Strona 1 z 1

Dobrze wykonany taras z czego?

: śr 06 gru 2017, 14:01
autor: natkawal76
Każdy z nas kto buduje dom ma problem z wyborem materiałów na jego wykończenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na to co nam się podoba. Jest to głównie spowodowane finansami, które przy wykończeniu idą jak woda. Ja miałam podobny dylemat przy wyborze materiały do wykończenia tarasu. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Kostka brukowa, jednak mam małe dziecko i bawienie się na kostce między którą jest piach opadło (jest dobra na podjazd). Później przyszły na myśl płytki jednak u wielu moich znajomych zobaczyłam, ze po kilku sezonach zimowych po prostu pękają. Jest to często spowodowane osiadanie domu, jednak się zdarza. Mój znajomy zaproponował mi rozwiązanie dość proste i nie drogie jak olej nagietkowy . Poszukałam troszkę w sieci poczytałam opinie i wybrałam. Po pierwsze jest ona łatwa w utrzymaniu i nie pęka jak płytki. Po drugie można ją samemu zamontować nie potrzeba specjalistów chociaż sam montaż nie jest drogi ja go oczywiście wzięła, przecież robię dom na lata. Po trzecie nie ma przerw jak w przypadku kostki – brudny piach. Mam ja już 3 lata taras wygląda pięknie i elegancko. Po zimie deskę kompozytową przepłukuję myjka ciśnieniową i taras gotowy na lato. Bardzo polecam to rozwiązanie wszystkiemu, którzy nie chcą go co roku malować lub wymieniać płytek raz na sezon

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: pt 11 maja 2018, 10:04
autor: byjka7
Z deski kompozytowej, dla mnie taki taras z deski wygląda bardzo ciekawie i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Zerknijcie sobie na przykładowe aranżację https://www.architekt-ogrodu.pl/aranzacje/ , być może coś akurat Wam się spodoba. Wiele osób obecnie decyduje się na montaż tarasów przez firmy zewnętrzne. Bardzo dobrze! Lepiej takie rzeczy montować z pomocą architektów.

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: pt 15 cze 2018, 21:43
autor: Astra80
Desko sa ładne ale nie wiem czy nie lepiej zainwestować w bruk klinkierowy bo jest trwalszy. Spójrzcie tutaj - w sklepie Askot mają do wyboru klinkier w różnych kolorach. Przede wszystkim klinkier jest bardzo wytrzymały, nie blaknie, nie pęka na mrozie, jest łatwy w czyszczeniu a ponadto nie jest śliski nawet po deszczu.

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: pn 25 cze 2018, 10:01
autor: ollafe88n
Jak juz wspominacie o myciu tarasu i myjkach ciśnieniowych,to według mnie o wiele lepiej zamiast kupować jest skontaktować się z taką firmą jak ta http://www.avisonline.pl/ i ten sprzęt wypożyczyć. Na pewno będzie to korzystniejsze finansowo tym bardziej, że pewnie nie będzie ona używana przez was jakoś zbyt często!

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: pn 27 sie 2018, 21:24
autor: weronikaja
Taras moze być idealnie przyozdobiony dzięki usłudzę jaką jest brukarstwo zabrze Dzięki brukarstwu w zabrzu wiele tarasów jest pieknie przyozdobionych wokoło kostką brukową. Taka usługa jak brukarstwo w zabrzu będzie idealną usługą na takie przedsięwzięcie, jakim jest piękny taras w ogrodzie.

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: wt 28 sie 2018, 13:43
autor: nosleep
Planując wykonanie tarasu bardzo ważny jest dobór odpowiedniej podłogi jak i balustrad tarasowych. Jeśli cenicie sobie nowoczesny design to świetnym rozwiązaniem dla Was będą balustrady szklane. Takie balustrady wykonane są z hartowanego szkła odpornego na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych a także z elementów chromowanych. Balustrada szklana nie wymaga specjalnej pielęgnacji czy konserwacji. Regularnie czyszczona na mokro na długo zachowuje ładny wygląd.

Re: Dobrze wykonany taras z czego?

: czw 13 wrz 2018, 13:34
autor: 3zuch
Na dobrze wykonany taras składa się dobry materiał plus robocizna. Jakość płyt tarasowych gwarantuje się kilku producentów http://celnie.pl/producent-plyt-tarasow ... tarasowych, których produkty łatwo zakupić. Gorzej z solidna ekipą budowlaną, tu w poszukiwaniu sprawdza się rekomendacja znajomych.