Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Strażak po godzinach

Topic author
Listek
Posty: 155
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: Listek »

Cześć. Zastanawiam się czy towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie takie ubezpieczenia? Czy można ubezpieczyć nieruchomość od tego jedynego ryzyka? Czy jednak trzeba wykupic od razu polisę kompleksową?

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: mazurek »

Myślę, że najlepiej po prostu popytać ubezpieczycieli. Na pewno jest taka opcja.

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: totak »

Listek pisze:Cześć. Zastanawiam się czy towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie takie ubezpieczenia? Czy można ubezpieczyć nieruchomość od tego jedynego ryzyka? Czy jednak trzeba wykupic od razu polisę kompleksową?
Tutaj masz artykuł o tym:
http://ub.comperia.pl/ubezpieczenie-mie ... od-pozaru/ - na pewno warto jest ubezpieczyć.Ubezpieczenie takie nie kosztuje dużo. Pożary są dość częste . W razie takiej sytuacji nie zostajesz na lodzie bo dostaniesz pieniądze z ubezpieczenia. Trzeba jednak wiedzieć,że różne rzeczy są ubezpieczone w różnym stopniu. Wszystko masz tam w artykule.

Topic author
Listek
Posty: 155
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: Listek »

totak pisze:
Listek pisze:Cześć. Zastanawiam się czy towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie takie ubezpieczenia? Czy można ubezpieczyć nieruchomość od tego jedynego ryzyka? Czy jednak trzeba wykupic od razu polisę kompleksową?
Tutaj masz artykuł o tym:
http://ub.comperia.pl/ubezpieczenie-mie ... od-pozaru/ - na pewno warto jest ubezpieczyć.Ubezpieczenie takie nie kosztuje dużo. Pożary są dość częste . W razie takiej sytuacji nie zostajesz na lodzie bo dostaniesz pieniądze z ubezpieczenia. Trzeba jednak wiedzieć,że różne rzeczy są ubezpieczone w różnym stopniu. Wszystko masz tam w artykule.
Dzieki za informacje. A jakie towarzystwo ubezpieczeniowe byś polecił jeśli miałbyś ubezpieczać? Czy warto jest się trzymać jedynie tych dużych tu czy brać również pod uwagę te mniejsze?

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: mazurek »

na pewno warto przejrzeć sobie oferty różnych firm.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: firerun »

oczywiście, ze tak:)

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: totak »

Ja bym na Twoim miejscu przejrzał sobie ofertę wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.Tylko tak możesz wybrać najlepsze ubezpieczenie. Taki niezależny doradca ma o wiele lepsze zniżki. Może poszukaj kogos w swoim mieście? Popytaj się znajomych czy mają może kogoś do polecenia.

Topic author
Listek
Posty: 155
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: Listek »

totak pisze:Ja bym na Twoim miejscu przejrzał sobie ofertę wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.Tylko tak możesz wybrać najlepsze ubezpieczenie. Taki niezależny doradca ma o wiele lepsze zniżki. Może poszukaj kogos w swoim mieście? Popytaj się znajomych czy mają może kogoś do polecenia.
Nie mam czasu biegać po mieście w poszukiwaniu doradców. Zreszta jakbym nawet miał czas to nie znam nikogo konkretnego kogo mógłbym dopytać się w tym temacie. Wolałbym załatwić wszystko przez internet jakby się dało .Tak byłoby dla mnie zdecydowanie wygodniej.

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: totak »

W taki razie zostaw do siebie kontakt na stronie comperia, do której wcześniej dałem odnoścnik . Ktoś powinien się do Ciebie odezwać w tej sprawie i doradzić Ci jakie ubezpieczenie bedzie najlepsze. Nie musisz brać oczywićie tego co Ci konkretnie podpowie ale bedziesz miał na pewno lepszy ogląd na tą cała sytuację .Czasami zwykły człowiek średno się w tym wszystkim orientuje.
Awatar użytkownika

k-m
Posty: 74
Rejestracja: śr 22 lip 2015, 14:04
OSP (gm., woj.): Warszawa,mazowieckie
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: k-m »

Można ale po co? Pożar to jedynie jedna z rzeczy , która może nas dotknąć. Są różne przypadki. Zalania ,kradzieże. Myślisz,żę od nich nie warto jest ubezpieczyć domu ? A co jak na przykład wichura zerwie Ci dach?

Kalkulacię ceny ubezpieczenia domu możesz wykonać w sieci. Na przykład tutaj:
https://superpolisa.pl - nie powinna CI zająć więcej niż 2 minuty. Będziesz wiedział mniej więcej ile będzie Cię kosztowało to ubezpieczenie. Oraz będziesz miał porównanie ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych.
Awatar użytkownika

mixal2
Posty: 3
Rejestracja: czw 22 paź 2015, 16:43
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: mixal2 »

Wydaje mi się, że wszystko można :)
...ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami.

artek
Posty: 249
Rejestracja: pt 29 sty 2016, 10:03
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: artek »

Polisa może być dowolnie skonstruowana wystarczy porozmawiać o swoich potrzebach. Ja też mam niestandardową polisę mieszkaniową

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: Mufinka »

Są takie indywidualne umowy. Myślę, że warto czegoś poszukać.

Adrian29
Posty: 258
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 20:34
OSP (gm., woj.): Wrocław Wrocław
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: Adrian29 »

Skoro już poruszamy tą tematykę, warto dowiedzieć się, co to jest polisa . Jest ona bowiem bardzo fajną opcją jeżeli chodzi o oszczędzanie, a jednocześnie nie musimy się tutaj obawiać o wysokie koszty składek.

mareku
Posty: 591
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: Czy można ubezpieczyć dom jedynie od pożaru

Post autor: mareku »

:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat