czy dałbyś się wydepilować ?

Strażak po godzinach

Topic author
fiołek
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 11:35
Status: Offline

czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: fiołek »

Od dawien dawna ludzie szukali różnych sposobów, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. W starożytnym Egipcie kobiety używały ostrzy z brązu i wosku oraz specjalnych gatunków żywić. W Rzymie nieobca była pęseta i wyrywanie włosów np. z brwi. Po wielu próbach znaleziono sposób polegający na ścieraniu włosów szorstkim papierem. Zwyczaj ten utrzymał się do okolic 1940 roku.
Depilacja zdobyła popularność w latach 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych za sprawą reklamy sukienki bez rękawów z 1915r. Pomysł ten został szybko podchwycony przez inne kraje, dzięki czemu producenci maszynek do golenia dorabiali się fortun. Później depilacja upowszechniła się za sprawą wprowadzenia nowego kroju kostiumu kąpielowego – bikini. Obecnie depiluje się większość kobiet na obydwu półkulach – uważa się to za oznakę zadbania i wysokiego poziomu higieny osobistej.
Depilacja laserowa polega na usuwaniu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezbolesną, bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
Po raz pierwszy włosy ze skóry za pomocą lasera zaczęto usuwać na początku lat 60. XX wieku. Ówczesne narzędzia były jednak niedokładne i miały za długą falę lasera, co uszkadzało pigment włosa, nie usuwając go. Uszkadzały natomiast skórę. W latach 70. naukowcy skonstruowali kolejny model, był on jednak na tyle duży i nieporęczny, że nie znalazł zastosowania w dermatologii i kosmetyce. W roku 1983 Oshiro i Maruyama skonstruowali laser o odpowiedniej długości fali i odpowiednim czasie trwania impulsu, dzięki czemu pozbywano się włosów, zachowując nienaruszoną skórę. Z kolei Anderson i Parrish stworzyli laser YAG, który jako pierwszy zaakceptowany został przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Ówczesne urządzenie usuwało włosy jedynie na trzy miesiące. Obecnie depilacja laserowa daje efekty dużo dłuższe.
W 2008 w Polsce powstała sieć salonów Laser DeLux ( http://www.laserdelux.pl/poznan/ ) w których zastosowano lasery diodowe Light Sheer. Dzięki tym laserom po serii zabiegów (od pięciu do 10 - u mężczyzn ) pozbywamy się zbędnego owłosienia permanentnie.


Tyle historii, ale czy dałbyś się dobrowolnie wydepilować gdyby twoja dziewczyna o to poprosiła ?

mieis
Posty: 62
Rejestracja: pn 07 mar 2016, 16:32
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: mieis »

Kiedyś miałam plastry do depilacji wąsika… Wydepilowałam mojemu facetowi plecy.. :lol:

Dominikana
Posty: 2
Rejestracja: sob 12 mar 2016, 19:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: Dominikana »

Jasne że dałabym się wydepilować, jeszcze zależy komu, ale raczej tak

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: marcy »

Oj przecież to nie boli ;)

marian57
Posty: 194
Rejestracja: ndz 16 sie 2015, 08:13
OSP (gm., woj.): śląskzabrzezabrze
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: marian57 »

Jeżeli chodzi o depilację to laserowa jest najlepsza. A jak obawiasz się bólu to kup http://www.zenn.pl/ Jest to najlepszy na krem przeciwbolowy na rynku krajów UE. Stosuje się go na chwilę przed zabiegiem. Dobrze niweluje ból.
Awatar użytkownika

Saian8
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 lip 2016, 20:04
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: Saian8 »

Depilacja robi się modna więc dlaczego by nie. Uważam, że wszystko jest dla ludzi
Najszybciej dojdziesz do celu na ulubionym koniku swego szefa.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: 3zuch »

dałbym się...
Awatar użytkownika

defil
Posty: 5
Rejestracja: czw 21 lip 2016, 10:17
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: defil »

Zapewne bardzo boli, ale myślę że potraktowałbym to jako nowe doświadczenie.
Odwaga ludzka jest jak rower, przewraca się, gdy się na nim nie jedzie

marian57
Posty: 194
Rejestracja: ndz 16 sie 2015, 08:13
OSP (gm., woj.): śląskzabrzezabrze
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: marian57 »

Ja jestem zwolennikiem depilacji laserowej. Żona korzystała i jest bardzo zadowolona. Efekt natychmiastowy i długotrwały. A jeżeli obawiacie sie bólu to warto kupić http://naporost.pl/ Jest to krem znieczulający. Używa się go na pół godziny przed zabiegiem. Bardzo dobrze niweluje ból.

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: samwise »

Ja bym się nie dał. A w ramach równego traktowania sam bym też na dziewczynę nie naciskał, żeby sobie depilowała cokolwiek.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: 3zuch »

Może to i słusznie :)

mariasw2
Posty: 67
Rejestracja: wt 23 sie 2016, 10:40
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: mariasw2 »

ja już skorzystałam z depilacji laserowej przez ten gabinet http://www.margaret-poznan.pl/depilacja-laserowa wydepilowali mi nogi,bikini, pachy i mam spokój z goleniem na co najmniej 4 miesiące. Zabieg na pewno powtórzę.

Adamila021
Posty: 10
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 09:31
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: Adamila021 »

Ja nie widzę przeciwskazań, depilacja to nic złego a i wręcz przeciwnie - estetycznego. Ja sama korzystam z zabiegu depilacja gliwice i jestem mega zadowolona. Stawiajcie na depilacje laserową, jest najskuteczniejsza.

Gasik4
Posty: 289
Rejestracja: śr 19 paź 2016, 15:50
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: Gasik4 »

Adamila021 pisze:Ja nie widzę przeciwskazań, depilacja to nic złego a i wręcz przeciwnie - estetycznego. Ja sama korzystam z zabiegu depilacja gliwice i jestem mega zadowolona. Stawiajcie na depilacje laserową, jest najskuteczniejsza.
Ale kobieta to co innego, a facet co innego. A pytanie brzmi czy DAŁBYŚ się wydepilować ?

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: czy dałbyś się wydepilować ?

Post autor: Ambitny »

A ja tam przeciw depilacji nic nie mam. Jestem zarośnięty jak małpa, więc u mnie to nieuniknione. Byle nie była bolesna. Ale w tego typu klinikach jak ta w Krakowie można laserowo usunąć owłosienie praktycznie bezboleśnie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat