Przedszkole publiczne czy prywatne?

Strażak po godzinach

Topic author
katpio123
Posty: 33
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 27 cze 2017, 20:01
Status: Offline

Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: katpio123 »

Ja szukam przedszkola dla mojej córki ale czytam opinie rodziców o przedszkolach, bo to ważne jest dla mnie. Zwracam też uwagę na nauczycieli, zajęcia jakie mają, obiekt. Ważne jest dla mnie bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu. Dobrą opinie ma przedszkole językowe łódź bo dzieci już od najmłodszych lat mają możliwość uczyć się języka obcego, co ułatwi im start w szkole. Mają zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmika i wiele innych. Oferta dla mnie jak najbardziej i chyba zapiszę ta moje dziecko. Co wy o tym myślicie mamusie ?

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: marcy »

Zdecydowanie publiczne. Nie ma sensu przepłacać.

Gasik4
Posty: 289
Rejestracja: śr 19 paź 2016, 15:50
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: Gasik4 »

My myślimy o tym prywatnym przedszkolu, bo bardzo nam zależy na zajęciach z dogoterapii. Ale mamy jeszcze parę miesięcy na ostateczną decyzję. Także zobaczymy jak to będzie.

Tymoteusz1
Posty: 479
Rejestracja: wt 16 cze 2015, 11:59
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: Tymoteusz1 »

To już wszystko zależy od Was. Moim zdaniem kluczowym pytaniem jest to, jaką edukacje chcecie zapewnić swojemu maluchowi. Wiem, że już teraz prowadzona jest rekrutacja do Academy International, po której dzieciaki mają o wiele lepszy start w przyszłość. W http://pl.academyinternational.pl/rekrutacja-2018/ możecie poczytać na temat rekrutacji tam obowiązującej. To będzie dobry wybór.

marekra
Posty: 23
Rejestracja: wt 07 mar 2017, 10:26
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: marekra »

Wybór przedszkola to bardzo indywidualna sprawa. Czasem istotniejsze jest "dostać się" niż mieć problem z brakiem opieki nad dzieckiem. Dość kluczową sprawą jest również kwestia finansów. Wiadomo publiczne będą nieco tańsze, jednak nie dużo licząc wszystkie pieniądze. Osobiście rozważam puszczenie dziecka do przedszkola językowego na Mokotowie. Liczę, że inwestycja w rozwój młodego przyniesie niebawem zadowalające efekty.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: mazurek »

Zależy czy kogoś stać na przedszkole prywatne, a chyba mało kogo stać.

Fate
Posty: 109
Rejestracja: czw 13 kwie 2017, 08:50
OSP (gm., woj.): Kraków małopolska
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: Fate »

W czasach stosunkowo dużych dodatków finansowych na każde dziecko mało kogo stać na przedszkole prywatne? Chyba jest wręcz przeciwnie. A tak poza tym, to warto zaznaczyć, że w przypadku przedszkoli publicznych, również spotkać się można z kosztami, które wcale nie są takie małe. Jeśli chodzi więc o przedszkola, to ja również polecam te prywatne. Jednym z ciekawszych jest przedszkole Harmonia (http://www.przedszkoleharmonia.pl) zlokalizowane w Krakowie.

weronikaja
Posty: 1001
Rejestracja: śr 31 maja 2017, 17:43
OSP (gm., woj.): śląskie zabrze zabrze
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: weronikaja »

Jeśli chodzi o przedszkole to to tylko prywatne ze względu na jakość usług jakie daje. Ja polecam zapoznać się z ofertą tego przedszkola https://szkrabki.pl/ z Warszawy. Wystarczy zobaczyć ich program i wszystko będzie jasne. Jeśli chcesz żeby dziecko się rozwijało należycie to trzeba zadbać o to od najmłodszych lat.

elabarbara
Posty: 1571
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: elabarbara »

Publiczne. Prywatne to moim zdaniem przesada, a dziecko tak czy siak przyniesie chorobę, to i w takim i takim to się po prostu szerzy. Nie ma tak, że w prywatnym maluch rzadziej choruje. Myślę też, że zabawy czy place zabaw dla przedszkoli specjalnie produkowane w obu rodzajach są podobne, więc pod tym kątem nie ma co porównywać.

Wandka
Posty: 1050
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: Wandka »

Osobiście uważam, że dużo lepsze dla dzieci są przedszkola prywatne aniżeli państwowe, ponieważ w takich niepublicznych placówkach poświęca się dzieciom dużo więcej uwagi. Jeśli na przykład chodzi o poznań przedszkole prywatne "Mali Wielcy" na ul. Tylne Chwaliszewo 25 jest naprawdę fantastyczną placówką, w której jest organizowanych tak wiele zajęć dodatkowych, że na pewno żadne dziecko się tam nie nudzi :)

artek
Posty: 249
Rejestracja: pt 29 sty 2016, 10:03
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: artek »

Najważniejsze, żeby dzieci były tam bezpieczne a wychowawczynie wiedziały jak się zachować w sytuacjach kryzysowych. W dużej gromadce dzieciaków sporo się może zdarzyć i lepiej ubezpieczyć dziecko na cały rok pobytu w przedszkolu.

samwise
Posty: 526
Rejestracja: pn 18 lip 2016, 08:28
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: samwise »

Czy to w ogóle jest duża różnica?

AnnaMarie711
Posty: 69
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 16:57
OSP (gm., woj.): goczałkowice-zdrój, śląskie
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: AnnaMarie711 »

jeżeli znajdzie się miejsce w publicznym to może warto z takiej opcji skorzystać? Wiadomo jak to jest z miejscami obecnie... Tu myślę, że zainteresuje was także oferta od sklepu internetowego https://haribi.pl Będziecie mogli liczyć tu na spory wybór zabawek.
Awatar użytkownika

Tenesy
Posty: 516
Rejestracja: pn 20 mar 2017, 12:44
Lokalizacja: Gliwice
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: Tenesy »

W przedszkolu prywatnym są mniejsze grupy i nauczyciele mogą przeznaczyć więcej czasu dla dziecka. Ponadto w przedszkolu prywatnym będziemy mieli lepsze wsparcie jeśli dziecko ma zaburzenia rozwoju, na przykład autyzm.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: Przedszkole publiczne czy prywatne?

Post autor: mazurek »

Niezależnie od tego, do jakiego przedszkola się pójdzie, trzeba się do tego przygotować, jak również przygotować dziecko do nowej przedszkolnej przygody. Sprawdź tu: https://mamaimaluch.pl/jak-przygotowac- ... zedszkola/, jak do tego tematu podejść na rozsądnie. Jak się okazuje, najwięcej przeżywają to rodzice, a nie dzieci.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat