potrzebujesz pilnie pieniedzy? Sprawdz: http://szybka-chwilowka-online.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat