Kredyt pod zastaw nieruchomości

Strażak po godzinach

Topic author
Listek
Posty: 155
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: Listek »

Mam kłopoty finansowe, moje zadłuzenie to ok.80tys. Zeby spłacic wszystko. W tym komornika, myslałem nawet nad zastawieniem nieruchomosci, co o tym myslicie? pozdrawiam
Awatar użytkownika

lexu09
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 kwie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: lexu09 »

Ciężko coś doradzić. Życzę powodzenia.
Obcowanie z mądrym – to powiększanie wiedzy, obcowanie z głupim przynosi wiedzy utratę
Awatar użytkownika

Zdenek
Posty: 146
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:29
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: Zdenek »

Listek pisze:Mam kłopoty finansowe, moje zadłuzenie to ok.80tys. Zeby spłacic wszystko. W tym komornika, myslałem nawet nad zastawieniem nieruchomosci, co o tym myslicie? pozdrawiam
komornik wszedł Ci na majątek? Oj to nie wiem czy już coś zrobisz. Poza tym naprawdę musiałeś się postarać aby dopuścić do takiej sytuacji... Tak naprawdę to nie jest tak łatwo zadłużyć się w tym stopniu aby zajął się nami komornik....

Jedyne co mogę Ci doradzić to zadanie pytania na tym forum kredytowym:
http://www.forum-kredytowe.pl/
Konkretnie w dziale dla zadłużonych. Tam powinni Ci doradzić co robic.

Megi88
Posty: 4
Rejestracja: czw 16 cze 2016, 10:28
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: Megi88 »

Uważaj na spiralę, bo branie kredytu na spłatę kredytów może się udać, ale z tym trzeba ostrożnie. Generalnie zazwyczaj dobrze jest się próbować dogadać z wierzycielem, może rozłoży na mniejsze raty, może wydłuży termin spłaty, może odłoży spłatę na kilka miesięcy. Z komornikiem też można coś rozmawiać, ale tak jak kolega wyżej polecam to forum, na pewno nie jesteś sam w tej sytuacji.

melon
Posty: 8
Rejestracja: śr 27 lip 2016, 08:01
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: melon »

Firmy oferujące pożyczki pozabankowe czasami sprawdzają przyszłych klientów w BIG, jednak prawdą jest, że najpierw trzeba spłacić jedną pożyczkę a następnie wziąć kolejną, można tak np ciągnąć cały rok teraz jest pełno pożyczek za darmo.

Kredyt pod zastaw nieruchomości oferuje np firma speed cash, wyjść z długów pomoże PROGRESS FINANCE GROUP.
Ostatnio zmieniony pt 17 lut 2017, 19:29 przez melon, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia73
Posty: 10
Rejestracja: śr 17 sie 2016, 08:28
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: Kasia73 »

Jeżeli nie masz negatywnej zdolności kredytowej, to pozostaje pożyczka hipoteczna w banku. Ale tylko w banku! Nie w żadnej firmie pożyczkowej czy pożyczka pod zastaw nieruchomości od osoby prywatnej! Jeżeli nie wiesz jaki wybrać bank, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z doradcą finansowym lub kredytowym. Doradca finansowy może pomóc w podjęciu decyzji. Jest jeszcze coś takiego jak kredyt konsolidacyjny hipoteczny, czyli konsolidacja zadłużeń bankowych (ale tylko bankowych), pod zastaw nieruchomości. Jest to kredyt tańszy niż kredyt gotówkowy, ponieważ zabezpieczeniem jest nieruchomość, a tym samym oprocentowanie takiego kredytu jest znacznie niższe.
Nie wiesz jaki kredyt, jak pożyczka lub jaki bank? Najważniejsze jest porównanie ofert finansowych Kredyt Porównanie i wszystko będzie prostsze!

Supersam
Posty: 11
Rejestracja: pn 16 sty 2017, 16:47
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: Supersam »

Osobiście znam tylko jedną firmą, która oferuje kredyty pod zastaw nieruchomości. Oprocentowanie 2,5-3% wydaje się bardzo atrakcyjne ale niewątpliwym problemem jest fakt, że nieruchomość musi znajdować się w jednym z byłych miast wojewódzkich :( Pomijam fakt, że jeśli nam się noga powinie przy spłacie to możemy stracić dom/mieszkanie/działkę. Z drugiej strony jeśli ktoś decyduje się na taki kredyt pod zastaw to wie na co się pisze i pewnie bank pieniędzy mu nie pożyczy.

byjka7
Posty: 364
Rejestracja: pn 23 sty 2017, 21:35
OSP (gm., woj.): Gmina Mysłowice Śląsk
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: byjka7 »

Szczerze mówić się na tym nie znam :( Zerknij sobie na stronkę https://hipoteki.net/koszty-kredytu-hipotecznego/tam wszystko wypisane jest o prowizjach, marżach, oprocentowaniu i innych ważnych kosztów. W dodatku w innej podstronie znajdziecie kalkulator, symulator kredytu hipotecznego. Koniecznie tam wejdź za nim pójdziesz do banku.

ritaka
Posty: 164
Rejestracja: ndz 10 kwie 2016, 16:36
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: ritaka »

Nie wiem czy warto brać kredyt pod zastaw nieruchomości bo jest to związane z dość dużym ryzykiem. Może zajrzyj do ich https://kredyt123.pl/kredyt-dla-firm oferty kredytowej. Myślę, że znajdziesz tam jakąś korzystną formę kredytu :)

marylajanicka
Posty: 1
Rejestracja: czw 16 mar 2017, 07:05
OSP (gm., woj.): Mroczno, Warmiznko-Mazurskieq
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: marylajanicka »

Ja bym aż tak nie ryzykował. Szkoda byłoby utracić nieruchomość.

byjka7
Posty: 364
Rejestracja: pn 23 sty 2017, 21:35
OSP (gm., woj.): Gmina Mysłowice Śląsk
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: byjka7 »

Nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce, ale jeżeli odziedziczyłeś te nieruchomość, to najpierw musisz zapłacić podatek..Przeczytaj sobie ten artykuł https://grb-nieruchomosci.pl/sprzedaz-n ... -darowizn/ , według mnie poiwnien wam troszkę dać do zrozumienia. Według mnie jest merytoryczny i dowiesz się jak wygląda sytuacja z tym podatek.

maniak
Posty: 215
Rejestracja: ndz 28 maja 2017, 14:34
OSP (gm., woj.): płońsk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: maniak »

W banku Raiffeisen możesz starać się o kredyt konsolidacyjny. Jest to oczywiście kredyt hipoteczny, ale bank pozwala jego połowę przeznaczyć na dowolny cel. Tak więc dług i nie zostaniesz bez grosza pry duszy.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: marcy »

Warto wiedzieć, jakie dokumenty są niezbędne przy kredycie hipotecznym, a tych jest całkiem sporo. Na http://top-kredyty.pl/ile-sie-czeka-na- ... ieszkanie/ są one wymienione.

3zuch
Posty: 758
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 09:22
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: 3zuch »

Kredyt hipoteczny gdy chcemy kupić mieszkanie to podstawa, chociaż jeszcze jest jeden produkt zobacz tu więcej info. Niestety do oceny zdolności kredytowej trzeba przygotować mnóstwo papierów.

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Kredyt pod zastaw nieruchomości

Post autor: regina »

To prawda, a już zwłaszcza jeśli chodzi o kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek Poznań . To wtedy lepiej poszukać w instytucji pozabankowej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat