Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków


Topic author
dana879
Posty: 136
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: dana879 »

Witam,

Interesują mnie najbliższe terminy i miejsca odbywania się zawodów gminnych eliminacyjnych do powiatowych z okręgu Częstochowa/Lubliniec/Myszków z dużym naciskiem na Częstochowę. Jesli ktoś z druhów coś na ten temat wie to piszcie bo chętny jestem jechac zobaczyć ! :)

Pozdrawiam

marekbara
Posty: 3
Rejestracja: śr 31 lip 2013, 17:44
OSP (gm., woj.): OSP Częstochowa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: marekbara »

W sumie blisko, więc szkoda że bez ze mnie się to odbyło. No ale cóż może będą nastepne.
Studia podyplomowe katowice okazały się jednym z lepszych wyborów w życiu. Nie podziewałem się, że tak szybko znajdę studia wyższe katowice i to tak blisko domu.

LoV3LaS
Posty: 9
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 06:50
OSP (gm., woj.): OSP Winowno, Gmina Koziegłowy, Województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: LoV3LaS »

Niestety z okręgu Myszków odbyły się już. 18/08 - gmina, 25/08 powiat. rewelacji nie było . Jedyna jednostka, która próbowała wytargać coś ponad normę to OSP Winowno (gmina koziegłowy). Na zawodach gminnych było na co popatrzeć. Druhowie z OSP Winowno pochwalili się czasem ćwiczenia bojowego 33,6 sekund. Sztafeta bez większych zachwytów - około 57/58. Niestety na powiatach szczęście nie dopisało - sztafeta 58, bojówka 44 sek - mimo pecha, z którego wynikł tak słaby czas ćwiczenia bojowego zajęli 2 miejsce tracąc tylko 0,7 sek do OSP Mysłów co nie promuje ich do zawodów wojewódzkich. Cała jednostka załamana bo zamiarami i potencjałem sięgali do krajowych. :wink: Jeśli będzie zainteresowanie to wrzucę filmik z 33,6 sek . Pozdrawiam . :!:

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: marcink46 »

LoV3LaS pisze: Jeśli będzie zainteresowanie to wrzucę filmik z 33,6 sek .
Śmiało wrzucaj :wink:

Topic author
dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: dana879 »

Też chętnie zobaczyłbym ten filmik :) Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o zawodach bo pewnie na żywo bym mógł zobaczyć.
W mojej gminie zawody za tydzień, a powiat za dwa. Szlifujemy formę !!!

Pozdrawiam

acidapple
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:23
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: acidapple »

też chętnie obejrzałbym film z bojówki, taki czas z tohatsu czy PO5?

LoV3LaS
Posty: 9
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 06:50
OSP (gm., woj.): OSP Winowno, Gmina Koziegłowy, Województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: LoV3LaS »

z PO 5 . Potrenowaliśmy troszkę. Linia ssawna swoje zrobiła. Ale co nam po tym. Troszkę pecha i o wojewódzkich można pomarzyć. Łapcie filmik :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=YcSgQX8n-nA

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: marcink46 »

Całkiem nieźle ale niestety jest do czego się przyczepić: klucz prawdopodobnie połączony ze smokiem, dodatkowo podany razem/jednocześnie, mechanik sam założył drugi klucz pomocnikowi, ruch przodownika po komendzie, pomocnik nie zdążył. :mrgreen:

Topic author
dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: dana879 »

Jeśli chodzi o punkty karne to rzeczywiście mogłyby zostać przyznane pomocnikowi II roty za dobiegnięcie do stanowiska przodownika już po pokazaniu się wody na pyszku prądownicy. Z interpretacją budowania linii ssawnej różnie bywa na zawodach ale nie mam zastrzeżeń bo spinamy w podobny sposób :) Czas ćwiczenia bojowego bardzo dobry ! natomiast co do rekordu woj. śląskiego to chyba jak narazie należy z tego co wiem do jednostki OSP Cisie (powiat Częstochowa) 32,1 SEK !

http://www.youtube.com/watch?v=xLVc2nCPH18

Jeśli macie jakieś nowości czasowe z tego roku to wklejajcie :)

LoV3LaS
Posty: 9
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 06:50
OSP (gm., woj.): OSP Winowno, Gmina Koziegłowy, Województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: LoV3LaS »

Odnośnie podawania kluczy przez mechanika - zostało to odgórnie wyjaśnione na odprawie. Nie był połączony ze smokiem przy starcie, a w regulaminie nie jest dokładnie i jednoznacznie określony sposób w jaki mechanik ma podać klucze. :p Najbardziej można by się uczepić tego, że pomocnik II roty nie zdążył . Pragnę zauważyć, że sędziowie podchodzą do tego sceptycznie i z przymrużeniem oka - najprostszy przykład to Mistrzostwa Polski 2011 gdzie OSP Lądek miał podobną sytuację mimo to nie dostał karnych i z czasem 32,6 zdobył mistrzostwo Polski. :) I jeśli chodzi o OSP Cisie ... Bardzo dużo słyszy się o tym, że ta jednostka miała zbyt krótkie odcinki węży, nawet na następnych zawodach już posiadała inny komplet i nie zrobiła takiego czasu. ;p Dlatego w opisie filmu jest napisane, że to nieoficjalny rekord. :wink:

Topic author
dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: dana879 »

Co do filmiku z ćwiczenia bojowego OSP Winowno można zauwazyć także, że na odcinkach węży W-75 od motopompy do rozdzielacza widać wyraznie linie prostą czyli węże mogłyby również zostać skrócone na nieregulaminową długość.

LoV3LaS
Posty: 9
Rejestracja: pn 26 sie 2013, 06:50
OSP (gm., woj.): OSP Winowno, Gmina Koziegłowy, Województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: LoV3LaS »

Przykro mi, ale wszystkie odcinki były mierzone i ich długość była jak najbardziej regulaminowa :wink:
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: damian_osp »

Jeśli chodzi o łączenie smoka to wydaje mi się że pierwsze dokręcamy smok w rękach a potem mechanik podaje klucze i dokręcamy kluczami. Tak wynika z regulaminu.

W regulaminie pisze że można nakładać klucze na łączniki ale spinając środek i do motopompy. Nie wiem jak interpretują to sędziowie.
"Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne z wykorzystaniem
kluczy w sposób opisany wcześniej. Nałożenie kluczy na łączniki przed łączeniem węży ssawnych
nie jest błędem.
Następnie przodownik okraczając ostatni odcinek węża ssawnego łączy go przy
użyciu klucza z nasadą ssawną motopompy."
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Incubus
Posty: 3
Rejestracja: czw 29 sie 2013, 12:57
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: Incubus »

Bardzo ładnie na filmie pracuje wasza PO5, czy ją jakoś podrasowaliście?

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody gminne z powiatu Częstochowa/Lubliniec/Myszków

Post autor: sslawek77 »

3 tematy niżej, wyjaśniona jest prawidłowa interpretacja regulaminu, każda inna jest błędna za którą należą się pkt karne.


"2. Czy klucze mogą być podane razem ze smokiem?
ODP. Klucze nie mogą być położone na zaczepy łącznika, podanie ich razem ze smokiem jest trudne, ale regulamin tego nie zabrania

3. Czy mechanik może podać klucz w sposób dogodny dla łączących
ODP. TAK, ale nie nakładając ich na łączniki ani smoka ani węża."

na filmiku widać, że mechanik założył je na zaczepy smoka jak i zaczepy łącznika węża.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat