Alkoholizm

Strażak po godzinach

Topic author
klavvier
Posty: 132
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 15:14
Status: Offline

Alkoholizm

Post autor: klavvier »

Witam Wszystkich! Jeśli potrzebujecie motywacji do rzucenia nałogu jakim jest alkoholizm to polecam korzystać ze strony, poświęconej temu tematowi. Czytając artykuły udostępniane na jednej z nich (zostawiam link dla zainteresowanych, bo myślę, że faktycznie warto tam zajrzeć: http://www.odtrucia.edu.pl/, zmotywowałam się i podjęłam w końcu decyzję o leczeniu. Zrozumiałam, że rzucenie nałogu nie jest rzeczą trudną, a wszelkie ograniczenia są tylko w mojej głowie. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w walce

mazurek
Posty: 906
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: mazurek »

Na szczęście tego problemu nie mam

Nadzieja
Posty: 549
Rejestracja: wt 30 gru 2014, 08:56
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Nadzieja »

Wbrew pozorom choroba alkoholowa dotyka sporą część społeczeństwa. Samo picie wyskokowe jest już zagrożeniem.

Izeza
Posty: 147
Rejestracja: śr 01 mar 2017, 12:09
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Izeza »

Jak udało mi się przeczytać na http://ograniczpicie.pl/ - w przypadku wystąpienia w rodzinie alkoholizmu, pomocy potrzebuje nie tylko osoba uzależniona, ale również jego najbliżsi... Trzeba nauczyć się radzić z taką osobą i potrafić powiedzieć "NIE".

gregg
Posty: 36
Rejestracja: śr 31 maja 2017, 14:49
OSP (gm., woj.): Wrocław dolnośląskie
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: gregg »

W walce z uzależnieniami pomaga olejek konopny.To nie jest drogi środek https://cbdcentral.pl/pl/p/Olejek-konop ... -ml-BIO/76

weronikaja
Posty: 659
Rejestracja: śr 31 maja 2017, 17:43
OSP (gm., woj.): śląskie zabrze zabrze
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: weronikaja »

A ja uważam ze najlepszym rozwiązaniem jest szukanie pomocy w takich ośrodkach jak np ten Prywatne odtrucie alkoholowe olsztyn Zaczyna się od odtrucia organizmu. Leczenie , terapie trwa to 8 tygodni. Co ważne pacjent przez najbliższy rok będzie objęty rocznym okresem ochronnym w razie sytuacji zagrażających przerwania abstynencji. Pomocy wsparcia tez będzie potrzebować rodzina osoby uzależnionej. I o nich w tym ośrodku pomyślano.

AlinaPin
Posty: 231
Rejestracja: śr 10 sie 2016, 22:32
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: AlinaPin »

Zgadzam się ,że szukanie pomocy w odpowiednim ośrodku będzie najlepszym rozwiązaniem. Alkoholizm to uzaleznienie ktore leczy sie nawet przez wiele lat, dlatego trzeba podejsc powaznie do tego tematu. Ja polecam Wam prywatną klinikę Medox http://medox.org.pl/ bo oni mają spore doświadczenie z takimi problemami. Mozna im zaufać

Ideks23
Posty: 127
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Ideks23 »

Faktycznie trudno samodzielnie zerwać z nałogiem. Potrzebne jest wsparcie doświadczonego terapeuty. I to najlepiej w pełnym zakresie. Dlatego lepszą moim zdaniem opcją jest ośrodek, jak ten http://www.alkoholizm.org.pl/, gdzie leczeniem alkoholizmu zajmują się profesjonaliści.

elabarbara
Posty: 861
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: elabarbara »

W mojej rodzinie był ten problem i alkoholik sam z siebie nie wyjdzie z uzależnienia. Zawsze potrzebuje wsparcia. Może sobie uświadomić problem ale to nie wszystko. Potrzeba zrozumienia i pomocy. Na szczęście my trafiliśmy na Ranking ośrodków terapii i znaleźliśmy odpowiedni ośrodek. Ze strony bliskich również potrzebne jest wsparcie, ale bardzo często występuje syndrom współuzależnienia.

Tymoteusz1
Posty: 484
Rejestracja: wt 16 cze 2015, 11:59
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Tymoteusz1 »

Niestety, jeśli osoba uzależniona nie będzie chciała zmienić swojego życia, to będzie ciągle trwać w nałogu. A przecież dzisiaj są takie miejsca jak http://cm-medica.pl/centrum-uzaleznien/ gdzie przy wsparciu specjalistów można wrócić do normalnego życia. Warto na to postawić.

Ideks23
Posty: 127
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Ideks23 »

A może trzeba dać takiej osobie jakąś alternatywę? Sporo ludzi sięga po alkohol, bo pozwala on się wyciszyć, ukoić nerwy czy uspokoić. A takie samo działanie ma napar z kava kava - tylko, że kava kava nie uzależnia. Tutaj https://www.kavasklep.com/ jest sklep, gdzie kava kava można legalnie kupić. Udowodniono, że kava kava jest doskonałym substytutem alkoholu.

mazurek
Posty: 906
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: mazurek »

Alkoholizm w rodzinie często połączony jest także z innymi problemami, jak choćby przemoc domowa, zobacz tutaj, jak rozpoznać pierwsze symptomy tego, że dzieje się źle. Nie powinno się być ślepym na cierpienie rodzin, które często są terroryzowane przez jednego ich członka.

regina
Posty: 171
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: regina »

Tak to jest, alkoholizm rzadko pojawia się bez powodu. Dlatego należy przejść terapię, aby skutecznie wyzwolić się z ciągu alkoholowego. Także wiele osób na wszywkę alkoholową się decyduje i można tutaj https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... k-wyszkow/ wybrać się na taki zabieg

Naramiennik
Posty: 108
Rejestracja: wt 02 maja 2017, 00:53
OSP (gm., woj.): Jastrzębie bzie, śląskie
Status: Offline

Re: Alkoholizm

Post autor: Naramiennik »

Brat mojego kolegi miał wielki problem z alkoholem i tylko coraz bardziej się staczał.. W końcu nawet wniesiono kilka spraw do sądu z jego udziałem. Wtedy musieli zatrudnić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak, by wyciągnąć go z kłopotów, które spowodował właśnie jego alkoholizm.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat