Strona 1 z 1

Biznes oparty na cierpieniu

: pt 26 sty 2018, 15:59
autor: Ma_ciek
Witajcie,

prowadzę blog i nie mogłem nie rozpocząć dyskusji na temat ewentualnego zakazu prowadzenia w Polsce ferm z hodowlą zwierząt na futra.

I mimo oporu, straszeniem utratą miejsc pracy uważam, że w obecnych czasach nie ma żadnego uzasadnienia znęcania się nad zwierzętami w celu produkcji futer.

Najprawdopodobniej już niedługo rozpocznie się szeroka debata na ten temat. Proszę o głos w dyskusji, o refleksję i zastanowienie się: czy należy popierać każdy biznes?

http://www.biznesoweinformacje.pl/bizne ... ierpieniu/

zapraszam,

Pozdrawiam,

Maciek

Re: Biznes oparty na cierpieniu

: pt 26 sty 2018, 22:08
autor: falconde
Maćku, a co sądzisz o hodowaniu zwierząt na mięso?? Też się je zabija. Tymczasem większość ludzi bez jedzenia mięsa nie może się obejść.

Re: Biznes oparty na cierpieniu

: ndz 28 sty 2018, 10:11
autor: Ma_ciek
Ja w ogóle jestem na nie, ale podchodzę rozsądnie - w tej kwestii rewolucji nie zrobimy,

ale hodowanie zwierząt (czyli przetrzymywanie w haniebnych warunkach) i zabijanie w sposób okrutny jest podłe i nikczemnie. Tym bardziej, że w futra służą do "pokazania się". Obecnie nie ma żadnego uzasadnienia dla ich produkcji.

Re: Biznes oparty na cierpieniu

: wt 26 cze 2018, 09:44
autor: Tymoteusz1
Wszystko jest kwestią interpretacji. Zresztą wiele gałęzi rolnictwa opiera się na zdrowym podejściu do zwierząt. Przecież teraz dostępne są takie produkty jak http://www.bas-pol.pl/produkt/maczka_rybna.html od BAS-Pol, które dodatkowo wspierają trzodę w zdrowym rozwoju. To dobitnie pokazuje, że warto pójść w tym kierunku.

Re: Biznes oparty na cierpieniu

: wt 26 cze 2018, 13:29
autor: marekra
Wszelkie zmiany w prawodawstwie powinny dążyć do poprawy bytowania zwierząt hodowlanych, a nie likwidacji hodowli. Na pewno nie wszystkim podoba się cel trzymania zwierząt, ale wycinanie całej gałęzi gospodarki tylko z powodów światopoglądowych nie jest dobrym rozwiązaniem.