Kosz ssawny i obsługa motopmpy


Topic author
krystiano99
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: krystiano99 »

Czy po wyciągnięciu elementów ze środka kosza skróci sie czas zasysania?kosz ja na zdjęciu http://ospzbereze.wlodawa.pl/stara/img/ ... e/smok.jpg Czy polecacie jakieś kosze które skracają czas zasysania.No i jak obsługiwać motopompe kiedy pociągnąć dzwignię na zasysanie i kiedy przestawić na tłoczenie mamy motopompę po kapitalnym remoncie ale nie zadawalają nas osiągane czasy.A mianowicie 42 sekundy (najlepszy nasz czas) liczony do pojawienia się wody na 2 rocie.


My obsługujemy tak zę na 2 sekundy przed wrzuceniem kosz ado basenu pełne obroty i sekunde przed wpadnięciem kosza do basenu pociągam dzwignie na zasysanie trzymam tak długo aż motopompa delikatnie zmieni głos i pojawi się woda na tym takim pyszczku.Możecie mi powiedzieć czy dobrzę robię czas od pociągniecia dzwigni z ssania na tłoczenie to jakieś 4-5 sekund.Dajcie rady jak wy robicie i jakie czasy osiągacie.Prosze o rady

OSP Wola Cz.
Posty: 10
Rejestracja: śr 26 sty 2011, 14:41
OSP (gm., woj.): secemin świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: OSP Wola Cz. »

Jak sędzia sprawdzi wam smoka a będzie "pusty" nie dopuści was do startu.

Topic author
krystiano99
Posty: 23
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: krystiano99 »

wiesz tylko my tego spacjalnie nie wyjęliśmy tylko przez to że nam się to wyłamało w środku i trzeba by nowy kosz kupic a teraz zabardzo nie ma funduszy.Chodzi mi tylko o to czy możemy coś przez to zyskać czy stracić
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: Darek-Naczelnik »

krystiano99 pisze:wiesz tylko my tego spacjalnie nie wyjęliśmy tylko przez to że nam się to wyłamało w środku i trzeba by nowy kosz kupic a teraz zabardzo nie ma funduszy.Chodzi mi tylko o to czy możemy coś przez to zyskać czy stracić

Nie wiele ale zyskasz po wyjęciu "flaków" ze środka. Ale sędzia na 100% się tego dopatrzy i nie dopuści was do startu.
Jest opcja żeby samemu dorobić tak jak zrobił to nasz mechanik. Nie wiem jak on to zrobił bo powiedział że to jego tajemnica ale zrobił w jeden wieczór z plastikowego pręta i talerza z pleksiglasu do którego jakoś przykleił uszczelkę.
Zrobił to sam w jeden wieczór

awaqatal
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 lis 2011, 10:41
OSP (gm., woj.): Prawiedniki, Głusk, lubelskie
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: awaqatal »

Jakoś u nas w powiecie każdy ma wybebeszone smoki i jakoś nikogo z tego powodu nie zdyskwalifikowali. Poza tym jakoś nigdzie w regulaminie nie widziałem zapisu, że coś w smoku ma być (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) A zasysanie taka modyfikacja przyśpiesza na pewno.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: sslawek77 »

przez to ze "coś" w tym smoku jest nazywa się go smok ssawny.

wystarczy sie wysilic i przeczytac kilka tematów niżej http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2835
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: Darek-Naczelnik »

To tak samo jak z rozdzielaczem musi być zamknięty przed podłączeniem odcinków (po to są zawory). A co może u was jest otwarty??

Byc może, u nas by to nie przeszło.
Tak jak pisałem wyżej, u nas już były problemy ze smokiem bo też mieliśmy "pusty" i w ostatniej chwili pożyczaliśmy (sprzęt już był na podeście) myśleliśmy że nie będzie problemu, a jednak.
Takie są wymogi i już a może wasi sędziowie na to przymykają oko, a może jeszcze się nikt nie dopatrzył ??
Mamy już nauczkę smok jest "pełny".

Jak sami szukacie problemu to ok nie ma sprawy.

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Kosz ssawny i obsługa motopmpy

Post autor: Kamis »

Co do zaworów na rozdzielaczu, czy wgl wszystkich (w prądownicach i motopompie) to w regulaminie jest napisane ze mogą być otwarte.
STAR POWER
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat