Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
Lollak
Posty: 122
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 lis 2014, 13:56
OSP (gm., woj.): lublin, ubelskie
Status: Offline

Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Lollak »

Mój bank zaproponował mi kartę kredytową i kredyt odnawialny. Sprawdzałem, oba są na tych samych warunkach, to znaczy mają zarówno taki sam limit, jak i to samo oprocentowanie. I właśnie zastanawiam się co jest lepsze. Może wy mi podpowiecie?
poaposdfsdfasdfa

Listek
Posty: 155
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Listek »

Sama musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Sam mam kartę kredytową i wprawdzie nie korzystam z niej na co dzień - ale jest i gdybym nagle potrzebował pieniędzy - to zawsze mogę z niej skorzystać. Zapytaj może na tym forum w dziele ogólne http://www.forum-kredytowe.pl/
Te dwie usługi niby są takie same - ale w rzeczywistości korzysta się z nich w różnych celach.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: marcy »

Lepsza karta kredytowa.

Ptaszynka
Posty: 3
Rejestracja: czw 05 lut 2015, 01:22
OSP (gm., woj.): dolnośląskie,żukowice
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Ptaszynka »

Zdecydowanie karta kredytowa :) Nie musisz korzystać,ale w razie czego wiesz,że masz.

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Nadzieja »

Jestem tego samego zdania. Sprawdź tylko, co jest bardziej oprocentowane.

Kermess
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 lip 2016, 13:33
OSP (gm., woj.): Puławy, lubelskie
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Kermess »

Karta kredytowa to praktycznie to samo co kredyt odnawialny. I to i to masz przy koncie bankowym. Przy karcie dochodzą Ci opłaty coroczne wg cenników i tutaj bym zwracał uwagę. Przy kredycie płacisz odsetki od pożyczonej kwoty.
Przy karcie jak spłacasz terminowo to płacisz tylko za kratę. Jak nie spłacisz to liczą max. możliwy czyli z 20% rocznie.

Zasadnicze pytanie jest takie, czy często używasz karty kredytowej. Jeśli nie to rozważyłbym szybką pożyczkę od Vivus, albo Wonga. Zajrzyj na porównania, a zobaczysz, że większość firm ma promocje darmowych dla nowych klientów.
https://chwilowo.pl/prasa/porownanie-ch ... ek-online/
Pieniądze masz w 15 minut praktycznie, oddajesz po tych 30-60 dniach i z głowy. Opłaty 0 zł czy tam 10 zł to nic. Za kartę kredytową policzą ci z 50-100 zł rocznie + prowadzenie miesięczne.

eraboliox
Posty: 3
Rejestracja: wt 05 lip 2016, 14:01
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: eraboliox »

Jeśli konsekwentnie będziesz płacić za co się da kartą kredytową, a masz w miarę regularnie co miesiąc dochód, którym spłacisz w całości zadłużenie karty, możesz znacznie ograniczyć zaciągnięty kredyt odnawialny -> zapłacisz mniejsze odsetki. To co zapłacisz za wydanie karty będzie mniejsze od różnicy w odsetkach przy wystarczająco wysokiej kwocie kredytu i limitu na karcie.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: mazurek »

A nie lepiej w ogóle nie brać kredytów? Wiem, czasem się nie da inaczej, ale ja na samą myśl o tym, że miałabym pożyczać pieniądze od kogoś już mam ciarki. Nie cierpię pożyczać pieniędzy. Od nikogo.

pansiulek
Posty: 49
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 13:47
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: pansiulek »

Jeżeli wiesz, ze Ci się nie przyda... Chociaż w życiu bywa różnie, to polecam nie brać. Mam kredyt odnawialny i pomimo tego, ze nigdy nie skorzystałam to 208 zł co roku znika z konta.... za opłaty. Więc dobrze się zastanów, czy tego potrzebujesz

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: Mufinka »

Karty kredytowe są całkiem ciekawymi produktami, warto dowiedzieć się na ten temat trochę więcej, na przykład o rodzajach kart kredytowych można poczytać tutaj https://infoportfel.pl/jakie-sa-karty-k ... redytowych. Ciekawa opcja, może zamiast kredytu gotówkowego?

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Lepsza karta kredytowa czy kredyt odnawialny?

Post autor: regina »

Fajnie, że trafiłam na ten wątek bo zastanawiam się jak wygląda konsolidacja kredytów pozabankowych Poznań i czy w ogóle jest taka opcja. Muszę spłacić swoje długi, a niestety straciłam zdolność :/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat