Strona 1 z 1

Budowa domu a koszt

: wt 26 mar 2019, 15:58
autor: sukienka
Na początku zanim zabierzesz się za budowę domu to chyba pierwszym kosztem jest zakup odpowiedniego projektu domu. Szukałeś już jakiegoś? Od tego jaki projekt domu wybierzesz zależy też to ile na niego wydasz. Wiem że ciekawe projekty domów ma MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/ . Przy każdym projekcie mają też opisane ile mniej więcej będzie kosztowała budowa danego projektu. To bardzo pomaga przy planowaniu.

Re: Budowa domu a koszt

: pn 15 kwie 2019, 09:19
autor: iskierka97
U nas koszt nieco się zwiększy. Okazuje się, że mamy bardzo niestabilny grunt. Musimy najpierw znaleźć firmę, która nam go niedrogo ustabilizuje.

Re: Budowa domu a koszt

: pn 15 kwie 2019, 12:31
autor: Gasik4
To zobaczcie sobie na ofertę http://trans-ziem.pl/oferta/roboty-ziem ... ja-gruntu/ . Oni profesjonalnie zajmują się takimi rzeczami.

Re: Budowa domu a koszt

: pn 29 kwie 2019, 21:02
autor: monimm82
Na pewno jest tak że stan surowy zamknięty to minimum połowa kosztów domu. Musicie byc na to gotowi niestety. Zainteresujcie się na pewno też rozwiązaniami od https://el-san.pl na systemy grzewcze i sanitarne. Proponują oni ekologiczne, nowoczesne propozycje jeżeli chodzi o takie rzeczy jak kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła, czy rekuperacja.

Re: Budowa domu a koszt

: wt 30 kwie 2019, 12:53
autor: mazurek
Koszty budowy będą uzależnione od wielu czynników - wielkości, projektu, ceny materiałów budowlanych, ekipy budowlanej i innych nieprzewidzianych kosztów.

Re: Budowa domu a koszt

: wt 30 kwie 2019, 17:13
autor: sukienka
Moim zdaniem trzeba też pomyśleć o wszystkich dodatkowych usługach, takich jak na przykład wywóz ziemi. Na szczęście istnieją firmy, które się w tym specjalizują. Polecam zajrzeć na stronę https://warszawskikopacz.pl/wywoz-ziemi/.

Re: Budowa domu a koszt

: pn 06 maja 2019, 18:25
autor: weronikaja
Jak budujesz dom to koszty są ogromne ale nie obniżaj ich tnąc na jakości bo szybko się to zemści podczas użytkowania. Do ogrzewania polecam rozważyć klimatyzatory lub pompy ciepła firmy Toshiba. Przedstawicielem tej wiodącej marki jest https://clima.com.pl/ która ma wieloletnie doświadczenie oraz gwarantuje fachowe doradztwo w tym zakresie.

Re: Budowa domu a koszt

: pt 17 maja 2019, 17:30
autor: Tymoteusz1
To już bardzo indywidualny temat. Trzeba przyznać, że koszty mogą znacząco się różnić, w zależności od tego, jakie macie możliwości i chęci. Na pewno jednak warto postawić na wykorzystanie takich sprzętów jak szalunki z http://www.szalunkiweb.pl/szalunki-do-wykopow Dzięki temu cała konstrukcja będzie mogła powstać o wiele szybciej.

Re: Budowa domu a koszt

: śr 22 maja 2019, 10:04
autor: emilka28
cze
jakiś czas temu szukałem fachowców od dachu, zależało mi na szybkiej i profesjonalnej robocie, w końcu wybrałem firmę Traffic http://www.traffic-blachy.pl/uslugi/ doskonale się spisali, pomogli mi dobrać pokrycie dachowe i dodatkowe elementy, ponadto terminowo wykonali robotę i zażyczyli sobie rozsądną zapłatę

Re: Budowa domu a koszt

: pn 27 sty 2020, 10:28
autor: nosleep
No cóż, na budowie domu w zasadzie nie powinno się oszczędzać bowiem zakup tańszych materiałów może spowodować jakieś defekty podczas budowy. Najlepiej wybierać materiały dobre i sprawdzone. Jeśli będziecie szukać materiałów do wykończenia dachu to zerknijcie na ofertę sklepu Regamet. Tu poza pokryciem dachowym możecie zamówić rozmaite akcesoria dachowe http://www.regamet.com.pl/produkty/?cat ... ia-dachowe niezbędne do wykonania kompletnego dachu.