Zakup munduru wyjściowego.

Strażak po godzinach

Topic author
kusiu175
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 lut 2014, 17:49
OSP (gm., woj.): OSP Perła gm. Dębno woj. Małopolskie
Status: Offline

Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: kusiu175 »

Witam.

Mam pewien problem z zakupem munduru wyjściowego. Zakup nowego kompletu wychodzi ok 400/500zł bez dofinansowania co nie jest małą kwotą. Moja jednostka cierpi na niedostatek mundurów. Mamy ok 10 mundurów, z czego kilka jest "trochę" zużyta już. W gminie każda jednostka otrzymuje dotacje w wysokości kilku tysięcy na rok. Z tym że jest zaznaczone że ma być ona wykorzystana " na część bojową" jednostki. I tu jest problem. Zarobki remizy ograniczają się obecnie tylko do kalendarzy co nie wystarczy na zakup nawet dwóch mundurów. A na święta, później dzień strażaka pasuje w czymś iść... Jak wygląda sprawa u was w jednostkach ? Czy też kupujecie tylko z pieniędzy zarobionych na wynajmowaniu lokalu, kalendarzach itp, czy możecie wykorzystać dotacje taką jak w naszym przypadku ? Może macie jakieś inne sposoby sfinansowania zakupu ? Bardzo bym prosił o odpowiedź jak to się u was odbywa.

Nie znalazłem podobnego tematu, jeśli przeoczyłem to przepraszam.

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: Dziadeusz »

U nas również problem z mundurami wyjściowymi i nie wydaje mi się żebyś kupił kompletny mundur za 400 zł.
My szukamy jakiejś krawcowej aby uszyła nam marynarki i wtedy koszty o wiele się zmniejszą.
Awatar użytkownika

marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: marcing2508 »

Można uzyskać jakieś pieniądze z tytułu 1% OPP dla OSP. Zorganizować większą kampanię, jakieś ogłoszenia na ten temat w danej miejscowości, rozdać ulotki kolegom, koleżankom z pracy. Zawsze jakiś grosik wpadnie. Przy wydawaniu tych pieniędzy można wystąpić o dofinansowanie do umundurowania do MSW (nie ma z tym większych problemów, wystarczy podpis kogoś z zarządu gminnego i powiatowego). W tym roku to już za późno, bo do końca kwietnia można składać PIT, ale za rok warto o tym pomyśleć. Albo jakiś krawiec. U nas same marynarki szył za 200zł. Komplet ok. 450 kosztuje więc jest różnica.

karusska
Posty: 2
Rejestracja: ndz 05 paź 2014, 07:50
Status: Offline

Re: Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: karusska »

1% tylko tyle?

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: firerun »

jeden procent to nie jest mało przecież, jeśli wiele osób wpłaci. Czasem z kilkadziesiąt tysięcy można zebrać. Chyba po prostu nie wiesz o czym piszesz

kikak
Posty: 881
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: Zakup munduru wyjściowego.

Post autor: kikak »

Wspominaliście coś o szyciu oraz o akcesoriach krawieckich to na stronie https://mojapasmanteria.pl/ możecie je znaleźc w dobrej cenie.
Co do waszego poprzedniego pytania to tak jak już było wspominane 1% to jest faktycznie dużo jakby to tak dobrze przeliczyć ile osób decyduje się ten 1% podatku oddac ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat