zabezpieczenie lakieru i karoserii w samochodzie

Strażak po godzinach

Topic author
karolewski
Posty: 6
Rejestracja: śr 21 wrz 2016, 15:04
OSP (gm., woj.): Rzejowice, łódzkie
Status: Offline

zabezpieczenie lakieru i karoserii w samochodzie

Post autor: karolewski » sob 10 mar 2018, 19:49

Nie wiem czy o tym słyszeliście.
Znalazłem informację w prasie motoryzacyjnej o skutecznej metodzie zabezpieczenia powłoki lakierniczej i karoserii w nowych samochodach. Nie chodzi o to, że najlepiej zabezpieczać nowe samochody, ale o to, że normy ekologiczne lakierów samochodowych są tak wyśrubowane, że powłoka jest miękka i bardzo cienka co mimo ocynkowanej karoserii nie zabezpiecza jej przed pojawiającą się korozją. Zabezpieczenie polega na oklejeniu samochodu specjalną folią ochronną. Koszt to ok 2500 zł.
Mam wątpliwości czy takie zabezpieczenie coś daje. Przecież gdyby to było skuteczne to robiliby to producenci samochodów. Z drugiej strony sami w firmie zauważyliśmy, że samochody oklejane folią z reklamą skutecznie zabezpieczają lakier w samochodzie przed zarysowaniem. Gdy zdejmujemy reklamę przed sprzedażą naszych samochodów firmowych, nabywcy myślą, że samochody były malowane bo tak świetnie wygląda na nich lakier. Może to kwestia rodzaju folii. Reklamę na samochody od lat nakłada nam Fabryka Reklamy w Łodzi na Piłsudskiego 143 .

Stworek
Posty: 180
Rejestracja: wt 04 kwie 2017, 08:35
Status: Offline

Re: zabezpieczenie lakieru i karoserii w samochodzie

Post autor: Stworek » wt 14 maja 2019, 11:00

Ciekawa rzecz. Szczerze mówiąc nie pomyślałam o tym. Ja przed sprzedażą aut raczej ogarniam lakier stosując się do tych porad, aby wyglądał trochę lepiej.
ODPOWIEDZ