uszczelki


Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

uszczelki

Post autor: sloikk »

Witam druhów. Zbliża się powoli czas zawodów i tematów z nimi związanych pojawia się coraz więcej. Mi konkretnie chodzi o uszczelki 110 do węży ssawnych. Miałem w tym roku zamawiać silikonowe ale szczerze mówiąc nie widziałem, żeby ktoś faktycznie ich używał, a i opini o nich jest nie zbyt wiele, więc wolę te pieniądze na coś innego przeznaczyć.
Wracając do gumowych.. gdy są uszczelki nowe, to wiadomo ciężko się z nimi pracuje. Macie jakieś doświadczenia w przygotowywaniu ich do zawodów? Kiedyś je przycinaliśmy ale wolałbym tego uniknąć, bo łatwo można przesadzić. Może smarowanie czymś, jakieś szlifowanie etc...
Pozdrawiam ;)

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: uszczelki

Post autor: kronikarz »

Widziałem na zawodach że strażacy z Republiki Czeskiej stosują system smarowania. Jest to krem do golenia rozrobiony w małym pojemniczku i wszystkie łączniki i uszczelki już na podeście są smarowane. Sprawdzaliśmy jak to działa i moje zdanie jest takie - rewelacja. Wszystko ładnie się łączy.

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: uszczelki

Post autor: sloikk »

kronikarz pisze:Jest to krem do golenia rozrobiony w małym pojemniczku
Mógłbyś trochę jaśniej w jakim sensie rozrobiony?

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: uszczelki

Post autor: sslawek77 »

zamiast przycinać nożykiem, to szlifierka i kamieniem ładnie na około oblecisz, ja tak mam zrobione przy 52, a do ssawnych kupiłem silikonowe wg mnie są dużo lepsze. Co do smarowania to u nas się wazeliną smaruje.

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: uszczelki

Post autor: kronikarz »

Do jakiegoś pojemnika wyciskasz na przykład połowę tubki kremu do golenia i dodajesz wody mieszając do czasu uzyskania coś na wzór gęstego płynu lub mydła w płynie. Następnie pędzlem smarujesz wszystkie uszczelki i łączniki (w Republice Czeskiej ssawne są na gwinty) ale wszystko jest bardzo łatwo połączyć. Można spróbować z mydłem w płynie lecz będąc na kilku zawodach w RC zawsze widziałem coś takiego jak opisuję. Sami startowaliśmy na tak przygotowany sprzęcie przez naszych kolegów z partnerskiej jednostki. Wszystko łączy się bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowo ich regulamin w ćwiczeniach bojowych jest moim zdaniem lepszy.

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Re: uszczelki

Post autor: Kornel »

można wziasć smar który używają wulkanizatorzy, ułatwia skrecanie dodatkowe uszczelnienie pomiedzy uszczelkami no i najważniejsze uszczelki nie puchną
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat