Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
k-m
Posty: 85
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 22 lip 2015, 14:04
OSP (gm., woj.): Warszawa,mazowieckie
Status: Offline

Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: k-m »

Oraz może ktoś z Was jest z Krakowa? Czy polecicie jakiegoś dobrego wykonawcę okien?

totak
Posty: 161
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: totak »

My zdecydowaliśmy się na okna w technologii pcv. Nie mieliśmy kasy na drewniane bo wstawialiśmy je w całym domu. Prawie 12 okien tak wiec byłby to dość spory koszt.
Zdecydowaliśmy sie na trochę droższe okna plastikowe a mianowicie w technologii pasywnej czyli energooszczędne oraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Okna praktyczne oraz bardzo dobrze grzeją. Również jestem z Krakowa. Zamawialiśmy je tutaj:
http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ntaz-okien
Ekoplast to dobra miejscowa firma, która zajmuje się sprzedaża oraz montażem okien.

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: firerun »

Na to pytanie jest oczywiście tylko jednak odpowiedź. Lepsze są drewniane, ale na pewno są też droższe.
Awatar użytkownika

uotwarte
Posty: 133
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 10:51
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: uotwarte »

Moim zdaniem i okna drewniane i okna z PCV maja swoje zalety.
Nowoczesne okna z PCV są zupełnie inne niż te, które były produkowane jeszcze kilkanaście lat temu.
Ja mam okna od polskiego producenta firmy Budvar, są to okna bardzo dobrej jakości.

ritaka
Posty: 164
Rejestracja: ndz 10 kwie 2016, 16:36
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: ritaka »

Według mnie lepsze są okna PCV zresztą właśnie takie mam w swoim domu. Sprawdzają się bardzo dobrze. Teraz ze wględu na to, że brakuje mi czasu zastanawiam się czy przy ich myciu taki http://leifheitsklep.pl/odkurzacz-do-sz ... 46417.html odkurzacz do szyb nie byłby sporym ułatwieniem w ich czyszczeniu. Bo on ma zbierać wodę z okien dzieki temu nie będzie zacieków przynajmniej mnie się tak wydaje. Miał ktoś taki sprzęt?

tomek101
Posty: 14
Rejestracja: wt 12 kwie 2016, 07:48
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: tomek101 »

Okna pcv są lepsze tylko wiadomo że jeśli kupimy te najtańsze to niedługo trzeba będzie coś u nich poprawić. Jak kupimy okna dobrego producenta to tylko co kilkadziesiąt lat trzeba wymienić uszczelki.

berkowy
Posty: 321
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 08:10
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: berkowy »

Widzę, że te okna Budvar ostatnio sporo ludzi chwali na forach. Na tej stronie widziałem wypisane parametry tych okien i muszę powiedzieć, że wyglądają całkiem dobrze.

Ada87
Posty: 18
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 06:46
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: Ada87 »

To już raczej kwestia stylu a nie parametrów - w kazdej klasie znajdziemy drewniane czy aluminiowe odpowiedniki okien z PCV. My zdecydowaliśmy się na plastik, vetrexy V90+ z firmy Fixokna.pl], ale za to o fakturze i kolorze drewna - ciemnobrązowy dąb bagienny.
Ostatnio zmieniony pn 26 sie 2019, 10:10 przez Ada87, łącznie zmieniany 1 raz.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: 3zuch »

Drewniane, bardziej eleganckie przede wszystkim :)

kataszak
Posty: 5
Rejestracja: pt 12 maja 2017, 15:47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: kataszak »

my wybraliśmy drewniane i jesteśmy zadowoleni

nitkarafal
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 maja 2017, 14:22
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: nitkarafal »

W dobre drewniane okna trzeba zainwestować dużo więcej, ja zdecydował bym się na okna PCV.

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: Ambitny »

Jeżeli interesują Cię niedrogie i porządne okna, koniecznie zerknij sobie na ofertę okien tego salonu. Wzorów i rodzajów mają mnóstwo, a ceny niewygórowane.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: mazurek »

Wydaje mi się, że pcv będą lepszym wyborem.

nosleep
Posty: 603
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: nosleep »

hmm z reguly okna PCV sa lepsze, ale dobrze wykonane okna drewniane - takze moga byc wytrzymale oraz co wazne w niektorych domach - po prostu pasujace do fasady. Jesli chodzi o okna Radom to firma MebelPlyt ma w sprzedazy zarowno okna drewniane jak i PCV - roznych producentow. Mozna zawsze sie z nimi skontaktowac i zasiegnac porady.

Astra80
Posty: 278
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Re: Jakie okna lepsze.PCV czy drewniane

Post autor: Astra80 »

Moim zdaniem najlepsze sa okna PCV. Są tanie i łatwe w utrzymaniu czystości. Można sobie przecież wybrak okleinę imitująca drewno wiec z daleka nawet nie będzie widać, że okno nie jest drewniane. Dobre okna oferuje firma Ekoplast. Jesli stawiacie na jakość i estetykę to proponuję okna wykonane w technologii v-perfect http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... -v-perfect . To trwałe okna, wykończone z dbałościa o każdy szczegół.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat