Strona 1 z 1

Drzwi przeciwpożarowe - jakie wybrać?

: pt 23 lut 2018, 08:06
autor: Inter
Drzwi miałby zostać zamontowane w budynku wielorodzinnym, w części w której znajduje się kotłownia. Zależy nam na rozdzieleniu od pozostałych pomieszczeń i lokali mieszkalnych. Krótko mówiąc, chodzi o zredukowanie zagrożenia pożarowego. Możecie polecić mi coś w tym zakresie? Jakie normy powinny spełniać takie drzwi?

Re: Drzwi przeciwpożarowe - jakie wybrać?

: pt 23 lut 2018, 11:35
autor: Ziobro
Wybór u dostawców jest dosyć duży. Zależy jeszcze jakiej wielkości miałyby to być drzwi. Należy jeszcze pamiętać, że występuje kilka klas odporności ogniowej np:
ALPE EI 120: EI2 120 lub ALPE EI 30: EI2 30 / EW 60.
Drzwi takie wykonane są najczęściej ze stali, są masywne. Można je dodatkowo wyposażyć w samozamykacze czy trzymacze magnetyczne.
Proponuje sprawdzić jeszcze tutaj: https://www.mercordoors.com/pl/site/mer ... wi-stalowe - masz tam przykładową charakterystykę.

Re: Drzwi przeciwpożarowe - jakie wybrać?

: czw 29 mar 2018, 11:58
autor: Albercik23
To jest dobre pytanie. Wszystko chyba zależy od tego, jakie masz budżety tak naprawdę, bo drzwi przeciwpożarowe potrafią sobie naprawdę solidnie kosztować. Nie będę się tu rozpisywał szczególnie, natomiast z doświadczenia wiem, że najlepiej skontaktować się z firmą która robi takie wykonania i jest w stanie Ci wyjaśnić co i jak. Ja na przykład w tej kwestii kontaktowałem się z firmą http://www.alufire.com/ i muszę powiedzieć, że właśnie doradztwo było na bardzo wysokim poziomie.