Węże ssawne


Topic author
bishop03
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

Witam.
Wiem że było już kilka tematów o wężach ssawnych, ale przeczytanie ich mi zbytnio nie pomogło. Wie ktoś może co można by było zrobić, żeby węże ssawne skręcały się dość lekko. Uprzedzając odpowiedzi innych oświadczam że wymieniliśmy uszczelki na silikonowe, i smarujemy je wazeliną techniczną, mimo to węże skręcają się dość ciężko i możliwe jest ich skręcenie tylko trochę ( przez co często się rozpinają przy wrzucaniu) Zastanawialiśmy się już nad delikatnym spiłowaniem łączników, tylko boimy się żeby nie zrobić jeszcze gorzej.
Pozdrawiam

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: XCerber »

my z naszymi tylko podpilowalismy kły, uszczelki zostaly gumowe tylko wczesniej przejechane ludwikiem (plyn do naczyn) nie rozkrecaja sie pod warunkiem dobrego ich skrecenia;P

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

Witam... Ja osobiście nie polecam uszczelek silikonowych, jak sam zauważyłeś różnicy nie ma, a są dużo droższe od gumowych. Ja znalazłem stare uszczelki gumowe, i okazało się się są dużo bardziej miękkie niż te które są teraz produkowane. Może się tak zdarzyć że jak wymienisz uszczelki na takie jak pisałem (stare) to będzie taki luz między łącznikami, że przy zasysaniu wody z basenu do ssawna dostanie się powietrze... wtedy wystarczy podłożyć pod uszczelki taśmę teflonową. Jeśli to nie pomoże, no to nic tylko piłować kły...

Topic author
bishop03
Posty: 8
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

właśnie piłowanie kłów to już ostateczność... Mamy nadzieje że uda nam się ten problem jakoś inaczej rozwiązać. Patrząc na łączenie węży, to wygląda jakby właśnie uszczelki były delikatnie za duże i blokują dokręcanie. W motopompie uszczelka po włożeniu siedzi jakby trochę głębiej i już dokręca się lekko. Musimy znaleźć jakiś sposób na włożenie głębiej uszczelek aby przy dokręcaniu miały one delikatnie więcej luzu :)

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

A tak na marginesie... Kły były już kiedyś piłowane ??? Jeśli nie były, to nawet bez uszczelek będzie się ciężko skręcało xD

Topic author
bishop03
Posty: 8
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

nie, nie piłowaliśmy ich jeszcze od nowości :) Twoim zdaniem w którym miejscu najlepiej je spiłować ? Poszerzyć te jakby ,, rowki " czy po prostu z góry :)

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: dana879 »

Napewno trzeba chociaż trochę podpiłować kły do tego momentu aż poczujecie że węże się dobrze skręcają. My dodatkowo wymieniliśmy uszczelki na silikonowe i smarujemy je wazeliną techniczną :)
Jakiej firmy macie węże ssawne ???
Awatar użytkownika

szymon0407
Posty: 60
Rejestracja: pt 17 maja 2013, 18:28
OSP (gm., woj.): OSP Galew Brudzew wielkopolskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: szymon0407 »

piłowanie kłów to średni pomysł, gdy uszczelka będzie miała luz to wtedy lewe powietrze będzie zaciągać co wydłuży czas ssania. trzeba trochę siły użyć samo się nie skręci :D a macie jakieś węzę na oku? ktoś poleci jakaś markę? cos konkretnego?

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

siły to można używać jedynie do wrzucenia ssawnej do basenu... wszystko musi łączyć się lekko, inaczej zapomnij o dobrym czasie na ssawnej. Jeżeli chodzi o te piłowanie to powinieneś spiłować kieł tak żeby ten "rowek" był większy, a potem powinieneś piłować kieł tylko z 1 strony. Poniżej w linku narysowałem ci poglądowo jak to zrobić, oczywiście wszystko robisz na wyczucie xD http://zapodaj.net/3a690a069cd5f.png.html

Topic author
bishop03
Posty: 8
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

Dzięki wielkie za rysunek poglądowy :) Trochę je na pewno będziemy musieli spiłować. Jak wspomniałeś przy ciężkim skręcaniu się ssawnej nie osiągniemy dobrych czasów, a chciało by się jak najlepiej :D Masz może jakiś filmik przedstawiający jak lekko u Was ssawna się skręca ? :)

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

Mam filmik z naszych przygotowań do tegorocznych zawodów, jest tam dużo ujęć z ssawnem. Jak widać nawet dziewczyny nie muszą do tego przykładać dużej siły. LINK ---> https://www.youtube.com/watch?v=RZEVSCY ... uFPaPD9wUQ

Topic author
bishop03
Posty: 8
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

aa to właśnie po obejrzeniu waszego filmiku stwierdziłem że musimy coś zrobić aby ssawna lżej się dokręcała, bo u was to naprawdę wygląda leciutko :)

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

No nasze ssawno skręca się idealnie. Jak widać na filmiku 2 ssawna jest nowa i rok temu trzeba było ją piłować, trwa to długo i jest bardzo żmudne... ważne żeby nie przesadzić bo kły są potem tak cienkie że po prostu się łamią. Skoro wy do tej pory nic nie robiliście z kłami to będziecie musieli piłować obie ssawne. Powodzenia xD

Topic author
bishop03
Posty: 8
Rejestracja: śr 11 gru 2013, 23:29
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: bishop03 »

i nie rozpinają wam się węże ? To tak na oko z 1 mm można śmiało rowki poszerzyć i z 2 mm ten skos z prawej strony ? :)

tobirox93
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 cze 2014, 00:15
OSP (gm., woj.): Wojska Tworóg Śląskie
Status: Offline

Re: Węże ssawne

Post autor: tobirox93 »

nic się nie rozpina, wszystko jest idealnie szczelne... 1 mm ??? może wystarczy a może nie... ja na waszym miejscu wyjąłbym uszczelki na czas piłowania i kiedy stwierdzicie, że po piłowaniu chodzi już super lekko (bez uszczelek) to wtedy założycie uszczelki i sprawdzicie jak jest, jeśli uszczelki będą twarde to i tak będzie chodzić ciężko
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat