Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.


mloda95
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 18:36
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: mloda95 »

Witam :)

Jest prawdą, że OSP Błeszno zakupiło pompę od pana Wyszogrodzkiego w 2010 roku. Od tej pory upłyneło 4 lata i co było dobre w 2010 jest już słabe w 2014. Dlatego pompę naszej jednostki trzeba było udoskonalić. Przyznaję, że część tej pompy pochodzi od pana Wyszogrodzkiego, ale bez pomysłów byłego naczelnika, ówczesna pompa nie pracowała by tak jak pracuje.

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dana879 »

Z tego co zauważyłem już od kilku lat zarówno na zawodach powiatu częstochowskiego jak i niedawno zakończonych woj. śląskiego lepszą motopompę mają druhowie z OSP Cisie od OSP Błeszno ale znowu Ci drudzy robią szybciej sztafetę :) Krótko podsumowując są to moim zdaniem obecnie jedne z najlepszych jednostek biorących udział na zawodach sportowo-pożarniczych w woj. śląskim.

matios2
Posty: 8
Rejestracja: wt 03 cze 2014, 20:34
OSP (gm., woj.): Lubelskie, Jabłonna
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: matios2 »

naczelnikospmrocza pisze:Od dawna wiadomo ,że co komisja sędziowska to inna interpretacja regulaminu a przyczyna jest tylko jedna , regulamin jest strasznie ogólnikowy , wiele rzeczy nie jest jasno określona ale uważam że to kompletnie nie ma znaczenia , chłopacy z OSP Raszowa wykręcili nieziemski czas i nikt im tego nie odbierze , poprostu ciężko pracowali . Przyczepic zawsze sie do czegoś można , że wiatr im wiał w plecy itd . wszystkie te wasze czepianie sie że robili tam coś nie zgodnie z regulaminem wynika tylko z zadrości . niech każdy z was wykręci taki czas zeswoimi drużynami w taki sam sposób budując linie ssawną jak Raszowa i bedzie po sprawie , nie bedzie czego zazdrościc i nie bedzie wpisów .
Zgadzam się w 100 %. Tak jak pisałem we wcześniejszych postach, gratuluje chłopakom świetnego występu i ich podziwiam. Nie miałem na celu im dogryzać tylko przedyskutować sprawę regulaminu. Chłopaki zrobili dobrą robotę i mają to idealnie wyćwiczone. My w swojej jednostce taż staramy się wykręcać coraz lepsze czasy ale jesteśmy ograniczeni przez motopompę i fundusze niestety.

szefojest
Posty: 1
Rejestracja: pt 27 cze 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: szefojest »

dana879 pisze:Z tego co zauważyłem już od kilku lat zarówno na zawodach powiatu częstochowskiego jak i niedawno zakończonych woj. śląskiego lepszą motopompę mają druhowie z OSP Cisie od OSP Błeszno ale znowu Ci drudzy robią szybciej sztafetę :) Krótko podsumowując są to moim zdaniem obecnie jedne z najlepszych jednostek biorących udział na zawodach sportowo-pożarniczych w woj. śląskim.
Zgadzam się z tobą dana879 jednostki OSP Cisie i Błeszno widać rywalizację między tymi jednostkami walkę o to zwycięstwo.
Trzeba przyznać chłopaki idą łeb w łeb.Lecz martwi mnie jedno ze OSP Cisie robią chyba trochę słabsze czasy niż jak robili dawniej a znów OSP Błeszno rośnie w siłę po tym co pokazali 32. Lecz moim zdaniem do nie końca lepszą pompę ma OSP Cisie byłem na zawodach wojewódzkich widziałem pompę Błeszna i to naprawdę jest petarda w porównaniu do pompy OSP Cisie, zassanie szybsze w błesznie i tłoczenie wody również tam woda jest przed drugą rotą na rozdzielaczu. Oczywiście pompa OSP Cisie też jestem naprawdę pełen podziwu i chciał bym zobaczyć jak one są zrobione bo mistrzostwa.

mloda95
Posty: 15
Rejestracja: czw 14 paź 2010, 18:36
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: mloda95 »

Na mistrzostwach zapewne będzie obowiązywała pompa tohatsu, tak jak to było na poprzednich zawodach.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: sloikk »

mloda95 pisze:Na mistrzostwach zapewne będzie obowiązywała pompa tohatsu, tak jak to było na poprzednich zawodach.
I wtedy wyjdzie, kto dzierży koronę ;) a może pojawi się jakiś inny czarny koń i namiesza. Ja mam osobiście swój typ i nie jest to ani Raszowa, ani Cisie, ani obrońcy Lądek. W każdym razie zapowiada się mega ciekawie ;)

L_e_s_i_u
Posty: 18
Rejestracja: sob 28 cze 2014, 14:07
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: L_e_s_i_u »

Witam na forum :)

Wrzuciłem pełne wyniki oraz filmy ze sztafety i bojówki w jedno miejsce, zapraszam do oglądania

http://lomnica.pl/aktualnosci/684-wojew ... 15-06-2014

Sztafeta wszystkich drużyn:
http://lomnica.pl/video/678-wojewodzkie ... 4-sztafeta

Bojówka wszystkich drużyn:
http://lomnica.pl/video/679-wojewodzkie ... 14-bojowka
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: TadekB »

Ooooo, na tym filmiku widać, że bojówkę sędziował druh Heniu Waindok. Jeśli on się nie dopatrzył błędów, to raczej oznacza, że wszystko było OK ;-)
998 + 112 = 1110 !

Zyzial
Posty: 8
Rejestracja: śr 24 cze 2015, 12:57
OSP (gm., woj.): Lesiny Wielkie gmi.Wielbark woj. Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: Zyzial »

Witam wszystkich :D jaki był w tym roku wynik OSP Raszowa?

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Nowy rekord Polski OSP Raszowa bojówka 30,59s.

Post autor: dana879 »

Z tego co pamiętam na gminnych OSP Raszowa I - około 33 sek a OSP Raszowa II - około 35 sek (dokładnie co do sekundy nie mam podanego czasu). Startowali wszyscy na dwie Tohatsu i dwa tory.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat