Pompy na zawody


Topic author
jonek95
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): pszczyna.śląskie
Status: Offline

Pompy na zawody

Post autor: jonek95 »

Może ten temat już był nie wiem
Wkurzyłem się dzisiaj na maksa gdzie przy 2 tygodniach ćwiczeń w bojówce na zawodach psuje nam się pompa i szlak może człowieka trafić !
Może już by był najwyższy czas zmienić zapis w regulaminie co do rodzaju pomp w zawodach OSP bo to cholerstwo ma już tyle lat i co zawody to się psuje jest wiele jednostek które już nie biorą udziału w zawodach bo ich pompy się nie nadają

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Pompy na zawody

Post autor: Raku »

Regulamin ustala organizator i to do niego kierujcie pretensje. U nas na zawodach każdy startował na czym chciał, ponieważ był zapis "dowolna pompa pożarnicza, nie modyfikowana wewnętrznie". Te jednostki, które miały PO-5 wypożyczały sobie np Tohatsu od innych jednostek. Nie mieliście żadnego spotkania przed zawodami z organizatorami na którym mogliście powiedzieć, że nie chcecie startować na swojej pompie ? Żadnej odprawy itp ?

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Pompy na zawody

Post autor: sloikk »

Jak zawody to tylko na sucho! A pompa ma tylko podać wodę do strącenia pachołków, w czasie do 3 minut od rozpoczęcia ćwiczenia. Nie musi być rewelacji, byle ta pompa była sprawna (nigdy nie wiadomo, czy nie będzie kiedyś przydatna), bo szkoda tych tysięcy złotych wydawanych na po5, aby użyć ich raz w roku na zawodach, a nie do celów ratunkowych. No ale taki nasz chory kraj! Dzisiaj w radiu słyszałem jak to Pawlak chce ultralekkich samolotów dla straży i żeby było jak najlepiej, a nie pomyśli, gdzie topione są grube pieniądze dla chorych ideii. Zainteresowanie zawodami spada drastycznie z każdym rokiem i tylko w nielicznych rejonach się utrzymuje na takim samym poziomie. Dla porównania: na krajowych rok temu było niewiele więcej osób, co na naszych gminnych !!! A w ogóle wydaje mi się, że najwyższy czas na nowy regulamin... jak nie stać naszych władz na odrobinę twórczości i uruchomienia wyobraźni, to może CTIFy powinny zacząć obowiązywać?
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Pompy na zawody

Post autor: TadekB »

No przecież obowiązują. Dla młodzieży oficjalnie nie ma już innego regulaminu, niż ten oparty na CTIF (wprawdzie jest niby krajowy i tak powinien być nazywany, ale to w gruncie rzeczy tłumaczenie regulaminu międzynarodowego).
A regulamin CTIF jest, tydzień temu były zawody krajowe.
A co do zainteresowania - problem chyba tkwi w zbyt małym rozpropagowaniu tematu. Na zawodach w Białej Podlaskiej (i nie tylko - od kilku ładnych lat jeżdżę po zawodach i jest to samo) były w zasadzie same drużyny i nieliczni fani. Nawet chyba z okolic za bardzo nikt nie przyjechał. Ale czemu tu się dziwić? Wczoraj (15.09.2012) w "Wiadomościach" widziałem relację z zawodów gminnych rozegranych gdzieś pod Warszawą. Bo wydarzeniem jest to, co dzieje się w stolicy lub na jej przedmieściach. A czy ktoś widział jakąś migawkę z Białej? Bardzo jestem ciekaw. Czy Związek ma rzecznika prasowego lub osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami? Jak widać posiadanie własnego organu ("Strażak") nie załatwia tematu popularyzowania, bo "Strażaka" czytamy my, a wśród nas nie trzeba za bardzo zawodów popularyzować.
998 + 112 = 1110 !

Topic author
jonek95
Posty: 6
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): pszczyna.śląskie
Status: Offline

Re: Pompy na zawody

Post autor: jonek95 »

U nas tłumaczenie jest takie że startujemy na V5 bo tak startują w całym kraju i jak awansują to i tak będą startować na V5
U nas było 9/10 jednostek z gminy .A co do pożyczania pomp to niema mowy w naszej gminie parę lat temu to było takie chamstwo że jeden drugiemu uszkadzał pompę.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Pompy na zawody

Post autor: XCerber »

moja jednostka za zawody startuje z PO3 , babcia super sie sprawuje:) na powiatach zajelismy w bojowce 4. ale ogolnie 1. miesjce... wiec jesli sie dobrze dba o babcie to potrafi czynic cuda
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat