Ćwiczenia

Strażak po godzinach

Topic author
adrian34
Posty: 258
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 gru 2014, 11:55
OSP (gm., woj.): gmina chełm województwo lubelskie
Status: Offline

Ćwiczenia

Post autor: adrian34 »

Siemanko wszystkim 😉 Nie wiem co z tym faktem zrobić 😁 przez ostatni miesiąc musiałem być ciągle "na warcie" późnym wieczorem i nocą. Teraz nie mogę się za cholerę przestawić... 5-6 rano jestem dalej aktywny a rano trzeba wstać 🙁 jak już próbuje spać to kręcę się po łóżku... Co mogę zrobić żeby to jakoś unormować ?? Niestety tak się wszystko przestawiło że w dzień tą godzinę, dwie odsypiam i nie mogę przemóc senności 🙁 Nie zazdroszczę ludziom którzy pracują na zmiany...
Awatar użytkownika

Inter
Posty: 411
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:30
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Re: Ćwiczenia

Post autor: Inter »

Jeżeli masz problemy ze snem to pewnie jest związane z tym że się poprzestawiałeś i teraz twój organizm myśli że to tak ma być.
Żeby mu ułatwić zasypianie trzeba uwzględnić kilka rzeczy żebyś mógł szybko zasnąć.
Postaraj się zadbać o poziom stresu w ciągu dnia i zrelaksuj się przed samym zaśnięciem. Na przykład posłuchaj relaksującej muzyki.
Nie jedz za ciężkich posiłków przed snem bo będzie ci ciężko za żołądku i tez możesz mieć problem z zaśnięciem.
Nie pij przed snem bo będziesz się budzić na toaletę w środku swojego snu. Ja tak mam i jest to uciążliwe. A to dlatego ze jem czasami dużo warzyw na wieczor.
Nie używaj komórki ani laptopa przed snem bo światło niebieskie upośledza wydzielanie melatoniny która jest odpowiedzialna za sen.
Wywietrz pokoju i powinno być tak ciemno że nie widzisz swojej wyciągniętej ręki oraz na tyle cicho zeby nic ci nie przeszkadzalo w zasypianiu.
Jeżeli to nie pomoże to zastosuj 1 mg Melatoniny 30 min przed snem ale tylko na okres do 2-3 miesięcy.
Lecz najpierw zadbaj o odpowiednie warunki przed snem zanim zaczniesz brać ten suplement. Przyda się też wprowadzenie białka na noc https://swiatsupli.pl/kazeina-bialko-na-noc/c273
Pozdrawiam i powodzenia oraz liczę na to że zaczniesz szybko zasypiać i spać przez 7-9 godzin
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat