Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Strażak po godzinach

niesam
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 03 cze 2016, 11:18
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: niesam »

Wszystko jest super i pięknie, ale gdzie w tych Waszych wyliczeniach są koszty promocji? Strona internetowa i ulotki za 4K i na tym koniec? Stronę trzeba pozycjonować, a to też nie kosztuje 25 zł miesięcznie. Nawet jeżeli by tyle kosztowało to by nic z tego nie wynikało, bo za taką kwotę to jesteś co najwyżej w stanie bloga założyć. ZLeć to lepiej profesjonalistom, tutaj polecić mogę z czystym sumieniem firmę seofuture.

klavvier
Posty: 132
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 15:14
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: klavvier »

Koszty założenie takiego obiektu zależne są też od tego czy lokal znajdować się będzie w zaadaptowanym pomieszczeniu już istniejącym czy też kawiarnia znajdzie się w zupełnie nowym, wolnostojącym budynku - wtedy będzie to droższe. Jeżeli szukasz firmy, która mogłaby się tym zająć to ja polecam Brique Development Construction - specjalizująca się w trudnych, nowoczesnych projektach, myślę, że mogliby Ci pomóc :)

Marta9112
Posty: 6
Rejestracja: pn 06 cze 2016, 17:37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: Marta9112 »

kawiarni jest dużo więc duża konkurencja :/
Awatar użytkownika

uotwarte
Posty: 133
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 10:51
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: uotwarte »

Przeglądając strony internetowe znalazłam artykuł w tym temacie:
http://cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-lokal-gastronomiczny
Myślę, że będzie przydatny ponieważ opisano w nim wszelkie aspekty zwiazane z otwarciem lokalu gastronomicznego począwszy od charakterystyki lokalu a kończąc na różnych formach opodatkowania.

nosleep
Posty: 579
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: nosleep »

Jesli chodzi o koszta otwarcia wlasnej kawiarni - to wszystko zalezy od wielu czynnikow. Jesli chodzi o wszelkiego rodzaju techniczne sprawy (czytnik, kasa, kolektor, terminal itp), to moge polecic sklep: www.dobiznesu.pl - znajdziecie tam wszystko, co potrzeba do otwarcia wlasnego sklepu, czy tez w tym wypadku - kawiarni.

gerbi
Posty: 6
Rejestracja: pt 18 mar 2016, 12:14
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: gerbi »

Dużo. Może pomyśl o jakichś zapomogach na inwestycje. Z urzędu na przykład.

klavvier
Posty: 132
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 15:14
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: klavvier »

Otwarcie własnego biznesu to dopiero początek wydatków, musisz przecież pamiętać, że trzeba będzie także co nieco wydać na promocję w sieci, jakieś działania marketingowe. Jeżeli jednak nie dysponujesz dużym budżetem - pogadaj z agencją interaktywną LTB - najprawdopodobniej uda Ci się wynegocjować jakąś fajną stawkę.

boddekk
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 20:04
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: boddekk »

Zobaczcie na ten niesamowity blog, http://dotacjedlaciebie.blog.pl/ znajdziecie tutaj wyśmienite artykuły na temat różnego rodzaju dotacji, zobaczcie jak wziąć dobrą dotację !

klavvier
Posty: 132
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 15:14
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: klavvier »

Zupełnie inaczej mogą rozkładać się koszta, jeżeli zdecydujemy się na otworzenie filli naszej kawiarni gdzieś zagranicą. Tam są inne podatki, inne koszta, formalności. Naprawdę niezbędna może się okazać pomoc ze strony tłumacza, który przygotuje dla nas wszelkie informacje już przetłumaczone. Myślę, że w takim układzie warto skorzystać z oferty biura Rulang, które właśnie zajmuje się takimi tłumaczeniami dla firm.

pansiulek
Posty: 49
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 13:47
OSP (gm., woj.): Straż Pożarna Łódź - Sikawa
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: pansiulek »

Zawsze możesz wziąć jakieś dofinansowanie... ale zawsze znajdą sie jakieś dodatkowe koszty. Ciężki kawałek chleba.

gaśnica
Posty: 14
Rejestracja: wt 16 gru 2014, 16:10
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: gaśnica »

Ktoś tutaj wspominał między innymi o kosztach reklamy. To bardzo istotne, nie należy tej części inwestycji pomijać. Podobnie, jak tematu POS, czyli wszelkiego rodzaju materiałów wspierających sprzedaż, gdyż w tego typu biznesie są one nieodzowne i obowiązkowe. Wiele inspiracji na temat planowania kampanii POS można znaleźć w sieci. Ja akurat wskazówki czerpię z blogu POSperita. A ostatnio wpadła mi w oko publikacja na temat różnych ciekawych pomysłów dotyczących ekspozytorów, displayów i innych materiałów POS: http://blog.posperita.pl/2029-paryska-e ... erialy-pos.

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: samwise »

W Polsce akurat rozkręcenie jakiegokolwiek własnego biznesu jest niemożebnie drogie, więc cóż... Powodzenia życzę. :?

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: mazurek »

Nie jestem pewna czy to jest w ogóle opłacalne. Kawiarni jest od groma, więc i konkurencja jest spora.
Awatar użytkownika

kontini
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 lip 2016, 11:47
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: kontini »

Myślę, że jakieś 50 tys. Sam nie mam ale też zależy czy masz już lokal
Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.

Majka33
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 lis 2016, 11:53
OSP (gm., woj.): kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Ile kosztuje otwarcie swojej kawiarni

Post autor: Majka33 »

Podpisuję się pod tym co mówili przedmówcy. Teraz konkurencja jest ogromna, a biznes niepewny. Moja koleżanka ma własną kawiarenkę i wiem, jak jest jej ciężko. Jak zaczynała to była jedyna na ulicy,a teraz są jeszcze trzy inne. Do tego trzeba policzyć nie tylko wynajem lokalu, produkty, pracowników, ale też takie rzeczy jak systemy gastronomiczne http://cbis.pl/programowanie-2/ Jeśli jednak otworzysz własną działalność to takie usprawnienie się przyda, Życzę powodzenia :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat