Melisa

Strażak po godzinach

Topic author
cyganeczka
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 14 wrz 2015, 12:06
Status: Offline

Melisa

Post autor: cyganeczka »

Od dawna wiadomo, że ludzie stosują melisę głównie na uspokojenie. Ewentualnie przy tym, że łagodzi stres, działa też lepiej na sen. A czy ma ona jakieś inne zastosowania? W sensie takie bardziej lecznicze? Wiele roślin pomaga na różne dolegliwości, a przy tym ogólnie wspomaga nasze zdrowie wewnętrznie – działają na żołądek, serce czy inne. A jak z melisą? Czy również ma jakieś dodatkowe zastosowania w życiu codziennym, czy raczej jest po prostu ziołem, które się stosuje na stresowe sytuacje i tyle? Może dobrze by było np. włączyć melisę do codziennej diety? Dodawać do potraw jak np. popularną bazylię czy miętę? Ogólnie to ostatnio interesuję się dość mocno zdrowym żywieniem i wpływem różnych roślin na nasz organizm, stąd moje zainteresowanie tą roślinką.

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: Nadzieja »

Czasem piję melisę. Nie zauważyłam jednak, by jakoś zbawiennie wpływała na mój organizm.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: firerun »

Mnie też to zdecydowanie pomaga:)

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: Nadzieja »

Melisa? A znacie jakieś inne sposoby na uspokojenie?

galencja
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 wrz 2015, 23:16
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: galencja »

Melisa jak i wiele innych ziół ma bardzo wiele zastosowań :) Ja słyszałam że poprawia trawienie, poza tym jest dość moczopędna, więc oczyszcza się dzięki temu organizm z toksyn. Podobno też łagodzi ból, ale u mnie nie specjalnie :D. Jak chcesz więcej poczytać akurat o zastosowaniach, to możesz zajrzeć np. tutaj http://pieknojestwtobie.com/wlasciwosci ... ie-melisy/. Ja sama piję melisę głównie na uspokojenie i lepsze spanie w sumie. No i oczywiście dodatkowo oczyszczam organizm z toksyn, bo jak wspomniałam jest moczopędna.

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: Mufinka »

Nadzieja pisze:Melisa? A znacie jakieś inne sposoby na uspokojenie?
Są leki na uspokojenie, ale z dwojga złego lepsza jest melisa. Ewentualnie bieganie, to zawsze uspokaja skołatane nerwy.

Nadzieja
Posty: 748
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: Nadzieja »

O tak. Sport faktycznie pomaga.

sonfers
Posty: 2
Rejestracja: czw 01 paź 2015, 00:00
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: sonfers »

Według mnie melisa musi być pita regularnie by dało się zauważyć jakiś wpływ na organizm.

kosiński
Posty: 6
Rejestracja: czw 01 paź 2015, 22:06
OSP (gm., woj.): konin, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: kosiński »

Ja piję melisę regularnie, w moim wypadku to co drugi dzień, jest tak już od półtora roku i mam wrażenie, że rzeczywiście lepiej mi się śpi i rzadziej bywam nerwowy, ale może to potęga podświadomości, nie wiem.. ;)

Mufinka
Posty: 966
Rejestracja: śr 11 lut 2015, 09:21
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: Mufinka »

sonfers pisze:Według mnie melisa musi być pita regularnie by dało się zauważyć jakiś wpływ na organizm.
Czasami melisa działa na podświadomość i już to wystarczy. Przynajmniej u mnie tak to działa.

marian57
Posty: 194
Rejestracja: ndz 16 sie 2015, 08:13
OSP (gm., woj.): śląskzabrzezabrze
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: marian57 »

To prawda że uspakaja sport. Ale nie uprawiajmy go dorywczo. Lepiej systematycznie i nie narażając się na kontuzje. W takich sytuacjach zostaje masaż leczniczy http://fightime.pl/pl/wiadomosci/masaz- ... o-sukcesu/ Wiadomo, że największą grupą korzystających z masaży to są sportowcy. I robią to systematycznie nie czekając na kontuzje.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: mazurek »

Ja od czasu do czasu pijam melice. Można powiedzieć, że w jakimś stopniu pomaga, ale raczej dość słabo.

pansiulek
Posty: 49
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 13:47
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: pansiulek »

Pomaga. Bardzo dobra jest z cytryną :)
Awatar użytkownika

molley
Posty: 91
Rejestracja: pn 14 mar 2016, 20:07
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: molley »

skoro masz problemy żołądkowe to udaj sie do gastrologa https://all-med.pl/gabinety/gastrologia/ w Łodzi
U sytego jagnięcia ogon jest twardy, u głodnego wołu nawet rogi są miękkie.

AlinaPin
Posty: 231
Rejestracja: śr 10 sie 2016, 22:32
Status: Offline

Re: Melisa

Post autor: AlinaPin »

Mnie zazwyczaj boli brzuch kiedy się denerwuje, no a dlugotrwaly stres moze miec bardzo przykre skutki a nawet prowadzic do depresji .. takze jak macie jakies niepokojace sygnaly to nie mozemy ich ignorowac.W razie czego polecam wybrac sie do prywatnej kliniki Medox http://medox.org.pl/ . Oni od wielu lat z powodzeniem rozwiazują rozne problemy natury psychicznej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat