Malowanie betonu?

Strażak po godzinach

Topic author
nosleep
Posty: 579
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Malowanie betonu?

Post autor: nosleep »

Hej,
mam taki pomysł, aby zrobić sobie w salonie beton strukturalny i go potem...pomalować! Ale jakie farby do betonu są do tego odpowiednie? Czy są jakieś dedykowane właśnie do takich działań, czy w sumie obojętnie jaką farbę do betonu kupię, pomaluję i będzie ok? Może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Jeśli tak - to proszę o pomoc!

Astra80
Posty: 278
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: Astra80 »

hejka, bardzo fajny pomysł z tym tynkiem strukturalnym. Teraz tak wykończone ściany są bardzo modne. Co do malowania tynku to sa takie specjalne farby w różnych kolorach, więc bez problemu coś wybierzesz. Ja malowałam ścianę z tynku Tikkurilą i jest ok. Łatwo się nakłada i ma intensywny kolor. W sumie nawet nie potrzeba 2x malować. Generalnei najważniejsze, żeby to była typowa farba do betonu, bez problemu znajdziesz coś odpowiedniego.

Hybryda
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 lut 2022, 19:30
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: Hybryda »

Ja malowałam ścianę w salonie Bekkersem i też bardzo ok wyszło. Dobrze kryje i kolor był taki, jak we wzorniku, ale i tak lepiej przemalować dwa razy bo wtedy kolor jest bardziej intensywny. Tych farb teraz jest naprawdę dużo więc ciężko zdecydować. Najlepiej kupić kilka próbek, żeby sprawdzić jaki kolor Ci będzie odpowiadał. Daj znać, na co się zdecydowałeś :)

Wandka
Posty: 1050
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: Wandka »

Jeśli komuś z Was byłaby potrzebna czarna farba do betonu, to z tego, co wiem, marka Dulux ma takie farby w swojej ofercie ;) Jest to dość znana firma, więc jestem przekonana, że już wcześniej o niej słyszeliście ;)

Mixon
Posty: 33
Rejestracja: wt 10 maja 2022, 01:19
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: Mixon »

Nie słyszałem o tym wcześniej, ale wydaje się to ciekawy pomysł. :)

Panele Podłogowe Quick-Step Kalisz

kiniol
Posty: 165
Rejestracja: pt 05 sie 2022, 10:46
OSP (gm., woj.): Warszawa, mazowieckie
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: kiniol »

Jeśli mogę dopytać, to gdzie zakupiliście prefabrykaty betonowe? Ja zastanawiam się właśnie nad skorzystaniem z oferty https://sienkiewicz.com.pl/ Może ktoś z was miał już z nimi do czynienia?

Apek
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 wrz 2022, 11:06
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: Apek »

W jakim celu go malować?

palto22
Posty: 471
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Malowanie betonu?

Post autor: palto22 »

Niewykończony beton nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale wystarczy go pomalować. Jeszcze nie wiem, jaka farba kolor betonu będzie odpowiednia. Nie ukrywam, że zależy mi na najlepszych propozycjach, więc chętnie sprawdzę sobie firmy, które oferują wysoką jakość takich farb.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat