Samodzielna renowacja skóry mebli

Strażak po godzinach

Topic author
renchcon1970
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 30 sty 2017, 13:18
Status: Offline

Samodzielna renowacja skóry mebli

Post autor: renchcon1970 »

W salonie mam sporej wielkości skórzaną (skóra naturalna) rogówkę, a do tego duży puf. Rogówka ma dosyć niespotykany kolor nazwany śliwką, ale to jest coś jak bardzo ciemny brąz, prawie czarny, delikatnie wpadający w bordo. Dodatkowo kolor nie jest zupełnie jednolity, a minimalnie jakby przecierany. W każdym razie mebel ma kilka lat, ale dopiero teraz pojawiły się na nim (częściowo przyczynił się do tego domowy futrzak) drobne pęknięcia górnej warstwy skóry, spod których przebija jasny kolor - wygląda to źle. Szukałam w sieci różnego typu informacji i natknęłam się na zestawy do samodzielnej renowacji skór, przeznaczone zarówno do mebli, jak i na przykład foteli samochodowych. Oczywiście meble mogę oddać do wymiany pokrycia, ale jeśli miałabym to robić, to już wolę kupić nowe. I tu moje pytanie - czy ktoś próbował za pomocą tego rodzaju zestawów naprawiać skórę, a jeśli tak, to z jakim efektem? Czy trudno będzie dobrać kolor, który jest tak specyficzny? A może jest coś jeszcze, co moglibyście mi polecić?

iskierka97
Posty: 325
Rejestracja: czw 19 sty 2017, 14:05
Status: Offline

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Post autor: iskierka97 »

Ja to słyszałam, że doskonałe produkty z zakresu pielęgnacji skór mają w serwisie Motochemia. A to dlatego, że znajomy kupował u nich kiedyś stąd alternator do Audi. Podobno jest bardzo zadowolony zarówno z porady jak i fachowej obsługi.

sukienka
Posty: 1858
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Post autor: sukienka »

Spokojnie poradzisz sobie z tym na własną rękę. Ważne jest tylko to, abyś się wyposażył w niezbędne sprzęty i akcesoria do renowacji. Przeczytaj sobie chociażby artykuł https://hurtownia-akces.pl/renowacja-mebli, może okazać się pomocny.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Post autor: marcy »

Lepiej powierzyć to specjalistom.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Samodzielna renowacja skóry mebli

Post autor: elabarbara »

W sumie niektóre faktycznie meble można samodzielnie odświeżyć, zmienić. Ja przykładowo teraz znalazłam sklep siso-pol.pl gdzie można kupić różne akcesoria do mebli: zamki , kółka, prowadnice do szuflad itd. Warto też pamiętać o tej firmie, bo mają solidne rzeczy, które mogą międzyczasie się przydać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat