Kontynuacja nauki w gimnazjum

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
Inter
Posty: 201
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:30
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Kontynuacja nauki w gimnazjum

Post autor: Inter » czw 08 lut 2018, 09:28

Witam. Moja koleżanka około 2 lata temu została zmuszona do przerwania nauki w gimnazjum (była wtedy w trzeciej klasie której nie skończyła, ale zaliczyła 2 z 3) przez bardzo ciężką sytuację w domu (pijący i awanturujący się ojciec, grożenie jej śmiercią kilka razy w tygodniu, rozbijanie jej butelek na głowie itd.), i w końcu uciekła z domu, a po paru miesiącach wyjechała za granicę pracować na czarno.

Teraz już się sytuacja trochę ustabilizowała, wróciła do kraju, w tym momencie ma 19 lat i chciałaby chociaż skończyć gimnazjum. Więc mam pytanie - czy da się zrobić tak, że przyjmą ją do gimnazjum dla dorosłych, ale od razu do trzeciej klasy?
Awatar użytkownika

k-m
Posty: 62
Rejestracja: śr 22 lip 2015, 14:04
OSP (gm., woj.): Warszawa,mazowieckie
Status: Offline

Re: Kontynuacja nauki w gimnazjum

Post autor: k-m » czw 08 lut 2018, 11:59

Nie jestem na 100% pewien czy kolezanka bedzie mogła zapisać się do 3 szkoły czy będzie musiała przejść wszystko po kolei. Ale wydaje mi się,że jesli posiada opowiednie papierki i jesli ma świadectwa ukończenia szkoły to nie będzie tutaj żadnego problemu.

Proponowałbym dopytac się o możliwośc ukonćzenia gimnazjum w Atucie: www.atutszkola.pl/oferta/gimnazjum-dla-doroslych/ - szkoła prowadzi gimnazjum dla dorosłych i umożliwia dokończenie edukacji na każdym etapie
Kolezanka przy tym powinna sie pospieszyć bo jednak ministerstwo szykuje reformę rezygnacji z gimnazjów.
ODPOWIEDZ