Domowe sposoby na użyźnienie gleby

Strażak po godzinach

Topic author
Assasin
Status: Offline

Domowe sposoby na użyźnienie gleby

Post autor: Assasin » wt 06 wrz 2016, 15:22

Czy są tutaj jacyś działkowicze :) ?? Piszę, bo chciałem zapytać, czy macie może jakieś domowe sposoby na użyźnienie gleby? Kupiliśmy w tym roku 8 arów działki. Na mniej więcej 5 chcielibyśmy zrobić ogródek warzywny. Wprawdzie w przyszłym roku, ale jeszcze na jesieni przydałoby się zadbać o należytą żyzność gleby. Pytanie jak?

Listek
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie

Re: Domowe sposoby na użyźnienie gleby

Post autor: Listek » czw 13 paź 2016, 14:55

Trochę tego jest. Dobrze sprawuje się obornik zarówno pochodzący od bydła mlecznego jak i ten od drobiu. W ten sposób dostarczamy roślinom wszystkich niezbędnych pierwiastków, minerałów i związków organicznych a w szczególności azot, fosfor, potas - czyli składniki odżywcze jak i energię. Glebę użyźnić można również przy pomocy kompostu - a ten może być zrobiony na bazie trawy, liści czy innych składników pochodzenia organicznego. Roślinom należy też dostarczać składników mineralnych w postaci nawozów. Jaki nawóz do jakich celów należy stosować, można przeczytać tutaj, we dziale z poradami Green Eco Poland: greenecopoland.pl/porady

czystek
OSP (gm., woj.): Nadolice Wielkie

Post autor: czystek » śr 19 paź 2016, 15:32

Jeśli masz problem z robalami to odwiedź serwis http://robale.pl. Tam znajdziesz wiele pożytecznych rad. Np. jak radzić sobie z komarami czy muchami w ogródku.

cerber

Post autor: cerber » ndz 20 lis 2016, 23:46

Ja się już oduczyłem zabawy z domowymi sposobami. Wolę wydać kilka złotych i kupić odpowiednie nawozy ekologiczne.

Laurka
OSP (gm., woj.): woj.mazowieckie

Post autor: Laurka » śr 30 lis 2016, 17:31

Moim zdaniem najlepszym ekspertem może być tu ktoś kto zaliczył odpowiedni kierunek studiów,najlepszy byłby tutaj ochrona środowiska studia
Na tych kierunkach jest prawdziwe oblężenie,ale podobno studenci kończący je są ekspertami w wielu dziedzinach.

ollafe88n

Post autor: ollafe88n » śr 18 wrz 2019, 13:06

Ja mam całkiem spory ogród warzywny u siebie na działce i zastanawiam się w co pochowam wszystkie plony w tym roku. Jakis czas temu znalazłem oferte tej firmy https://wimar.net/ , gdzie można kupić specjalne opakowania dla rolnictwa właśnie na przykład na warzywa i zastanawiam się czy je kupić. Powiedzcie mi co wy o tym sądzicie?

Tymoteusz1
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie

Post autor: Tymoteusz1 » wt 24 wrz 2019, 13:19

Przecież są różne sposoby na uprawy roślin, można stosować też wewnętrzne ogrody czy altany. Idąc w tym kierunku, warto zadbać o wykorzystanie takich narzędzi jak https://www.growtent.pl/Promocja-spromo-pol.html dzięki którym o wiele prościej będzie Wam ogarnąć cały temat. Warto się temu przyjrzeć.
ODPOWIEDZ