Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???


Topic author
plomyk
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 wrz 2012, 10:02
Status: Offline

Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: plomyk »

Witam wszystkich.
Pisze bo zastanawia mnie jedno- skad na zawodach krajowych CTIF w Bialej Podlasce znalazlo sie az 3 druzyny z woj. lubelskiego??? OSP Parczew, Osp Stara Wieś, OSP Milanów
Regulamin nie okresla ile druzyn ma startowac w zawodach krajowych, ale chyba logicznym jest by robic to wg regulaminu polskiego("na mokro") czyli podium z poprzednich krajowych i zwyciezcy wszystkich wojewodztw.

Podium poprzedniuc zawodow krajowych- Lądek 2008 przedstawia sięnastępująco:
1. Kowalew- woj. wielkopolskie
2. Głuchów- woj. wielkopolskie
3. Raszowa- woj. opolskie

A treraz podium zawodów wojewodzkich 2012 wojewodztwo lubelskie:
1. OSP Stara Wieś
2. OSP Milanów
3. OSP Parczew
4. OSP Trzydnik Duży
5. OSP Garbów
6. OSP Wilkołaz
7. OSP Ostrówek

Wg powyzszego prawo startu w zawodach krajowych wywalczyla OSP Stara Wieś.

Skąd więc znalazły się tam równiez jednostki z Milanowa i Parczewa?

Może dlatego, że gospodarzem zawodów bylo woj. lubelskie? ale co ma to wspolnego z ogolnymi zasadami???

pozdrawiam i czekam na wypowiedz kogos kto byl na odprawie przed zawodami badz m inne zrodlo informacji na ten jakze interesujacy temat:)
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: TadekB »

Na odprawie (jako przedstawiciel uczestniczących drużyn) byłem. I szczerze mówiąc coś mi tam o uczestnictwie drużyn z lubelskiego jednym uchem wpadło, drugim wypadło - jest taka tradycja, że organizator (w sensie województwo) może wystawić po jednej drużynie więcej. Może w grupie OSP klasa A było więcej, bo lubelskie nie miało drużyn w klasie B? Trzeba by zapytać kogoś z Komisji Sportu lub bezpośrednio druhnę Bogdan. Faktycznie, w regulaminie CTIF nie ma zapisu co do udziału ilości drużyn z poszczególnych województw, bo od strony organizacji jest to zdecydowanie regulamin zawodów międzynarodowych. Miło by było, żeby w nowej kadencji Komisja Sportu opracowała zasady eliminacji na poszczególnych szczeblach w kraju, jak też w miarę sztywne zasady kwalifikacji na olimpiadę (to, co próbowano zaprezentować w tym roku było chyba spisane na kolanie). Tylko bez dotykania do zapisów regulaminu, bo już w Opolu usłyszałem, że trzeba nam "naszego" (sic!) regulaminu CTIF!!! Wydaje mi się, że wystarczy go przetłumaczyć i dodatkowo wydać (w formie odrębnego uregulowania) wymienione wyżej zasady eliminacji. I nie będzie się wtedy szukać afer i przekrętów. Tym bardziej, że lubelskie jest w CTIF dość mocne (mają jak nasz kraj niezłe tradycje), ale za bardzo w tabelach nie namieszało.

PS. Jak koniecznie chce Druh poszukać przekrętu, to raczej stawiałbym na powtórzony start KDP Lądek.
998 + 112 = 1110 !

Topic author
plomyk
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 wrz 2012, 10:02
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: plomyk »

Wszystko ok, ale...tu chodzi o dodatkowe 2 druzyny, a nie jedna:) W innych wojewodztwach tez nie bylo grup B OSP i...nie ma wiekszej ilosci druzyn...

Mam pytanie odnosnie wezy ssawnych: jakiej marki byly weze Bialej Podlasce(chodzi mi o wszystkie 4 tory) oraz jaka jest cena wezy rosenbauer i gdzie najtaniej mozna je zamowic?

Kolejne pytanie odnosnie sztafety- w rgulaminie jest napisane, ze zgubienie pradownicy na przeszkodzie to 20 pkt karnych.
Jezeli wiec przeskakujac przez sciane zawodnik upuszcza pradownice i ta laduje na tartanie czy to nie jest traktowane jako zgubienie pradownicy? Sedzia przy scianie tylko raz pokazal czerwien, a taki przpadkow upuszczenia pradownicy bylo kilka.
Jest jeszzce zapisa ze jest 20pkt karnych za nie doniesienie pradownicy do mety. Czyli wg mnie kazde wypadniecie pradownicy na przezkodzie(ktorjekolwiek) to jest 20pkt skoro niedoniesienie to zupelnie inne pkt karne.
Prosze o wyjasnienie tego zapisu regulaminu:)

pzdr:]
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: TadekB »

Odnośnie ilości drużyn: tak jak napisałem - trzeba by się zapytać organizatorów.
W Białej początkowo na wszystkich torach były węże Zieglera, po oprotestowaniu węży na torze 4 zostały one wymienione, ale chyba na węże z Małego Strażaka (taka sama konstrukcja podobno, ale nieco sztywniejsze). Nie wiem gdzie można w Polsce kupić takie węże (można spróbować przez Horpol, ja kupuję z Małego Strażaka, będę miał w przyszłym tygodniu, to będę się mógł podzielić wrażeniami).
Jeśli chodzi o sztafetę i gubienie prądownicy. Przyjmuje się, że punkty karne za "Niewłaściwe pokonanie przeszkody" daje się, jeśli zawodnik pokonywał przeszkodę (lub jej część - np. równoważnię) bez prądownicy (prądownica została zgubiona lub przerzucona przez przeszkodę - pkt.9.3.5. regulaminu). W przypadku rury i równoważni ocena jest łatwa i oczywista. W przypadku ściany trzeba by jasno określić, który moment należy przyjąć za pokonanie ściany (przejście górnej krawędzi? postawienie przynajmniej jednej nogi na bieżni po przejściu ściany?). Takie rzeczy omawia się na odprawie przed zawodami (nie było o tym wzmianki). W przypadku powstania wątpliwości należy je uznać na korzyść zawodnika. I widocznie z takiego założenia wychodzili sędziowie sztafety, sam też to widziałem (nawiasem mówiąc nie chciałbym się odnosić do ich poziomu sędziowania, bo kto był, ten widział). Sam upadek prądownicy na bieżnię to jeszcze nie błąd (brak wzmianki w regulaminie). Jeśli prądownicę podnosi zawodnik, który ją upuścił - wszystko jest OK, o ile nie wyjdzie poza tor. Jeśli prądownica upadnie podczas przekazania, powinien ją podnieść ten zawodnik, który ją przyniósł. Podniesienie przez zawodnika przejmującego jest błędem.
Po raz kolejny na tym forum apeluję do Krajowego Kolegium Sędziów o utworzenie na stronie Związku kącika pytań do fachowca (Przewodniczącego KKS), aby stworzyć w Polsce jednolity system interpretacji przepisów regulaminu (trzech regulaminów). Pytania stawiane przez Druha świadczą, że coś takiego jest potrzebne (bo nie wszystko jest oczywiste). A potem wyjdzie, że coś sobie wymyślam...
998 + 112 = 1110 !

Topic author
plomyk
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 wrz 2012, 10:02
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: plomyk »

9.3.5. Niewłaściwe pokonanie przeszkody (20 punktów ujemnych)
Za „Niewłaściwe pokonanie przeszkody” nalicza się punkty ujemne, jeżeli przeszkoda nie została
pokonana prawidłowo, w całości została pominięta lub jeżeli prądownica została zgubiona podczas
pokonywania przeszkody albo przerzucona przez przeszkodę. Jeśli zawodnik poprawi we właściwy
sposób pokonaną wcześniej nieprawidłowo przeszkodę, błędu się nie zalicza.


To cytat z nowego regulami. WYraznie jest napisane- "jezeli pradownica zostala zgubiona podczas pokonywania przeszkody", wiec ja to rozumiem, ze chodzi o wypadniecie pradowncy z reki i upadniecie na tartan. Mozna tez interpretowac, ze jesli pradownice zgubimy np podczas biegu i nie zawrocimy po nia i dobiegajac do mety nie mamy jej w rece to jest 20pkt- jak ponizej.



9.3.6. Niedoniesienie prądownicy (20 punktów ujemnych)
Za „Niedoniesienie prądownicy” nalicza się punkty ujemne, jeżeli ostatni zawodnik przybył na metę
bez prądownicy.




Nalzey uscislic slowo zgubienie- czy jest to wypadniecie czy pozostawienie pradonicy gdzies na torze i kontynuacja biegu:)

Topic author
plomyk
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 wrz 2012, 10:02
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: plomyk »

Tadeuszu wszystkiego najlepszego w nowym roku:)
Mozesz napisac jak sprawuja sie weze ssawne do CTIF-u od Malego Strazaka?:)

Jaka poradzilbys pradownice na sztafete(regulamin OSP na mokro)- ta z malego strazaka jest dla MDP dobra, ale dla OSP juz za krotka o kilka cm, wiec c oproponujesz? Musi byc superlekka:)

pozdrawiam:))))))))))))))
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Krajowe zawody CTIF 2012- czyzby przekret???

Post autor: TadekB »

Dzięki za życzenia - nawzajem życzę wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim tyle samo powrotów, co wyjazdów.
Węże do CTIF-u z Małego Strażaka odesłaliśmy. Niestety są bardzo sztywne. Podobno byliśmy pierwszą OSP, której się to nie podobało. Muszę powiedzieć, że Mały Strażak zachował się bardziej niż OK - węże przyjechały do nas i odjechały na ich koszt, a panowie nie robili problemów. Pogadaliśmy sobie (telefonicznie) bardzo rzeczowo. Zrobiliśmy domowym sposobem pomiary siły, z jaką należało uginać węże Ziglera, z Suponu i MS. Niestety, aby ugiąć końcówkę węża z MS na 0,5 m trzeba było użyć prawie dwukrotnie większej siły, niż w Zieglerze (specjalnie jeździłem do Siedlec, żeby to sprawdzić) i prawie o połowę większej, niż w przypadku węży z Suponu. Dość powiedzieć, że chłopaki nie dali rady zgiąć węży tak, jak trzeba. Kobietki na pewno nie dadzą rady. W skrócie - nie polecam.
Co do prądownic do zawodów - my używamy prądownic do zawodów produkowanych przez Supon. Dość lekkie - nasada aluminiowa, reszta plastik. Oprócz tego, że nadają się do sztafety, doskonale nadają się do CTIF-u (do sztafety i bojówki) i do bojówki z wodą (bardzo dobry, zwarty strumień). Dzieciaki też z nią biegają.
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat