Ciąża i złe samopoczucie

Strażak po godzinach

sukienka
Posty: 1857
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: sukienka »

Ja miałam w ciąży problemy z suchością pochwy. Na szczęście mój ginekolog polecił mi Vagisan. I to był strzał w dziesiątkę. Faktycznie nawilża ale też natłuszcza. No i nie zawiera hormonów więc można go stosować także w ciąży :)

lasior
Posty: 279
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 18:02
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna chojnice
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: lasior »

Poczekaj aż zaczną się kolki, szczepienia, dziecko zacznie ząbkować :) Wtedy z sentymentem powrócisz do tych niedogodności ciążowych :D OD razu zaopatrz się w czopki Viburcol, probiotyki i coś na kolki.

misia
Posty: 284
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 10:57
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: misia »

Złe samopoczucie może być spowodowane chociażby brakiem odpowiednich witamin i minerałów. Warto byłoby zrobić badania w tym kierunku. A poza tym należy pamiętać o badaniach prenatalnych! Znam świetne miejsce - Gyncentrum w Częstochowie i wspaniała pani dr Rozmus-Warcholińska.

sukienka
Posty: 1857
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: sukienka »

Przy okazji warto także wiedzieć, gdzie zakupić bieliznę ciążową. Na przykład rajstopy ciążowe znajdziecie tu: https://www.biustonoszedokarmienia.pl/rajstopy-ciazowe . Zamówicie je wygodnie online, bez wychodzenia z domu.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: elabarbara »

To normalnie i nie ma co się tym przejmować. tylko szukać sposobu, co pomoże w radzeniu sobie z takimi problemami. Dodam może, że takie sklepy jak Lab4Baby warto starać się odwiedzać. To nam nie tylko zajmie głowę, ale i pozwoli nam przede wszystkim na znalezienie wszystkiego, czego może potrzebować dziecko już przed czasem. Warto to sprawdzić.

kikak
Posty: 863
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: kikak »

Tak jak już było wspominane to bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci jakichś witamin. Poczytaj tutaj https://fitking.pl/kwas-foliowy-nie-tyl ... t-w-ciazy/ trochę więcej na temat kwasu foliowego, bo być może to jest ten brakujący składnik? W przypadku ciąży przyjmowanie kwasu foliowego jest niezbędne wiec radzę się zorientować czy niedobór nie jest powodem złego samopoczucia.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: marcy »

Niedobór kwasu foliowego to nie tylko złe samopoczucie u mamy, ale ryzyko dla maluszka

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: mazurek »

Złe samopoczucie w ciąży to nic nadzwyczajnego, sama się z nim teraz zmagam, każda kobieta jest inna. Ciąża zmienia to fakt, zwłaszcza jeżeli chodzi o ciało, a po porodzie to już w ogóle. Po porodzie też trzeba o siebie zadbać, zobacz więcej o tym, w jaki sposób można wrócić do figury sprzed ciąży.

Naramiennik
Posty: 147
Rejestracja: wt 02 maja 2017, 00:53
OSP (gm., woj.): Jastrzębie bzie, śląskie
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: Naramiennik »

Może warto się dokładnie przebadać w takim wypadku? Na pewno wasz lekarz prowadzący ciążę mógłby coś zaradzić. Jeśli nie to w Kołobrzegu przyjmuje pani doktor Barbara Blicharczyk i jest ona świetnym ginekologiem do prowadzenia ciąży. Moja żona jest z niej bardzo zadowolona.

karaiby
Posty: 253
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 10:07
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: karaiby »

Ja też sądzę, że w takim wypadku warto odwiedzić swojego lekarza prowadzącego. Jak dokuczały m dolegliwości ciążowe, to byłam w kontakcie z moją lekarką - dr Matuszny z kliniki BABKA MEDICA w Warszawie. Mam do Pani Doktor pełne zaufanie. Każdej Pani polecam wizytę właśnie u Pani Doktor.

magda33
Posty: 115
Rejestracja: pn 27 wrz 2021, 13:22
OSP (gm., woj.): Tarnów, małopolskie
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: magda33 »

Przez cały okres trwania ciąży śledziłam ją na specjalnym kalendarzu https://www.mustela.pl/mustela-blog/37- ... -dziecka-i. Poszczególne tygodnie są dokładnie opisane. Można dowiedzieć się jak zmienia się organizm matki oraz jak rozwija się dziecko. Bardzo fajna opcja dla osób zaciekawionych tymi procesami :)

rorro
Posty: 97
Rejestracja: wt 27 cze 2017, 15:09
OSP (gm., woj.): Radom, mazowieckie
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: rorro »

Moja żona bardzo źle się czuła w ciąży. Aż obawialiśmy się o zdrowie maluszka, szczególnie, że musiała przyjmować różne leki. Uspokoiły nas wyniki badań prenatalnych, w 11 tygodniu był to test nifty pro https://test-nifty.pl/ . Okazało się, że ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u naszego dziecka jest znikome.

palto22
Posty: 479
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: palto22 »

Najważniejsze, że wszystko jest dobrze, ale martwiłam się na początku. Dlatego zdecydowałam się natest nipt katowice cena nie była zbyt wysoka, a bardzo się uspokoiłam. Ja miałam wykonywany ten test w 14 tygodniu, a generalnie od 10 można wykonywać. Bardzo ważne, że jest w pełni bezpieczny. Miałam tylko pobieraną krew, jak do morfologii.

mareku
Posty: 591
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: mareku »

Wiesz co, wiele ciekawych porad i wskazówek na temat treningów personalnych dla kobiet w ciąży i nie tylko można znaleźć na stronie tego portalu https://www.femiplace.com.pl/oferta/tre ... lny-kobiet . Jeżeli jesteś czymś takim zainteresowana, to koniecznie sobie tam zerknij. Myślę że nie będziesz rozczarowana treściami które się tam znajdują

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Ciąża i złe samopoczucie

Post autor: regina »

Każda kobieta inaczej ciążę przechodzi, niestety czasami złe samopoczucie towarzyszy dość długo. Ja zaszłam w ciążę dość późno i mam straszne mdłości, ale wiem że to przejdzie i tym się tak nie martwię jak zdrowiem dziecka. Czytałam jakie badania prenatalne po 35 roku życia i chcę je wykonać, by dowiedzieć się czy moje dziecko jest zdrowe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat