Musztra jako kolejny element zawodów sportowo-pożarniczych


Topic author
Beatrix7
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 02 maja 2014, 11:43
OSP (gm., woj.): Niewęgłosz, gm. Czemierniki, woj. Lubelskie
Status: Offline

Musztra jako kolejny element zawodów sportowo-pożarniczych

Post autor: Beatrix7 »

Witam, gdzie można znaleźć treść uchwały Prezydium Zarządu ZOSP RP dotyczącej musztry, która ma być kolejnym elementem zawodów sportowo-pożarniczych??

Enoah
Posty: 41
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 19:14
Status: Offline

Re: Musztra jako kolejny element zawodów sportowo-pożarniczy

Post autor: Enoah »

Jest planowany powrót musztry do zawodów?

Topic author
Beatrix7
Posty: 2
Rejestracja: pt 02 maja 2014, 11:43
OSP (gm., woj.): Niewęgłosz, gm. Czemierniki, woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Musztra jako kolejny element zawodów sportowo-pożarniczy

Post autor: Beatrix7 »

Tak, w tej sprawie właśnie została podjęta uchwała 13 grudnia 2013r. i dotyczy wszystkich trzech etapów zawodów. W niej są rozpisane szczegółowe zasady musztry, karta oceny itd. Niestety nie udało mi się nigdzie w sieci znaleźć tej uchwały.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Musztra jako kolejny element zawodów sportowo-pożarniczy

Post autor: TadekB »

Osobiście uważam to za bzdurę - zawody mają służyć czemuś innemu, niż ładne wyglądanie i poruszanie się razem w rytm. Już kiedyś musztra była w regulaminie i chyba były jakieś przyczyny, dla których z tego zrezygnowano. Wygląda na to, że nasi "decyzyjni" nie mogą się zdecydować, czy upodobnić nasz krajowy regulamin do CTIF-u czy do "średniowiecznego" oryginału (nie mogę się doczekać powrotu drabiny, a może i toru przeszkód dla samochodów). Poza tym, gdy już wszyscy nabyli co nieco wiedzy na temat regulaminów, mamy kolegia sędziowskie i wreszcie miało być sprawiedliwie, mamy oto nową furtkę dla sędziów na "uwalanie", a przynajmniej na wyprowadzanie drużyn z równowagi. No ale trudno.
Gdzie można znaleźć uchwałę - nie wiem. Ale zasady przeprowadzenia i oceny musztry są na stronie ZG ZOSP RP w zakładce Sport - regulaminy, czyli tu:
http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/Z ... usztry.pdf
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat