Czy na banner potrzeba zezwolenia?

Strażak po godzinach

Topic author
Isia
Posty: 18
Rejestracja: ndz 10 lis 2013, 18:55
Status: Offline

Czy na banner potrzeba zezwolenia?

Post autor: Isia » sob 12 wrz 2015, 22:13

Witajcie. Niestety ja nie mam pojęcia jak to wygląda :| Internet tez nie jest wcale precyzyjny w tej kwestii, bo szukałam odpowiedzi na to pytanie, ale jakoś nie mogę się doczytać i jednoznacznie odpowiedzieć sobie na nie. Dla jasności mam tu na myśli coś takiego:
Obrazek
fot. http://www.apla.eu/oferta/oznakowanie-zewnetrzne/
Nie za bardzo wiedziałam nawet gdzie zadać to pytanie, ale tak sobie myślę, że to doskonałe miejsce. Czy ktoś wie może coś na ten temat i poratuje mnie odpowiedzią? Chodziłoby też o jakiś przepis czy podstawę, żebym się mogla w razie czego na nią powołać jakby coś. Nie wiem dokładnie jaka wielkość mnie interesuje ale wydaje mi się że to co jest powyżej na zdjęciu jest jak dla mnie wystarczające. Chciałabym powiesić w centrum miasta, na własnym budynku.

Prch
Posty: 43
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 15:24
OSP (gm., woj.): Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline

Re: Czy na banner potrzeba zezwolenia?

Post autor: Prch » ndz 13 wrz 2015, 12:16

Z tego co wiem, to kwestia przepisów obowiązujących w danym mieście/gminie.
Powiem z własnego doświadczenia. Na pewno na obiektach objętych opieką konserwatora zabytków konieczna jest zgoda w/w instytucji, jeśli zaś chodzi wielkoformatową reklamę na budynkach prywatnych dotychczas wystarczała zgoda właściciela.

Stworek
Posty: 198
Rejestracja: wt 04 kwie 2017, 08:35
Status: Offline

Re: Czy na banner potrzeba zezwolenia?

Post autor: Stworek » czw 12 kwie 2018, 11:30

A może zapytać się w tej kwestii specjalistów od tego typu reklam. Zobaczcie, tu produkują tablice reklamowe w Krakowie. Na pewno wiedzą jakie są zasady umieszczania takich reklam. Albo chociaż wiedzą gdzie można się takich rzeczy dowiedzieć.
ODPOWIEDZ