Co wozić w aucie na wypadek awarii?

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
Inter
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Co wozić w aucie na wypadek awarii?

Post autor: Inter » ndz 08 kwie 2018, 08:45

Na trasach zdarzają się różne rzeczy. Część awarii można naprawić we własnym zakresie. Stąd pytanie, co wozić ze sobą? Oprócz zestawu do wymiany opony... Czy nie ma to większego sensu?
Awatar użytkownika

Lollak
OSP (gm., woj.): lublin, ubelskie

Re: Co wozić w aucie na wypadek awarii?

Post autor: Lollak » czw 12 kwie 2018, 13:35

Coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy ubezpieczeniowej od tych wszystkich zdarzeń które mogą przecież nas spotkać na drodze, nieprzewidzianych sytuacji.
W każdym większym mieście funkcjonuje przecież coś takiego jak mobilna wulkanizacja. Polega to na tym, że podjeżdża van, w którym znajdują się wszystkie niezbędne sprzęty i który to w ciągu kilku chwil, jest w stanie pomóc.
Z pewnością warto wozić te wszystkie akcesoria pierwszej potrzeby: klucz do koła, podstawowy zestaw narzędzi, kamizelkę odblaskową i inne tego typu: https://nocar.pl/blog/jakie-narzedzia-w ... ek-awarii/
poaposdfsdfasdfa

sukienka

Post autor: sukienka » sob 08 gru 2018, 11:31

Polecam wozić ze sobą też namiary na dobre warsztaty :) Jak chociażby na blacharstwo lakiernictwo łódź. Do tych panów trafiło moje auto kiedy miałam stłuczkę w centrum Łodzi. Szybko i skutecznie poradzili sobie z awarią.

Tymoteusz1
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie

Post autor: Tymoteusz1 » wt 12 lut 2019, 16:11

Jasne, takie rzeczy są jasno określone w prawie i po prostu trzeba tego przestrzegać. W przeciwnym razie możecie spowodować jeszcze większe zagrożenie na drodze. Jeśli auto nie jest zdatne do dalszej jazdy, to powinniście skorzystać z takiej pomocy drogowej jak http://autoben.pl Dzięki temu będziecie w stanie szybko wrócić do domu po kolizji.

Marko8282
OSP (gm., woj.): gmina Zielonki, małopolskie

Post autor: Marko8282 » śr 20 lut 2019, 13:36

A jak jest w tej chwili z apteczką? jest obowiązkowa?

Ambitny

Post autor: Ambitny » śr 20 lut 2019, 15:06

Ja to zawsze wożę ze sobą pompkę do kół. Już kilka razy zdarzyło się, że jej nie miałam, a bardzo by się przydała.

iskierka97

Post autor: iskierka97 » śr 20 lut 2019, 15:40

Jako że mam coraz słabszy akumulator, wożę ostatnimi czasy kable rozruchowe. Planuję też zakup prostownika (tutaj rozeznaję temat odnośnie tego zakupu) a w dalszej perspektywie także nowego akumulatora.
ODPOWIEDZ