Badania prenatalne

Strażak po godzinach

Topic author
misia
Posty: 283
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 14 mar 2017, 10:57
Status: Offline

Badania prenatalne

Post autor: misia »

Cześć wszystkim! Jestem bardzo ciekawa, na jakie USG prenatalne się decydujecie? Bo przecież istnieje kilka wersji USG, prawda? Na pewno umówię się do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Katowicach na to USG prenatalne i słyszałam, że można u niej wykonać wersję 3D i 4D. W sumie to bardzo chciałabym otrzymać jak najlepsze zdjęcie czy filmik..

rorro
Posty: 97
Rejestracja: wt 27 cze 2017, 15:09
OSP (gm., woj.): Radom, mazowieckie
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: rorro »

Jeśli chodzi o badania prenatalne to są one wykonywane z krwi, samo usg nie jest w stanie wykryć tyle chorób jak na przykład bardzo czuły test Nifty. Odsyłam na https://badaniaprenatalne.pl , ja się dowiedziałam tam jakie badania warto wykonać i jak dokładnie one wyglądają. Nifty od 10 tygodnia ciąży już można zrobić, nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla płodu.

palto22
Posty: 471
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: palto22 »

Moja ginekolog poleciła mi, abym sprawdziła sobie test nipt katowice cena moim zdaniem jest jak najbardziej odpowiednia. Ginekolog udzieliła mi też wiele informacji w tym temacie i przyznam szczerze, że chętnie skorzystam z takiego badania. Wykonuje się z krwi matki, a więc nie jest to żadne ryzyko dla płodu.

mareku
Posty: 581
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: mareku »

:(
Ostatnio zmieniony czw 14 lip 2022, 16:58 przez mareku, łącznie zmieniany 1 raz.

charlize91
Posty: 144
Rejestracja: czw 31 mar 2022, 22:19
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: charlize91 »

Według mnie warto wiedzieć jakie są normy i co oznaczają poszczególne wyniki. Tutaj https://naszarecepta.pl/crp-czym-jest-i ... lny-wynik/ znajdziesz bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Ja w ciąży robiłam mnóstwo różnych badań.

irona
Posty: 86
Rejestracja: śr 23 mar 2022, 22:35
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: irona »

Mnie z racji zamieszkania interesował test nifty Poznań. Po 10 tygodniu już można na takie badanie się zapisać, w Poznaniu mamy 3 autoryzowane punkty pobrań a można także umówić się na pobranie podczas wizyty domowej. Nifty Pro potrafi wykryć 94 różne choroby genetyczne, na podstawie DNA dziecka zawartego w próbce krwi matki.

maniak
Posty: 196
Rejestracja: ndz 28 maja 2017, 14:34
OSP (gm., woj.): płońsk, mazowieckie
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: maniak »

Żona takie badanie prenatalne robiła za każdym razem kiedy była w ciąży, testy sanco które można zrobić w laboratorium diagnostyka są bezpieczne dla dziecka, robi się je z krwi ciężarnej, tak jak inne rutynowe badania
Ostatnio zmieniony sob 25 cze 2022, 15:50 przez maniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Sunto
Posty: 4
Rejestracja: wt 21 cze 2022, 12:15
Status: Offline

Re: Badania prenatalne

Post autor: Sunto »

Lepiej je jednak wykonać
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat